ویژگی‌های جدید گیم‌پلی بازی Forza Motorsport

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی در 30 تیر 1402
ویژگی‌های جدید گیم‌پلی بازی Forza Motorsport

حدود شش سال از انتشار بازی Forza Motorsport 7 می‌گذرد و با‌وجود این‌که سری بازی Forza Horizon تا حدودی جای خالی این مجموعه را پر کرد، اما طرفداران شبیه‌ساز رانندگی مایکروسافت بی‌صبرانه منتظر انتشار بازی Forza Motorsport و تجربه واقعی‌تر مسابقات هستند. 


خوشبختانه تاریخ انتشار بازی Forza Motorsport مشخص شده و دیگر قرار نیست شاهد تاخیر بیشتر و تغییر تاریخ انتشار آن باشیم. البته استودیو Turn 10 علاوه بر اعلام تاریخ انتشار این بازی اطلاعات بسیار بیشتری از گیم‌پلی و ویژگی‌های جدید آن منتشر کرده است. در ادامه به مهم‌ترین جزئیات جدید بازی Forza Motorsport اشاره می‌کنیم.

 

Builders Cup

 

 

بخش تک‌نفره بازی Forza Motorsport با نام Builders Cup شناخته می‌شود. استودیو Turn 10 ادعا می‌کند که این بخش قرار است با بازطراحی هسته اصلی چرخه گیم‌پلی، ریتم جدیدی به رانندگی بازی بدهد. حالا همه‌چیز درباره پیدا کردن ماشین مورد علاقه، آپگرید قطعات و استفاده از آن برای پیروزی در مسابقات است. البته این ویژگی‌ها هیچ تفاوتی با آن‌چه در دیگر بازی‌های مسابقه‌ای دیدیم ندارند، اما نحوه اجرای آن‌ها در بازی Forza Motorsport است که تفاوت‌ها را مشخص می‌کند. در این بازی نیازی به پرداخت پول برای ارتقای ماشین نخواهید داشت و باتوجه به رابطه شما با هر ماشین و افزایش مهارت رانندگی با آن‌ها، می‌توانید قطعات بهتری برای ارتقا ماشین انتخاب کرده و چالش‌های جدیدی را انجام دهید. در ادامه به جزئیات این بخش اشاره خواهیم کرد.

 

تغییرات همیشگی

 

 

یکی دیگر از تغییرات مهمی که استودیو Turn 10 با بخش Builders Cup در بازی Forza Motorsport ایجاد می‌کند، تبدیل کردن بخش تک‌نفره بازی به یک تجربه داینامیک و همیشه پویاست. با این ویژگی که برای اولین بار به مجموعه Forza اضافه شده، مسیرهای مسابقه و ماشین‌های جدید مستقیما به بخش Builders Cup اضافه می‌شوند تا نمایانگر تغییرات همیشگی دنیای رانندگی باشند. در نتیجه، بخش Builders Cup همیشه درحال تحول خواهد بود و محتویات جدید آن حس تازگی مسابقات را حفظ می‌کنند.

 

مسابقه در کلاس‌های مختلف

 


Racing Series قرار است هسته اصلی تجربه بازی در Builders Cup را تشکیل دهد. هر کدام از سری مسابقات بخش Builders Cup اجازه مسابقه با یک کلاس ماشین را می‌دهند. در ابتدای هر سری از این مسابقات، داستان منحصر به‌فردی از ماشین‌های مورد نظر آن روایت می‌شود. در این مسابقات، بازیکن موظف به کسب امتیاز تجربه با هر ماشین و ارتقای آن برای پیروزی است. 


این مسابقات به‌صورت نوبتی در دسترس بازیکن قرار می‌گیرند و برای این‌که بتوانید هر کدام از سری مسابقات را تجربه کنید، باید قبلی را کامل کرده باشید. این مسابقات دسته‌بندی‌های مختلفی مانند سدان، اسپرت و غیره دارد. برای مثال، سری مسابقات Built for Sport به شما اجازه می‌دهد تا در ابتدا از میان ماشین‌های اسپرتی مانند Supra 2023، Nissan Z یا Porsche Cayman GTS یکی را انتخاب کرده و این سری را آغاز کنید. هر کدام از سری مسابقات، معرفی مخصوصی برای ماشین‌های اولیه دارند که به شما در تصمیم‌گیری برای انتخاب ماشین مورد علاقه‌تان کمک خواهد کرد.

