بازی Jump Force- میدان نبرد مانگاها

میثم عبدالهی پور میثم عبدالهی پور در 30 اسفند 1399
بازی Jump Force- میدان نبرد مانگاها

اگر از طرفداران مانگا‌های ژاپنی باشید، بدون شک با انتشارات بزرگ مانگای ژاپن، یعنی سری مجلات JUMP آشنا هستید. نشریات جامپ برای اولین بار در سال ۱۹۶۸ شروع به کار کرد و با هدف قرار دادن مخاطبان مرد، به چاپ و انتشار مانگاهای ژاپنی دست زد. اما استقبال مخاطبان مختلف و موفقیت‌های بزرگ مانگاهای این مجله، گسترش مخاطبان مانگاهای ژاپنی و در نتیجه تغییر اهداف سری مجلات جامپ را باعث شد. مجله بزرگ جامپ امروزه یکی از معتبرترین و پرمخاطب‌ترین منابع دسترسی به کتاب‌های مصور ژاپنی یا مانگا است و با هدف قرار دادن انواع مخاطبان در سنین و جنسیت‌های مختلف، سری نشریاتی را با موضوعات متفاوت چاپ و منتشر می‌کند. این سری مجلات بزرگ، در طی ۵۰ سال گذشته، میزبان مانگاهای عظیم و بسیار موفقی بوده که در طی سال‌‌ها موفق شده‌اند مخاطبان بسیاری را در کشور ژاپن به دست بیاورند و حتی در دنیای غرب هم به موفقیت‌های بسیاری برسند. موفقیت مانگاهای مجله‌ جامپ در غرب را، با توجه به وجود ناشران بزرگ کمیک بوک‌ها در این کشورها و همچنین تفاوت محتوایی و بصری مانگاها با کمیک بوک‌ها، می‌توان اتفاقی بزرگ در نظر گرفت. اتفاقی که رفته رفته باعث موفقیت انیمه‌های ژاپنی در غرب شد. انیمه‌هایی که معمولاً اقتباس‌هایی خوش ساخت از مانگاهای منتشر شده در مجلات جامپ بودند. از مهم‌ترین و شناخته شده‌ترین مانگاهای منتشر شده در مجلات جامپ در ۵۰ سال گذشته می‌توان به سری پرطرفدار و موفق Dragon ball اشاره کرد که با وجود المان‌های داستانی کاملاً ژاپنی، نه تنها در زمان عرضه شدن موفق بود، بلکه امروزه هم مخاطبان بسیاری در غرب دارد. در کنار سری Dragon ball باید به سری موفق و خارق‌العاده Ruroni kenshin، سری ناروتو (Naruto)، دفترچه مرگ (Death note)، بلیچ (Bleach) و البته مانگای بسیار موفق و ماندگار وان پیس (One Piece) اشاره کرد که هریک، شخصیت‌هایی ماندگار را در ذهن مخاطبانشان خلق کرده‌اند. بدین ترتیب مجلات جامپ را می‌توان یکی از مهم‌ترین ستون‌های فرهنگی مدرن ژاپن دانست که با گسترش کالاهای فرهنگی این کشور و حمایت از صنعت بزرگ تولید انیمه‌های اقتباسی و همچنین همکاری در عرصه ساخت بازی‌های ویدیویی، کمک بسیاری به معرفی ابرقهرمانان خاص ژاپنی در غرب کرده است. ابرقهرمانانی که شاید خودشان در سینمای هالیوود حاضر نباشند، اما در سال‌هایی که هالیوود با مشکل ایده‌های اکشن دست و پنجه نرم می‌کند، این قهرمانان ژاپنی هستند که داستان‌ها و اخلاقیاتشان، منابعی برای خلق فیلم‌های اکشن شده است.

