جزئیات جدیدی از مرگ فیلمبردار فیلم Rust فاش شد

رامتین کاظمی رامتین کاظمی در 03 آبان 1400
جزئیات جدیدی از مرگ فیلمبردار فیلم Rust فاش شد

چند روزی از حادثه‌ای که منجر به کشته شدن هالینا هاچینز (Halyna Hutchins)، فیلمبردار فیلم Rust، با گلوله‌ای که از تفنگی در دست الک بالدوین (Alec Baldwin)، بازیگر و تهیه‌کننده این فیلم خارج شد، می‌گذرد. در این حادثه، جول سوزا (Joel Souza)، کارگردان فیلم Rust نیز زخمی شده بود اما چند ساعت پس از مراجعه به بیمارستان مرخص شد. این کارگردان، به تازگی جزئیاتی از چگونگی وقوع این حادثه را برای دادستانی تعریف کرده است که مشخص می‌کند، الک بالدوین، سلاحش را به سمت هالینا هاچینز نشانه گرفته بود.

 

طبق گفته‌های جول سوزا، دستیار تولید فیلم Rust مدعی شده بود که سلاح در دست الک بالدوین، یک «تنفگ سرد» یا به عبارتی دیگر، بدون گلوله واقعی است و هانا گوتیرز رید (Hannah Gutierrez-Reed) مسئول امنیت سلاح‌های فیلم به همراه دیو هالز (Dave Halls)، دستیار کارگردان، همه چیز را چک کرده بودند و سپس سلاح را به الک بالدوین داده بودند. البته سوزا در انتها اعلام می‌کند که مطمئن نیست، سلاح در دست بالدوین چک شده باشد.

halyna-hutchins-death
کلیسای محل وقوع حادثه‌ای که منجر به مرگ هالینا هاچینز

سوزا در ادامه شرح می‌دهد که بالدوین روی یکی از صندلی‌های کلیسا نشسته بوده و در مقابل دوربین هالینا هاچینز، مشغول تمرین درآوردن سلاح از غلاف و نشانه‌گرفتن آن به سمت دوربین، طبق فیلمنامه بوده است. در این لحظه، کسی غیر از بالدوین، سوزا و رید راسل (Reid Russell)، مسئول کار با دوربین، در اطراف هاچینز نبوده و هاچینز نیز پشت دوربین نشسته بود. بالدوین که در حال تمرین بوده، سلاح را از غلاف درمی‌آورد و به دوربین نشانه می‌گیرد که گلوله‌ای از سلاح شلیک می‌شود.

 

رید راسل نیز در اظهاراتش گفت که پس از شلیک شدن گلوله، متوجه شده که خون روی لباس‌های جول سوزا پاشیده شده است و هالینا هاچینز فیلمبردار به دیگران اطلاع می‌دهد که نمی‌تواند پاهایش را حس کند اما قبل از افتادن به زمین، راسل و سوزا او را می‌گیرند. راسل ادامه می‌دهد که هاچینز شکمش را گرفته بود اما از شانه در حال خون‌ریزی بود. هاچینز ساعتی پس از انتقال به بیمارستان با هلیکوپتر، به دلیل شدت خون‌ریزی جان خود را از دست داد. پلیس سانتافه، مسئول بررسی این حادثه، هنوز فردی را دستگیر نکرده است اما به نظر می‌رسد که از نظر قانونی، الک بالدوین در کنار مسئول امنیتی پروژه، در مرگ هاچینز مقصر شناخته خواهند شد.

 

halyna-hutchins
هالینا هاچینز در زمان مرگ ۴۲ سال سن داشت. او که به تازگی به عنوان مدیر فیلمبرداری کار خود را آغاز کرده بود،
از آینده‌دارترین مدیران فیلمبرداری جدید شناخته می‌شد.