 

تمرین آزاد


 

پیش از هر مسابقه در Builders Cup می‌توانید به بخش Open Practice مراجعه کنید. همان‌طور که از نام این بخش مشخص است، در آن می‌توانید مسیر مسابقه‌ای که قرار است در آن شرکت کنید را با ماشین خودتان آزمایش کنید و علاوه بر آشنایی با پیچ‌های مسیر، عملکرد ماشینتان را هم در آن‌ها بسنجید و نقاط ضعف و قوت ماشین را مشخص کنید. در این بخش می‌توانید زمان روز و آب و هوا را هم آزادانه تغییر دهید تا بهتر با چالش‌هایی که هر شرایط آب و هوایی می‌تواند برای شما خلق کند آشنا شوید.

 

سیستم Car Mastery

 


سیستم پیشرفت در بازی Forza Motorsport نسبت به گذشته کاملا دگرگون شده است. در این سیستم جدید، رانندگی شما در هر پیچ نسبت به عملکرد قبلی‌تان در همان پیچ سنجیده می‌شود. به کمک این سیستم نه‌تنها مهارت رانندگی‌تان به شکل چشم‌گیری بهبود پیدا می‌کند، بلکه نسبت به بهبود عملکردتان در هر پیچ، به‌صورت آنی امتیاز تجربه دریافت می‌کنید. مجموع این امتیازات در انتهای هر مسابقه به شما اهدا می‌شود و به‌کمک آن‌ها می‌توانید ماشینتان را ارتقا دهید.

 


امتیاز ماشین

 


امتیاز ماشین یا CP (Car Points)،‌ دیگر ویژگی‌ مهم و تاثیرگذار بخش Builders Cup است که تجربه ماشین سواری این بازی را کاملا دگرگون خواهد کرد. در بازی Forza Motorsport دیگر نیازی به خرج کردن پول داخل بازی برای ارتقا قطعات مختلف نخواهید داشت و می‌توانید این قطعات را با خرج کردن CP کسب شده از طریق پیشرفت در بازی تهیه کنید.


 استودیو Turn 10 می‌خواهد بازیکنان ماشین‌هایشان را خودشان بسازند، نه این‌که صرفا با پرداخت پول قطعات قدرتمند را خریداری کنند. در همین راستا، با پیشرفت سطح هر یک از ماشین‌ها، اجازه خرج کردن CP بیشتری برای ارتقا قطعات آن ماشین خواهید داشت. البته این CP برای همیشه از حساب شما کسر نمی‌شود و می‌توانید در صورت نارضایتی از قطعه جدیدی که روی ماشین نصب کرده‌اید، آن را پس داده و تمام CP پرداخت شده را هم دریافت کنید. این ویژگی‌ به شما اجازه می‌دهد تا همیشه درحال آزمایش کردن قطعات مختلف برای رسیدن به بهترین ترکیب قطعات ماشین باشید و هیچ نگرانی‌ای برای تمام شدن پولتان برای خرید این قطعات نداشته باشید.


همچنین با توجه به این‌که پول داخل بازی دیگر برای خرید قطعات خرج نمی‌شود، می‌توانید روی ذخیره کردن آن برای خرید ماشین‌های جدید حساب بیشتری باز کنید.

 

درجه سختی مسابقات

 


در بخش Builders Cup بازی Forza Motorsport می‌توانید پیش از آغاز هر مسابقه گزینه‌های مختلف سختی مسابقه را تنظیم کرده و با توجه به این تنظیمات، جایزه بیشتر یا کمتری در انتهای مسابقه دریافت کنید. بعضی از گزینه‌هایی که مستقیما روی جایزه نهایی تاثیرگذارند شامل محل شروع مسابقه، درجه سختی هوش مصنوعی، قوانین مسابقه و تنظیمات مربوط به آسیب فیزیکی ماشین هستند. برای مثال، می‌توانید با شروع مسابقه از جایگاه اول و تنظیم درجه سختی روی آسان، کار راحت‌تری برای پیروزی داشته باشید، اما در این صورت جایزه چندان بزرگی دریافت نخواهید کرد.