اما سال ۲۰۱۸ برای طرفدارن مانگا‌های دوست داشتنی ژاپنی، با جشنی بزرگ همراه بود، نشریات جامپ به مناسبت سالگرد ۵۰ سالگی این مجله‌ عظیم، با همکاری ناشر بزرگ بازی‌های ویدیویی در ژاپن، بندای نامکو (Bandai Namko) که سابقه ساخت عناوین بسیاری از سری مانگاهای منتشر شده در مجله جامپ را داشت، دست به ساخت عنوانی در سبک مبارزه‌ای زده است. عنوانی که معرفی شدن‌اش در کنفرانس مطبوعاتی مایکروسافت در E3 2018 سر و صدای بسیاری را در میان طرفداران مانگاها و انیمه‌های ژاپنی به راه انداخت. بازی Jump Force که به مناسبت سالگرد ۵۰ سالگی مجلات جامپ در دست ساخت قرار دارد، عنوانی مبارزه‌ای است که برای اولین بار، ماندگارترین شخصیت‌های بزرگترین مانگاهای مجله جامپ را برای مبارزه‌ای بزرگ گردهم آورده است. طبق اطلاعات منتشر شده، در بازی Jump Force مبارزات به گونه‌ای طراحی شده‌اند که شما با انتخاب سه نفر از مهم‌ترین شخصیت‌های تاریخ مجله جامپ، به مبارزه با تیم سه نفره دیگری خواهید رفت.

 

بازی Jump Force، عنوانی در سبک مبارزه‌ای است که این‌بار قدمی پرخطر برداشته و مبارزات انیمه‌ای را به دنیای سه‌بعدی آورده است. این موضوع در وهله اول باعث شده تا روند مبارزات متفاوت از عناوین مشابه انیمه‌ای مثل سری Persona Arena و یا عناوین مبارزه‌ای کلاسیک سری Dragon Ball دنبال شود. این موضوع در کنار حال تگ-تیم سه نفره، باعث می‌شود که بازی حال و هوایی کاملاً جدید داشته باشد و در عین پایبند بودن به منابع انیمه‌ای، نیم نگاهی هم به بازار سوداور غرب داشته باشد. گیم‌پلی کلی بازی Jump Force همانند سری عناوین Naruto Storm در زمین مبارزه‌ دایره‌ای شکلی دنبال می‌شود. همچنین حالت سه نفره به این معناست که شما باید یک مبارز را به عنوان مبارز شروع کننده انتخاب و دو شخصیت دیگر را برای پشتیبانی از او در اختیار داشته باشید. این تیم سه نفره خط سلامتی مشترکی دارند که با ضربه خوردن هریک از شخصیت‌ها از آن کاسته خواهد شد، این موضوع بدین معناست که سوییچ کردن میان مبارز‌ها تاثیری در خط سلامتی شما نخواهد داشت و فقط به شما اجازه می‌دهد تا از فنون متفاوت، ضربات نهایی مختلف، و کمبوهای تیمی بسیار مرگ‌آور بهره ببرید. سازندگان برای دست‌یابی به مقیاس بسیار بزرگ مبارزات انیمه‌ای، دست به ساخت زمین‌های مبارزه بزرگی زده‌اند، شما توانایی حرکت کردن در این نقشه را دارید و می‌توانید مبارزاتی دقیقاً مثل انیمه‌ها داشته باشید، مقیاس بزرگ مبارزه‌های بازی، به شما این امکان را می‌دهد که از اجرای فنون عظیم قهرمان‌ها لذت ببرید. مقیاس بزرگ مبارزات همچنین باعث طولانی‌تر شدن آن‌ها و ایجاد حسی منحصر به فرد و خاص در بازی خواهد شد، این موضوع Jump Force را از هر بازی مبارزه‌ای دیگری که می‌شناسید، متمایز خواهد کرد و به آن هویتی خاص خواهد بخشید. هویتی که کمک می‌کند تا بازی در کنار حفظ کردن ریشه‌های عمیقی که در مانگاها دارد، سبکی منحصر به فرد را به این گونه از بازی‌ها وارد کرده و شانس بسیاری را در بازار‌‌های غربی در داشته باشد.

 

همچنین حضور شخصیت‌هایی که محبوبیت بسیاری بالایی در غرب دارند، در کنار شخصیت‌های کمتر شناخته شده‌، می‌تواند باعث شود که بازارهای غربی، اقبال بیشتری را نسبت به دیگر بازی‌ها با محوریت انیمه‌ و مانگا نشان دهند.

