مستند داستان تولد پلی استیشن - قسمت اول

حسام افرومند حسام افرومند در 14 تیر 1401
مستند داستان تولد پلی استیشن - قسمت اول

نخستین کنسول بازی ویدیویی خانگی سونی که آن را با نام پلی استیشن می‌شناسیم، حاصل یک خیانت است! با اینکه تقریبا همه ما با پلی استیشن آشنا هستیم اما شاید تعداد کمی از ما بدانیم که دلیل اصلی بوجود آمدن پلی استیشن توسط سونی، خیانت بزرگ شرکت نینتندو به شرکت سونی بود. و یا با اینکه این روزها همه از کنسول نسل نهمی سونی یعنی پلی استیشن ۵ و قدرت فوق العاده آن صحبت می‌کنند؛ ولی باز هم تعداد کمی از ما هستند که با پدر پلی استیشن یعنی کن کوتاراگی (Ken Kutarag) آشنا باشیم. تیم لوکتو تصمیم گرفته است تا با گردآوردی اطلاعات موجود از چگونگی بوجود آمدن پلی استیشن، مستندی به زبان فارسی تهیه کند تا علاقمندهای ویدیوگیم و طرفدارهای کنسول پلی استیشن در ایران با تاریخچه این کنسول و داستان جالب ساخته شدن آن، بیشتر آشنا شوند.

 

مستند داستان تولد پلی استیشن - قسمت دوم

 

این مستند قرار است در قالب دو قسمت از طریق وب‌سایت، کانال یوتیوب و کانال آپارات لوکتو منتشر شود. همچنین در آینده می‌توانید به شکل کامل‌تری این داستان را در پادکست رادیو لوکتو بشنوید. در پایین می‌توانید قسمت اول مستند داستان تولد پلی استیشن را ببینید:

 

 

این ویدیو را می‌توانید با کلیک روی اینجا از یوتیوب تماشا کنید

 

در این پادکست از منابع زیادی مثل سایت کمپانی سونی، وب‌سایت شخصی چد پورک (Chad Porche)، وب‌سایت wired، وب‌سایت venture beat،  وب‌سایت IGN، وب‌سایت USGamer، نشریه Edge، مجله Next Generation شماره ۱۵، وب‌سایت video games chronicle، وب‌سایت Gamespot، engadget، وب سایت eurogamer، کتاب The PlayStation Book، وبسایت Game Developer، Polygon، کتاب Revolutionaries at Sony نوشته ریجی آساکورا، وب‌سایت Kotaku، وب‌سایت Lifewire، Retro Unite، Super Jump Magazine، Tought Co. و البته وب‌سایت ویکیپدیا و کمی هم اطلاعات شخصی و خاطرات خودمان استفاده کرده‌ایم. نظر شما درباره این مستند چیست؟ دوست دارید چه داستان‌های دیگری را از لوکتو بشنوید؟

0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
به اشتراک بگذارید در :
مطالب مرتبط

مقایسه پلی استیشن 5 اسلیم با PS5 اصلی
مقایسه پلی استیشن 5 اسلیم با PS5 اصلی

در این ویدیو پلی استیشن 5 اسلیم را با PS5 اصلی مقایسه کردیم. برای آشنایی با ویژگی‌های این دو کنسول با لوکتو همراه باشید.

حامد افرومند - 06 آذر 1402
آنباکسینگ پلی استیشن 5 اسلیم
آنباکسینگ پلی استیشن 5 اسلیم

ویدیو آنباکسینگ جدید لوکتو یک ویدیو متفاوت خواهد بود چراکه این‌بار به سراغ پلی استیشن 5 اسلیم رفته‌ایم. با ما همراه باشید.

راهنمای آزاد کردن تمام لباس‌های بازی Marvel’s Spider-Man 2
راهنمای آزاد کردن تمام لباس‌های بازی Marvel’s Spider-Man 2

بازی جدید Marvel’s Spider-Man 2 برای کنسول PS5 لباس‌های زیادی برای آزاد کردن دارد که هرکدام قابلیت ویژه خاص خود را دارند. برای فهمیدن روش آزاد کردن هر لباس با لوکتو همراه باشید!

مهدی سلیمانی - 04 آبان 1402
دستگاه پلی استیشن پورتال چیست؟
دستگاه پلی استیشن پورتال چیست؟

در این ویدیو درباره ویژگی‌های خوب و بد پلی استیشن پورتال صحبت می‌کنیم.

حسام افرومند - 14 شهریور 1402
پیش بینی لوکتو از شوکیس پلی استیشن
پیش بینی لوکتو از شوکیس پلی استیشن

در این ویدیو پیش بینی می‌کنیم که ممکن است چه اتفاق‌هایی در رویداد پلی استیشن بیوفتد. با ما همراه باشید.

حسام افرومند - 01 خرداد 1402
مشاهده موارد بیشتر
نظر خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.