دلایلی که نشان می دهند Xbox Scarlett کنسول قدرتمندی خواهد بود

احمدرضا آوار احمدرضا آوار در 30 اسفند 1399
دلایلی که نشان می دهند Xbox Scarlett کنسول قدرتمندی خواهد بود

نسل هشتم از سال 2013 کار خود را آغاز کرد و در حال حاضر 5 سالی از ابتدا این نسل می گذرد. نسلی که نباید آن را طولانی دانست،‌چرا که  شرکت های مایکروسافت و سونی قصد دارند تا به زودی از نسل جدید کنسول‌های بازی رونمایی کنند.

 

در حالی که گفته می شود کنسول سونی پلی استیشن 5 نام دارد اما دقیقا مشخص نیست عنوان کنسول مایکروسافت چیست و از این جهت این کنسول هنوز به اسم رمز Xbox Scarlett شناخته می‌شود. این شرکت ردموندی همانند سونی می خواهد از کنسولی در آینده نزدیک رونمایی کند که عملکردی فراتر از نسل فعلی دارد و طراحی بهتری نیز برای آن به کار گرفته شده است.

 

اگرچه مایکروسافت در سال 2013 با معرفی ایکس باکس وان یک اشتباه را به همگان معرفی کرد اما در میانه نسل با رونمایی و عرضه ایکس باکس وان ایکس این اشتباه جبران شد اما انتظار می رفت از همان ابتدا شاهد حرکت منسجم و بهتری از این شرکت می بودیم که متاسفانه صورت نگرفت. ردموندی ها در سال 2017 با عرضه کنسول میان نسلی XBOX ONE X نشان دادند که می توانند مدل قابلی را معرفی کنند اما مشکلات اولیه یا اتفاقاتی دیگر منجر شد تا شاهد عرضه شدن کنسول قدرتمندتری،‌ نسبت به پلی استیشن 4 نباشیم.

 

کنسولی که توانسته تاکنون به فروش بزرگ 80 میلیون دستگاهی دست یابد. کنسولی که توانسته رقبا هم نسل خود را شکست داده و به یک مدل برجسته تبدیل شود. مایکروسافت از اشتباهات قبل درس گرفته و می خواهد به جبران بپردازد. جبرانی که بدون شک موفقیت کنسول نسل بعدی را به دنبال خواهد داشت.

 

متاسفانه ایکس باکس وان از انحصاری های متعدد و ارزشمندی برخوردار نشد و همین امر موفقیتی را برای این کنسول رقم نزد. در مقابل سونی با ساخت عناوین انحصاری متعدد و بزرگ برای پلی استیشن 4 توانست نظر گیمرها را به خود و محصولش جلب کند و این عمل موثر نیز واقع شد. اما شواهد نشان می دهند در نسل بعدی باید شاهد انحصاری های بسیار بهتری برای کنسول ایکس باکس اسکارلت باشیم. کنسولی که اسم رمز نسل بعدی محصول مایکروسافت به شمار می رود.

 

این طور که پیداست شرکت هایی چون سونی و مایکروسافت درصدد هستند تا بهترین ها را برای نسل بعدی کنسول خود در نظر بگیرند. به هر حال باید نسبت به آینده ایکس باکس خوش بین باشیم و در این مطلب بیشتر درباره نسل بعدی کنسول ایکس باکس آشنا می شویم:

 

 

سرویس گیم پس

 

Game Pass مزایا نتفلیکس را در بحث بازی‌های ویدئویی دارد. بازیکنان تنها با پرداخت ماهانه 9.99 دلار به انبوهی از عناوین انحصاری و غیرانحصاری دست پیدا می کنند. گذشته از آن شرکت مایکروسافت همیشه بازی‌های جدید را در اولین روز وارد این سرویس می کند تا کاربران آن تجربه فوق العاده ای بدست آورند و با عناوین بزرگی رو به رو شوند که هزینه کمی برای اجرا آنها باید پرداخت کرد.

افراد به جای پرداخت 50 دلار در جهت خرید یک بازی، می توانند با هزینه بسیار پایین‌تر آن را تجربه کنند. بنابراین نسل بعدی کنسول ایکس باکس نیز چنین سرویسی را به طور کامل تری خواهد داشت. در حال حاضر صاحبان ایکس باکس وان از این سرویس استفاده کرده و از آن راضی هستند و در این میان مایکروسافت می خواهد برای نسل بعدی با افزودن ویژگی های جدید به کامل ساختن سرویس اشتراکی خود بپردازد. بنابراین پیش بینی می کنیم در نسل بعدی گیم پس جدیدی را مشاهده کنیم.