 

یکی دیگر از جذابیت‌های بازی Jump Force را می‌توان وجود فنون و ضربات خاص مربوط به هرشخصیت دانست که امری معمول در بازی‌های مبارزه‌ای است. اما این موضوع برای طرفداران مانگا و انیمه قطعاً اتفاقی بسیار جذاب خواهد بود. تصور اجرای فنون فراانسانی قهرمان‌های مانگاهای معروف در یک بازی ویدیویی با جزئیات کامل، قطعاً هر طرفدار انیمه‌ای را به وجد خواهد آورد. سازندگان در همین راستا، سعی کرده‌اند که فنون و سبک مبارزه مربوط به هرشخصیت را به طور کامل در بازی بازسازی کرده و مشابه با نمونه‌های اجرا شده در مانگاها طراحی کنند. با این حال طراحی بازی به گونه‌ای بوده است که مبارزات را برای تازه واردها به این عرصه سخت نکند، چرا که فشردن چند دکمه متفاوت در بازی چندان هم بی‌نتیجه نخواهد بود و شما می‌توانید بدون در نظر گرفتن فنون اصلی مبارزان هم در بازی موفق باشید. اما در کنار این آسانی، بازی برتری‌های خاصی را هم برای حرفه‌ای‌ ترها در نظر گرفته است. فنون نهایی شخصیت‌ها و یا مکانیک‌هایی مثل کمبوهای دنباله دار تیمی و ضربات خاص، می‌تواند برتری بازیکنان حرفه‌ای را نسبت به تازه‌واردها نشان دهد.

در کنار مبارزات دلچسب، آن‌چه که بازی Jump Force را به یک عنوان منحصر به فرد تبدیل کرده است، سبک و سیاق بسیار خاص گرافیکی این بازی است. دور شدن از سبک انیمه‌گونه و تبدیل کردن بازی به عنوانی سه بعدی با گرافیکی واقع گرایانه، یکی از خطراتی است که سازندگان، آن را به جان خریده‌اند. با این همه اما طراحی بی‌نقص شخصیت‌های معرفی شده با توجه به این‌که هریک از مانگایی متفاوت به این بازی کوچ کرده و سبک طراحی منحصر به فردی داشته‌اتد، تحسین برانگیز است. در این میان، طراحی سه بعدی شخصیت‌های لوفی و زورو در حالت سه بعدی، در عین تعجب آور بودن، بیشترین جذابیت‌ها را دارند. چرا که سبک طنز آلود سری مانگای وان پیس، به زیبایی هرچه تمام‌تر با حالتی کاملاً سه بعدی در بازی پیاده سازی شده است. بدین ترتیب می‌توانیم در انتظار یکی از بهترین عناوین انیمه‌ای در سبک مبارزه‌ای باشیم که در نهایت آرزوی همه طرفداران انیمه و مانگا را برآورده کرده و شخصیت‌های محبوبمان را به جان هم می‌اندازد تا در نهایت بفهمیم که لوفی قوی‌تر است یا ناروتو؟ (بدون شک لوفی، مگر شک داشتید؟)

 

شخصیت‌های قابل بازی:‌

 

تریلر نمایش داده شده در E3 2018، علاوه بر معرفی کردن این عنوان مورد انتظار و مشخص کردن ماهیت مبارزه‌ای آن، حضور چند شخصیت بسیار مهم در بازی را تایید کرد. همچنین پس از مدتی، سازندگان بازی در بندای نامکو با تایید کردن چند شخصیت دوست داشتنی از سری مانگای بلیچ، تعداد شخصیت‌های تایید شده بازی را افزایش دادند، با این همه تعداد شخصیت‌های تایید شده برای یک بازی در سبک مبارزه‌ای که اتفاقا مبارزات تیمی را هدف قرار داده است، بسیار کم است، بنابراین به نظر می‌رسد که باید در انتظار حضور شخصیت‌های مهم بیشتری از تاریخ این مجله در بازی Jump Force باشیم.