 

پروسه تولید فیلم Rust از همان ابتدا با مشکلاتی همراه بوده است. ظاهرا عوامل پشت صحنه بارها از ناامن بودن شرایط فیلمبرداری شکایت کرده بودند اما فیلمبرداری در هر صورت، ادامه پیدا کرد. سوزا به پلیس اظهار کرده است که در روز حادثه، گروه فیلمبرداری استعفا داده بودند و به همین دلیل، فیلمبرداری کمی دیرتر شروع شده بود. پس از این حادثه که صنعت فیلمسازی آمریکا را تکان داده است، پروژه‌های فیلمبرداری در حال ممنوع کردن استفاده از سلاح‌های واقعی در هنگام فیلمبرداری هستند و قوانین امنیتی پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی، از این پس سخت‌گیرانه‌تر خواهند بود. از سوی دیگر، جمهوری‌خواهان آمریکایی این فرصت را غنیمت شمرده‌اند تا از مرگ هالینا هاچینز، به عنوان ابزاری برای حمله به جناح‌های سیاسی دیگر استفاده کنند.

 

alec-baldwin-rust-bts
الک بالدوین در پشت صحنه فیلم Rust که قرار بود یک فیلم وسترن مدرن باشد. این عکس ارتباطی با لحظه مرگ هالینا هاچینز یا وقایع روز حادثه ندارد.

 

فیلمبرداری فیلم Rust به احتمال زیاد دیگر از سر گرفته نخواهد شد و این فیلم برای همیشه بایگانی خواهد شد. الک بالدوین نیز اعلام کرده است که از سینما فاصله خواهد گرفت و وقت خود را صرف کنار آمدن با این حادثه و کمک به خانواده هالینا هاچینز خواهد کرد. به گفته جول سوزا و دیگر عوامل فیلم Rust، الک بالدوین تا ساعت‌ها پس از این حادثه دچار شوک عصبی و ترومای پس از حادثه شده بود.
 

برچسب ها: rust, alec baldwin
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
به اشتراک بگذارید در :
مطالب مرتبط

الک بالدوین به کشته شدن هالینا هاچینز واکنش نشان داد
الک بالدوین به کشته شدن هالینا هاچینز واکنش نشان داد

الک بالدوین که به صورت تصادفی باعث مرگ فیلمبردار فیلم Rust شده بود، پس از ساعت‌ها سکوت سرانجام به این اتفاق واکنش نشان داد. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 01 آبان 1400
الک بالدوین باعث مرگ فیلمبردار فیلم Rust شد
الک بالدوین باعث مرگ فیلمبردار فیلم Rust شد

الک بالدوین، بازیگر شناخته‌شده آمریکایی، فیلمبردار و کارگردان فیلم Rust را با شلیک گلوله مجروح کرد. فیلمبردار فیلم Rust در اثر این اتفاق درگذشت. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 30 مهر 1400
آنباکسینگ کنترلر Thrustmaster eSwap Pro
آنباکسینگ کنترلر Thrustmaster eSwap Pro

در این ویدیو کنترلر Thrustmaster eSwap Pro را آنباکس کردیم. با ما همراه باشید.

حسام افرومند - 13 فروردین 1400
شرکت Take-Two از خبرگزاری Trusted Reviews غرامت گرفت
شرکت Take-Two از خبرگزاری Trusted Reviews غرامت گرفت

بعد از فاش کردن اطلاعات مربوط به بازی Red Dead Redemption 2 توسط خبرگزاری Trusted Reviews حالا شاهد عذرخواهی این خبرگزاری از ناشر بازی هستیم. با لوکتو همراه باشید.

محمدجواد عبداللهی‌ پور - 30 اسفند 1399
بازی Rust از حالت Early Access خارج خواهد شد
بازی Rust از حالت Early Access خارج خواهد شد

بعد از ۴ سال انتظار، بالاخره شاهد عرضه نسخه نهایی بازی Rust خواهیم بود. برای اطلاعات بیشتر با لوکتو همراه باشید.

احمدرضا آوار - 30 اسفند 1399
مشاهده موارد بیشتر
نظر خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.