 

انحصاری های ایکس باکس اسکارلت

 

متاسفانه ایکس باکس وان از انحصاری های کافی بهره نمی برد و همین امر موجب شد تا میزان فروش رضایت بخشی برای مایکروسافت رقم نزد. بسیاری انتقاد کردند که چرا مایکروسافت،‌ برای نسل هشتم انحصاری های کم و نامطلوبی در نظر گرفت که شکست آن را به دنبال داشت. این در حالی بوده که پلی استیشن 4 انبوهی از انحصاری را در اختیار داشت و توانست نظر طرفداران را جلب کند. انحصاری‌هایی که فروش این کنسول نسل هشتمی را به 86 میلیون دستگاه افزایش دادند.

 

مایکروسافت اطلاعاتی از میزان فروش ایکس باکس وان ارائه نداده است و این در حالیست که سونی هر ازگاهی آماری کامل به طرفداران و رسانه ها اعلام می کرد تا نشان دهد، طرفداران این کنسول کم نیستند و باید برای آنها بازی‌های قابلی را توسعه داد. در این بین، شرکت مایکروسافت تصمیم گرفت تا بازی‌های قابلی را برای نسل بعدی آماده سازد.

 

پیش بینی می کنیم این شرکت برای نسل بعدی کنسول بازی خود انحصاری های قابل توجهی در نظر گیرد تا به جبران نسل قبل بپردازد. انحصاری هایی که توسط استودیوهای مطرح تازه خریداری شده توسعه پیدا خواهند کرد و عناوین بزرگی را به طرفداران ارائه می دهد.

 

این کمپانی اخیرا چند استودیو را تصاحب کرد تا روی بازی‌های نسل بعدی مشغول به کار شوند و اوضاع خوبی را برای اسکارلت رقم بزنند. کنسول نسل جدید احتمالا با بازی‌های بزرگی همراه خواهد شد که باید انها را در نوع  خود برجسته و جذاب دانست. برای مثال سری فورتزا به عنوان بهترین ریسینگ شبیه ساز محسوب می شود و در سوی دیگر سری هیلو نیز وجود دارد که قرار است برای نسل بعدی منتشر شود.

 

مایکروسافت در حال حاضر انحصاری های مختلفی داشته و می خواهد سال آینده برخی از آنها را معرفی کرده و برخی دیگر را در موعد مقرر رونمایی می کند. از آنجایی که کنسول بازی اسکارلت معرفی نشده و جزئیات دقیقی در دست نیست، نمی توان پیش بینی کاملی داشت و تنها باید تا زمان رونمایی کنسول جدید منتظر ماند.

 

بدون شک ردموندی ها برنامه کاملی دارند و می خواهند آن را به کار گیرند. از این رو انتظارات برای انحصاری‌های کنسول نسل بعدی مایکروسافت بالاست و احتمالا با بازی‌های بزرگی رو به رو خواهیم شد. عناوینی که برخی از آنها جدید خواهد بود و برخی دیگر نیز دنباله فرنچایزهای پیشین به شمار می رود.

 

 

اولین در بازار

 

مایکروسافت در حال حاضر مشغول تست کنسول نسل بعدی خود اسکارلت است. انتظار داریم شرکت ردموندی برخلاف مدل قبل که پس از سونی کنسول خود را عرضه کرد، این بار اولین شرکتی محسوب شود که به معرفی و عرضه محصول نسل هشتمی می پردازد. کنسولی که شایعات مختلفی پیرامون آن منتشر شده و نمی توان هیچ یک را دقیق دانست.

 

از این رو انتظار داریم سال 2019 طی نمایشگاه E3 2019 کنسول جدید مایکروسافت معرفی شود. کنسول بازی که در نوع خود بی نظیر خواهد بود و با ویژگی های جدیدی همراه می شود. نه تنها در طراحی می توان یک مدل کاملا تغییریافته را مشاهده کرد، بلکه در مشخصات سخت افزاری نیز مدل معمولی نیست و جذاب به نظر خواهد رسید.

 

به هر حال این پیش بینی بیش نیست و نمی توان مهر تاییدی روی آن زد و بیان داشت که مایکروسافت دقیقا در همین رویداد کنسول خود را معرفی می کنند و سپس در اواخر سال 2019 نیز باید شاهد عرضه قرار گیریم.