 

کروساکی ایچیگو (Ichigo Kurosaki)

آخرین شخصیت تایید شده توسط سازندگان بازی Jump Force، پروتاگونیست محبوب و البته بی‌کله مانگا بلیچ است. کروساکی ایچیگو نوجوانی قدرتمند است که پس از دوست شدن با کوچیکی روکیا، به قدرت‌های شینیگامی (Shinigami)، که خدایان مرگ ژاپنی هستند، دست پیدا کرده و به عنوان یکی از اعضای انجمن ارواح شناخته می‌شود. کروساکی ایچیگو یکی از محبوب‌ترین و شناخته ‌شده‌ترین شخصیت‌های حاضر در مجله جامپ است که در میان ۱۰۰ شخصیت محبوب انیمه‌ای جهان نیز حضور دارد. ویژگی‌های قانون گریزانه ایچیگو معمولاً او را به یک ضدقهرمان درجه یک تبدیل می‌کند که اهمیت چندانی به اخلاقیات شینیگامی‌‌ها نمی‌دهد و به هر شکلی که شده در مقابل ظلم ایستادگی می‌کند. توانایی مبارزه تن به تن، حالت نهایی قدرتمندی موسوم به بانکای (حالت نهایی قدرت یک شینیگامی) و البته توانایی استفاده از قدرت‌های سه نژاد مختلف هولو، شینیگامی و کوینشی، ایچیگو را به یکی از قدرتمندترین و سریع‌ترین شخصیت‌های مانگای بلیچ و مجله جامپ تبدیل می‌کند که توانایی اجرای نقشه‌های پیچیده با سرعتی بسیار بالا را در مبارزات دارد. ایچیگو همچنین اراده‌ای آهنین دارد که حتی گاهی باعث بازگشت او از مرگ شده است. هنوز از وجود نسخه‌ شرور ایچیگو، موسوم به هیچیگو، در بازی Jump Force خبری منتشر نشده، اما حضور این نسخه شرور بی‌شک می‌تواند به شدت هیجان انگیز باشد.

 

کوچیکی روکیا (Rukia Kuchiki)

روکیا، یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های سری مانگا‌های بلیچ است که شخصیتی کاملاً متفاوت با تیپ‌های مرسوم کرکترهای دختر در مانگا‌های شونن (مانگاهایی که نوجوانان پسر را هدف قرار می‌دهند) دارد. این تفاوت‌های بسیار باعث شده‌اند که روکیا به یکی از شخصیت‌های زن محبوب در میان مانگاهای مجله جامپ تبدیل شود. دوستی روکیا و ایچیگو در طی سال‌ها، تبدیل به رابطه‌ای محکم شده است و هماهنگی بسیاری در میان آن‌ها به وجود آورده است. روکیا یکی از قدرتمند‌ترین شینیگامی‌هایی است که به بانکای دسترسی پیدا کرده و توانایی اجرا کردن فنون پیچیده جادویی را هم دارد. سبک مبارزه تن به تن او در کنار قدرت‌های بسیار زیادی که شمشیر روکیا به او اعطا می‌کند، مبارز بسیار قدرتمندی از کوچیکی روکیا می‌سازد.

 

آیزن سوسکه (aizen sosuke)

آیزن سوسکه را می‌توان یکی از مهم‌ترین و قدرتمند‌ترین شخصیت‌های دنیای بلیچ نامید. او که در بخش‌های مهمی از داستان مانگا در نقش آنتاگونیست اصلی سری ظاهر می‌شود، با تحقیقات بسیار و آزمایشات عجیب، به موجودی بسیار قدرتمند و خداگونه تبدیل می‌شود. چرخش ناگهانی شخصیت ایزن در سری بلیچ یکی مهم‌ترین پیچش‌های داستان این سری مانگا به شمار می‌رود. آیزن سوسکه علاوه بر قدرت‌‌های فیزیکی بسیار زیاد، موجودی است که از شینیگامی و هولو بالاتر رفته و به قدرت‌های ماورایی دست پیدا کرده است. او همچنین یکی از مهم‌ترین و پرطرفدارترین شخصیت‌های شرور در میان مانگاهای جامپ به شمار می‌رود.

 

 حضور سه شخصیت مهم از سری مانگاهای بلیچ، بدون شک خبری بسیار مهم برای طرفدارن این مانگا و انیمه‌ محبوب اما کمتر شناخته شده در غرب محسوب می‌شود. همچنین سبک مبارزه نزدیک و تن به تن این شخصیت‌ها،  استفاده از شمشیر و همچنین قدرت‌های خاصی که هر کدام از شخصیت‌های ایچیگو، روکیا و آیزن در اختیار دارند، آن‌ها به مبارزانی قدرتمند و شخصیت‌هایی مناسب برای یک بازی در سبک مبارزه‌ای بدل می‌کند.