این سیستم قبلا در سری بازی Forza Horizon هم وجود داشت و حالا شبیه‌ساز رانندگی این مجموعه هم از سیستمی مشابه درجه سختی کاربردی Forza Horizon بهره خواهد برد.

 

رانندگان رقیب

 


همان‌طور که انتظار داشتیم، Drivatarها در بازی Forza Motorsport هم حضور خواهند داشت و این یعنی رقبای شما در مسابقات براساس لیست دوستانتان در ایکس باکس طراحی خواهند شد. البته این سیستم هم تغییرات جدیدی نسبت به گذشته دارد. Drivatarها دائما براساس تغییراتی که دوستان در ماشین‌هایشان ایجاد می‌کنند به‌روز رسانی می‌شوند و با وجود این‌که در عمل با آن‌ها در Builders Cup مسابقه نمی‌دهید، می‌توانید حس مسابقه با ماشین‌های جدیدشان را تجربه کنید.

 

بهبود هوش مصنوعی و فیزیک

 


استودیو Turn 10 در هر نسخه از بازی Forza Motorsport تغییرات و بهبودهای مختلفی در گیم‌پلی و تجربه رانندگی ایجاد می‌کند و قسمت بعدی هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود. این استودیو رفتار هوش مصنوعی و سیستم فیزیک را از پایه بازطراحی کرده و حالا درایواتارها با درس گرفتن از تجربه‌های قبلی در مسابقات، عملکردشان را بهبود می‌دهند تا سریع‌ترین زمان ممکن را ثبت کنند. هوش مصنوعی این بازی بدون هیچ تقلب یا هکی این کار را انجام می‌دهد تا حس رقابت و باورپذیری مسابقات حفظ شود.


از طرفی، شبیه‌سازی رفتار فیزیکی ماشین‌ها هم پیشرفت چشم‌گیری کرده است. بازی Forza Motorsport از یک مدل جدید برای شبیه‌سازی رفتار تایر ماشین‌ها استفاده می‌کند که عملکرد آن 48 برابر دقیق‌تر ازمدل‌ تایرهای بازی Forza Motorsport 7 است. علاوه بر این، مدل‌های سیستم تعلیق، وزن و آیرودینامیک‌ ماشین‌ها هم به‌کلی بازسازی شده‌اند.

 

اتصال دائمی به اینترنت
 

 

برای تجربه بازی Forza Motorsport به اتصال دائمی اینترنت نیاز خواهید داشت. این ویژگی در بازی Gran Turismo 7 با استقبال مواجه نشد و احتمالا بازیکنان این بازی هم رفتاری مشابه خواهند داشت. استودیو Turn 10 می‌گوید که بخش Builders Cup برپایه تغییرات دائمی بنا شده و با توجه به این‌که تمام پیشرفت‌های بازیکنان روی سرورهای آنلاین ذخیره می‌شود، این بازی به اتصال دائمی اینترنت نیاز دارد. البته برخی از بخش‌های بازی مانند Free Play در حالت آفلاین قابل تجربه خواهند بود، اما برای تجربه بخش‌های اصلی بازی به اتصال اینترنت نیاز خواهید داشت.

بازی Forza Motorsport در تاریخ 10 اکتبر (18 مهر) برای کامپیوتر و ایکس باکس سری ایکس و اس منتشر خواهد شد. این بازی از روز اول عرضه روی سرویس گیم پس هم منتشر می‌شود و اگر کاربر ایکس باکس وان هستید می‌توانید از طریق این سرویس بازی Forza Motorsport را روی کنسول نسل هشتمی مایکروسافت استریم کنید.

برچسب ها: Forza Motorsport
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
به اشتراک بگذارید در :
مطالب مرتبط

آینده بازی های Forza، Halo و Minecraft چه خواهد بود؟
آینده بازی های Forza، Halo و Minecraft چه خواهد بود؟

مایکروسافت معتقد است سری‌های Halo، Forza و Minecraft باید ریسک‌هایی انجام دهند. با لوکتو همراه باشید.

هومن طیارزاده - 30 اسفند 1399
مشاهده موارد بیشتر
نظر خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.