 

 

لوازم جانبی

 

مایکروسافت از جمله شرکت هایی است که همیشه بهترین لوازم جانبی را برای کنسول بازی خود در نظر می گیرد. پیشتر نیز کنترلر مخصوص معلولین به نام Xbox Adaptive Controller را معرفی کرد که از طراحی منحصربه فرد برخلاف مدل های پیشین بهره می‌برد. این شرکت در تلاش است تا برای نسل بعدی کنسول بازی خود چنین لوازم جانبی کارآمدی ارائه دهد و البته در نسل جدید با لوازم بهتر و کارآمدتری رو به رو خواهیم شد.

 

بدون شک Xbox Adaptive Controller با نسل بعدی کنسول مایکروسافت که با اسم رمز اسکارلت تحت توسعه قرار دارد، سازگار خواهد بود و مدل جدیدی در نظر گرفته نخواهد شد. زیرا همین کنترلر از ویژگی های مطلوبی بهره می برد و نیاز به مدل دیگر را برطرف خواهد ساخت.

 

 

قابلیت  backwards compatibility

 

شرکت مایکروسافت سرویس یا همان قابلیت backwards compatibility را نخستین بار در نسل فعلی به کار گرفت. از این رو باید انتظار داشت با از راه رسیدن کنسول نسل جدید، با این قابلیت همچنان رو به رو شویم. قابلیتی که کامل تر از قبل خواهد بود و ویژگی های بهتری برای آن در نظر گرفته می شود. بکی از ویژگی های جالب این قابلیت اجرا بازی قدیمی چون Red Dead Redemption با وضوح 4K روی کنسول XBOX ONE X است که تجربه گیم پلی جذابی را رقم می زند.

 

بدون شک مایکروسافت در تلاش است تا کنسول ایکس باکس Scarlett را با بهترین قابلیت ها و سخت افزار رونمایی کند. بنابراین قصد دارد سال آینده این کنسول را به صورتی معرفی کند که از بسیاری جهات نسبت به پلی استیشن 5 برتر است و می خواهد یک مدل برجسته را برای رونمایی معرفی کند.
بنابراین تا زمانی که رونمایی صورت نگیرد، نمی توان به شایعات بی اساس اکتفا کرد.

برچسب ها: Microsoft, Xbox One
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
به اشتراک بگذارید در :
مطالب مرتبط

مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد را خرید | تحلیل و پیش بینی آینده
مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد را خرید | تحلیل و پیش بینی آینده

همان‌طور که احتمالا می‌دانید، مایکروسافت شرکت اکتیویژن بلیزارد را خرید. در این ویدیو به بررسی جزییات و تحلیل شرایط پیش رو پرداخته‌ایم. با لوکتو همراه باشید.

جزییات جدیدی از کنسول Xbox Scarlett مشخص شد
جزییات جدیدی از کنسول Xbox Scarlett مشخص شد

اطلاعات تازه‌ای از کنسول بعدی ایکس باکس با نام رمزی Xbox Scarlett، توسط Brad Sams، کسی که سابقه خوبی در فاش کردن اطلاعات مربوط به ایکس باکس دارد، فاش شده است. با لوکتو همراه باشد.

محمدجواد عبداللهی‌ پور - 30 اسفند 1399
مایکروسافت به دنبال تصاحب استودیوهای بیشتر در سال 2019
مایکروسافت به دنبال تصاحب استودیوهای بیشتر در سال 2019

در نمایشگاه E3 2018، مایکروسافت خبر غیرمنتظره خرید چند استودیو مطرح صنعت بازی را منتشر کرد. این خبر نشان داد، عزم مایکروسافت برای افزایش تعداد بازی‌های انحصاری و ایجاد عناوین بزرگ برای ایکس باکس جدیست و در این بین سال 2019 چند استودیو دیگر نیز خریداری می‌شود. با لوکتو همراه باشید.

مرتضی لیایی - 30 اسفند 1399
مایکروسافت دو استودیو Obsidian Entertainment و inXile Entertainment را خرید
مایکروسافت دو استودیو Obsidian Entertainment و inXile Entertainment را خرید

کمپانی مایکروسافت از خرید سهام دو استودیو Obsidian Entertainment و inXile Entertainment خبر داد. با لوکتو همراه باشید

خشایار بهرامی - 30 اسفند 1399
تاریخ عرضه نسخه فیزیکی بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice مشخص شد
تاریخ عرضه نسخه فیزیکی بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice مشخص شد

نسخه فیزیکی بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice در ماه دسامبر عرضه خواهد شد. با لوکتو همراه باشید.

هومن طیارزاده - 30 اسفند 1399
مشاهده موارد بیشتر
نظر خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.