 

ناروتو اوزوماکی (Naruto Uzumaki)

ناروتو یکی از مهم‌ترین و البته شناخته شده‌ترین شخصیت‌های جامپ به شمار می‌رود. موفقیت مانگا و انیمه‌های مختلف ناروتو در غرب، شهرت این ستاره ژاپنی را به قدری زیاد کرده از او نمادی برای فرهنگ ژاپن بسازد. ناروتو اوزوماکی و دیگر دوستانش بدون شک بخش مهمی از هویت مانگاهای جامپ را شکل می‌دهند و رفته رفته تبدیل به موضوعی جدا نشدنی از انیمه‌های ژاپنی شده‌اند. ناروتو نوجوانی دوست داشتنی و ساده لوح است که آرزو دارد به رهبر قبیله‌اش تبدیل شود، روح مهربان ناروتو و توانایی خارق‌العاده ماساشی کیشیموتو در خلق شخصیت او، این نوجوان با قدرت‌های ماورایی را به یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های جامپ تبدیل می‌کند. زندانی شدن موجودی خداگونه و شیطانی در جسم ناروتو و اراده آهنینش و همچنین فنون نینجا، از ناروتو مبارزی قابل ساخته است. در تریلر نمایش داده شده در E3 2018 شاهد نسخه‌ای بزرگسال از ناروتو بودیم که از ساگه و کیوبی استفاده می‌کرد. این موضوع به وضوح روشن می‌کند که شاهد ناروتویی هستیم که در دوره موسوم به شیپودن قرار دارد. هنوز اطلاعات دقیقی از وجود نسخه‌های مختلف ناروتو در دسترس نیست، اما دیدن ناروتو در سنین مختلف و با قدرت‌های متفاوت در یک بازی مبارزه‌ای قطعاً هیجان انگیز خواهد بود.

 

ساسکه یوچیها (Sasuke Uchiha)

ساسکه دوست دورانی کودکی ناروتو است که پس از مدتی تبدیل به یکی از مهم‌ترین رقیب‌ها و مخالفان قهرمان داستان می‌شود. بنا به رفتارهای ساسکه می‌‌توان او را یکی از انتاگونیست‌های سری دانست، اما نویسنده سری، آقای کیشیموتو، هرگز نتوانست خودش را برای تبدیل کردن ساسکه به شخصیتی شرور قانع کند. حضور همیشگی ساسکه به عنوان نیروی رقیب و متخاصم ناروتو و شخصیت سرد و بی‌احساس او، او را به یکی از شخصیت‌های محبوب سری تبدیل کرده است. تکنیک‌هایی نینجای بسیار قدرتمند و همچنین توانایی مبارزه بسیار بالا، ساسکه را به یکی از قابل‌ترین مبارزان جامپ فورس تبدیل می‌کند.

 

مانکی دی. لوفی (Monkey D. Luffy)

مانکی دی. لوفی، پادشاه دزدان دریایی و کاپیتان دار و دسته‌ کلاه حصیری‌ها، یکی از اصلی‌ترین ستون‌های جامپ به شمار می‌رود. لوفی، پروتاگونیست مانگای طولانی و البته ارزشمند وان پیس است که با خوردن میوه شیطانی گوموگومو به قدرت‌های بسیاری دست پیدا کرده و قصد دارد تا با پیدا کردن گنجینه پنهان شده بزرگترین دزد دریایی تاریخ، گل دی. راجر (Gol D. Roger)، تبدیل به پادشاه دزدان دریایی شود. لوفی در کنار خدمه وفادار کشتی‌اش بدون شک یکی از مانگارترین شخصیت‌های انیمه‌ای جهان محسوب می‌شود که طرفداران بسیار زیادی دارد. تیپ شخصیتی خاص و لبخند ساده لوحانه لوفی، درکنار قلب به شدت مهربان این شخصیت، چیزهایی نیستند که سادگی فراموش شوند. درکنار این، طرز خاص لباس پوشیدن، شکل شمایل و قدرت‌های طعنه آمیز و طنازانه لوفی، که به او کمک می‌کنند شکل اعضای بدنش را تغییر دهد (او خودش را آدم آدامسی معرفی می‌کند) او را به شخصیتی مناسب برای یک بازی مبارزه‌ای تبدیل می‌کند. بدون شک ایجاد تعادل میان قدرت‌های لوفی و دیگر شخصیت‌های حاضر در بازی Jump Force یکی از چالش‌های اصلی سازندگان خواهد بود.

