جزئیات کامل اولین بروزرسانی بزرگ پلی استیشن 5

میثم عبدالهی پور میثم عبدالهی پور در 24 فروردین 1400
جزئیات کامل اولین بروزرسانی بزرگ پلی استیشن 5

اولین بروزرسانی کامل کنسول پلی استیشن 5 در تاریخ ۲۵ فروردین  برای این کنسول منتشر خواهد شد. این بروزرسانی شامل چند ویژگی جدید، بهبودها و تغییرات کوچک است، که در نهایت عملکرد سیستم‌عامل کنسول PS5 را افزایش خواهند داد. در ادامه نگاهی به مهم‌ترین تغییرات این بروزرسانی  خواهیم داشت که در بلاگ رسمی پلی استیشن معرفی شده‌اند.

 
ذخیره‌سازی بازی‌های پلی استیشن 5 روی حافظه‌های جانبی ممکن می‌شود:

این یکی از مهم‌ترین قابلیت‌هایی است که در بروزرسانی جدید به پلی استیشن 5 اضافه خواهد شد. اکنون کاربران می‌توانند بازی‌های مخصوص پلی استیشن 5 را به حافظه‌های جانبی (از طریق درگاه USB) منتقل کنند. یکی از ایراد‌های وارد به کنسول PS5 ظرفیت کم حافظه این کنسول برای نصب بازی‌های نسل نهمی بود. اما حالا با اضافه شدن قابلیت جدید انقال بازی‌ها، کاربران می‌توانند بازی‌های پلی استیشن 5  را روی حافظه‌های اکسترنال ذخیره کنند تا بخشی از فضای حافظه SSD داخلی آزاد شود. البته وقتیکه قصد اجرای یکی از بازی‌های ذخیره شده در حافظه جانبی را داشته باشید، باید آن را دوباره به حافظه داخلی پلی استیشن 5 انتقال دهید. با این‌حال نصب بازی‌ها از طریق حافظه جانبی بسیار سریع‌تر از دانلود و نصب بازی از اینترنت یا نصب از طریق دیسک صورت می‌گیرد. از آنجایی که بازی‌های پلی استیشن 5 برای پشتیبانی از حافظه SSD ساخته شده‌اند، اجرای مستقیم بازی‌ها از حافظه جانبی (که معمولا سرعت کمتری دارند) در حال حاضر میسر نیست. علاوه براین اگر یکی از بازی‌هایی که دوباره به حافظه داخلی برگشته، بروزرسانی جدید دریافت کرده باشد، سیستم‌عامل پلی استیشن 5 سعی می‌کند بروزرسانی‌های مربوط به آن بازی را به صورت خودکار دانلود کند. لازم به ذکر است که هنگام نصب بازی‌ها از طریق حافظه جانبی، می‌توانید حالت مد نظر خود را برای نصب انتخاب کنید. مثلا می‌توانید تنها حالت داستانی (Campaign) یا تنها حالت چندنفره را برای نصب رو حافظه داخلی انتخاب کنید که این مسئله نیز به صرفه‌جویی در ظرفیت حافظه داخلی کنسول PS5 کمک می‌کند.

 

جزئیات کامل بزرگترین بروزرسانی بزرگ پلی استیشن 5

 
اطلاعات جدید پشتیبانی از حافظه‌ SSD M.2:

قبل‌تر اعلام شده بود که پلی استیشن 5 از حافظه‌ SSD موجود در بازار نیز پشتیبانی خواهد کرد. در حال حاضر اعضای پلی استیشن روی اضافه کردن این قابلیت به پلی استیشن 5 کار می‌کنند و به محض آماده شدن آن، این موضوع مهم از طریق وبلاگ رسمی پلی استیشن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 
Share Play میان بازیکنان پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 امکان‌پذیر می‌شود:

 با بروزرسانی جدید ویژگی Share Play برای بازیکنان پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 که در یک پارتی قرارداشته باشند، فعال خواهد شد. به این ترتیب بازیکنان پلی استیشن 5‌ می‌توانند بازی خود را برای بازیکنان پلی استیشن 4 (یا برعکس) به نمایش بگذارند و حتی به آن‌ها اجازه بازی دهند. در زمان استفاده از ویژگی Share Play سه گزینه وجود خواهد داشت: کاربران می‌توانند گیم‌پلی خود را به نمایش بگذارند، به دوستان خود اجازه دهند که در نقش آن‌ها بازی کند یا همراه با دوستانشان به صورت Co-Op بازی کنند. باید توجه کنید که دو گزینه آخر (بازی کردن در نقش یک کاربر دیگر و بازی به صورت Co-Op)  فقط برای دارنگان سرویس PlayStation Plus امکان‌پذیر است.

 

جزئیات کامل بزرگترین بروزرسانی بزرگ پلی استیشن 5

 
درخواست پیوستن به Game Session‌ دیگران:

در بروزرسانی جدید کاربران می‌توانند لیستی از بازی‌های درحال انجام دوستانشان روی پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 را ببینند و در صورت تمایل به یکی از آن‌ها بپیوندند. این ویژگی که با نام «Request to Join» شناخته می‌شود، مانند یک دعوت‌نامه عمل می‌کند، اما عملکردی بسیار سریع‌تر دارد. به این ترتیب اگر با درخواست پیوستن شما موافقت شود، بلافاصله وارد بازی خواهید شد. کاربران می‌توانند در قسمت تنظیمات حریم شخصی پروفایل افرادی که می‌توانند به آن‌ها درخواست دهند را مدیریت کنند.

 

جزئیات کامل بزرگترین بروزرسانی بزرگ پلی استیشن 5

 
بهبود منوی Game Base:

منوی Game Base کنسول PS5 برای آسان‌تر کردن دسترسی بین محتوا و قابلیت‌های مختلف ساخته شده است. در بروزرسانی جدید می‌توانید به آسانی بین پارتی‌های مختلف جابه‌جا شوید یا سریعا با دوستان خود مشغول گپ شوید. علاوه براین می‌توانید اعلان‌های (نوتیفیکیشن‌ها) مربوط به هر پارتی که عضو آن هستید را از به وسیله این منو خاموش یا روشن کنید.

 
غیرفعال‌سازی Game Chat و تنظیم بلندی صدای هر بازیکن:

با بروزرسانی جدید می‌توانید از طریق منوی Game Base چت باز‌ی‌ها را غیرفعال کرده یا میزان بلندی صدای هر بازیکن در این بخش را مشخص کنید. شما می‌توانید Game Chat را سریعا غیرفعال کنید. در این حالت میکروفون شما و بازیکنان دیگر قطع می‌شود. همچنین می‌توانید درجه صدای هر بازیکن را به صورت مجزا تنظیم کنید تا دیگر بابت صدای کم و زیاد آن‌ها اذیت نشوید.

 
دانلود بروزرسانی بازی‌ها پیش از عرضه:

در به روز رسانی جدید با فعال کردن گزینه Automatic Updates  پلی استیشن 5 در حالت روشن یا Rest Mode، می‌تواند فایل بروزرسانی‌ها را پیش از عرضه شدن آن‌ها دانلود کرده و به محض عرضه، آن را به سرعت نصب کند. به کمک این ویژگی، توقف‌های طولانی هنگام دانلود و نصب بروزرسانی بازی‌ها از بین می‌رود.

 
شخصی‌سازی Game Library:

اکنون می‌توانید در ویترین بازی‌ها، نام بازی‌های خود جست‌وجو و نام برخی بازی‌ها دیگر را مخفی کنید.

 
بهبود قابلیت Screen Zoom:

در بروزرسانی جدید امکان شخصی‌سازی میزان بزرگنمایی Screen Zoom به پلی استینش 5 اضافه شده‌است، به این ترتیب محتوای صفحه به میزان دلخواه شما بزرگنمایی ‌می‌شود.

 

جزئیات کامل بزرگترین بروزرسانی بزرگ پلی استیشن 5

 
تنظیمات جدید بخش تروفی‌ها:

با بروزرسانی جدید می‌توانید بر اساس سطح سختی تروفی‌ها واکنش‌های خودکار مربوط به آن‌ها را تنظیم کنید. مثلا می‌توانید دستور دهید که درزمان دریافت تروفی گلد یا پلاتینوم، پلی استیشن 5 کلیپ کوتاهی از لحظه دریافت تروفی ضبط کند و برای تروفی‌های سیلور یا برنز اسکرین‌شات بگیرد. همچنین بخش Trophy Stats اکنون ظاهر جدیدی به خود گرفته است که آمار سطح (Level) و تروفی‌های شما را به صورت خلاصه نمایش می‌دهد.

 

جزئیات کامل بزرگترین بروزرسانی بزرگ پلی استیشن 5

 
قابلیت‌های جدید نرم‌افزار موبایل PlayStation:

هم‌زمان با اولین بروزرسانی بزرگ پلی استیشن ۵، نرم‌افزار موبایل PlayStation‌ نیز بروزرسانی‌ جدیدی دریافت می‌کند که در آن ارتباط میان کنسول و تلفن هوشمند راحت‌تر از قبلل صورت می‌گیرد. شما در آینده می‌توانید از طریق اپلیکیشن PlayStation به بازی دوستان خود روی کنسول بپیوندید، حافظه پلی استیشن 5 را مدیریت کنید، کلکسیون تروفی‌های خود را با دوستانتان مقایسه کنید و فیلترهای مختلفی را برای محصولات فروشگاه پلی استیشن درنظر بگیرید. نرم‌افزار PlayStation در فروشگاه‌های App Store و Google Play به صورت رایگان برای سیتم عامل‌های iOs و اندروید در دسترس است.

برچسب ها: پلی استیشن 5
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
به اشتراک بگذارید در :
مطالب مرتبط

بررسی پلی استیشن 5 بعد سه سال
بررسی پلی استیشن 5 بعد سه سال

در این ویدیو به طور کامل به بررسی پلی استیشن 5 در این سه سالی که از عرضه آن می‌گذرد پرداختیم.

حسام افرومند - 27 آذر 1402
مقایسه پلی استیشن 5 اسلیم با PS5 اصلی 1
مقایسه پلی استیشن 5 اسلیم با PS5 اصلی

در این ویدیو پلی استیشن 5 اسلیم را با PS5 اصلی مقایسه کردیم. برای آشنایی با ویژگی‌های این دو کنسول با لوکتو همراه باشید.

حامد افرومند - 06 آذر 1402
آنباکسینگ پلی استیشن 5 اسلیم
آنباکسینگ پلی استیشن 5 اسلیم

ویدیو آنباکسینگ جدید لوکتو یک ویدیو متفاوت خواهد بود چراکه این‌بار به سراغ پلی استیشن 5 اسلیم رفته‌ایم. با ما همراه باشید.

راهنمای آزاد کردن تمام لباس‌های بازی Marvel’s Spider-Man 2
راهنمای آزاد کردن تمام لباس‌های بازی Marvel’s Spider-Man 2

بازی جدید Marvel’s Spider-Man 2 برای کنسول PS5 لباس‌های زیادی برای آزاد کردن دارد که هرکدام قابلیت ویژه خاص خود را دارند. برای فهمیدن روش آزاد کردن هر لباس با لوکتو همراه باشید!

مهدی سلیمانی - 04 آبان 1402
۱۰ بازی پلی استیشن 5 که باید بازی کنید
۱۰ بازی پلی استیشن 5 که باید بازی کنید

در این ویدیو ۱۰ بازی برای پلی استیشن 5 معرفی می‌کنید که باید آن‌ها را بازی کنید. با لوکتو همراه باشید.

حامد افرومند - 10 دی 1401
مشاهده موارد بیشتر
نظر خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.