 

رورونوآ زورو (Roronoa Zoro)

رورونوآ زورو، شکارچی معروف دزدان دریایی، بعد از همراه شدن با لوفی تبدیل به یکی از اصلی‌ترین افراد دزدان دریایی کلاه حصیری می‌شود. زورو جوانی قدرتمند و با اراده است که قصد دارد به بهترین شمشیرزن در تمام جهان تبدیل شود، فن مبارزه چند شمشیری زورو و شمشیرهای نفرین شده‌ای که با خودش حمل می‌کند، به او اجازه می‌دهد تا از سد هر دشمنی بگذرد. زورو در کنار سانجی و لوفی، از مهم‌ترین شخصیت‌های سری وان پیس به شمار می‌روند و از قدرتمندترین شخصیت‌های مجله جامپ هستند. فنون چند شمشیری زورو بدون شک، تفاوت‌های بسیاری را در سبک مبارزه او نسبت به دیگر شخصیت‌های قابل بازی ایجاد خواهد کرد.

 

سان گاکو (Son Goku)

امکان ندارد که عنوانی با محوریت شخصیت‌های مهم جامپ ساخته شود و گاکو در آن حضور نداشته باشد، شخصیت مو سیخ سیخی دوست داشتنی و البته قدرتمندی که پروتاگونیست سری دراگون بال، یکی از ماندگارترین و مهم‌ترین مانگاهای تاریخ، به شمار می‌رود. گاکو برای اولین بار در نخستین قسمت این سری از مانگاها در سال ۱۹۸۴ معرفی شد و پس از مدتی به یکی از نمادهای اصلی مانگاها و انیمه‌های ژاپنی تبدیل شد. این سایان قدرتمند، با طراحی خاص و منحصر به فرد ظاهری، در نظر بسیاری به عنوان معروف‌ترین شخصیت مانگایی تمام دوران معرفی شده است. توانایی‌های فراانسانی و ماورایی گاکو، مدل موهای خاص، طرز لباس پوشیدن منحصر به فرد و شخصیت پردازی بی‌نقص او، از دلایل موفقیت این شخصیت به شمار می‌روند. گاکو شخصیتی سبک‌سر و خندان است، اما همین پسر دوست داشتنی، می‌تواند در زمان مبارزه به یکی از جدی‌ترین و باهوش ترین شخصیت‌ها تبدیل شود. توانایی متمرکز کردن انرژی کی (انرژی درونی در فرهنگ چین) و استفاده از آن در مبارزات، در کنار ذهن قدرتمند گاکو او را به یکی از قدرتمندترین مبارزان و البته محافظان سیاره‌اش تبدیل می‌کند.

 

فریزا (Frieza )

فریزا مهم‌ترین و قدرتمندترین آنتاگونیست مانگای دراگون بال محسوب می‌شود. گرچه فریزا پس از گذشت حدود نیمی از مانگا معرفی می‌شود، اما نقش داشتن او در اکثر رخدادهای ناگوار زندگی گاکو، مثل مرگ پدرش، نسل کشی نژاد سایان و قتل یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های سری، فریزا را به یکی از دشمنانی تبدیل می‌کند که بیشتر از مخالفت، خصومتی شخصی با گاکو دارد. این شخصیت با وجود طراحی بصری بسیار خاص و شرورانه‌اش، قدرتی فرابشری داشته و به عنوان یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های شرور مجله جامپ شناخته می‌شود. نفرت فریزا و گاکو نسبت به هم، باعث می‌شود که این دو شخصیت همیشه به دنبال هم باشند و درصدد نابودی دیگری تلاش کنند. مبارزه نهایی گاکو و فریزا را می‌توان یکی از نمادین‌ترین مبارزه‌ها در تاریخ مجله جامپ به حساب آورد. قدرت‌های بسیار و حمله ابتدایی فریزا به ساختمان‌های نمایش داده‌ شده در تریلر E3 2018 باعث شده که تصور کنیم این شخصیت قدرتمند، به عنوان یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های شرور بازی Jump Force هم ایفای نقش خواهد کرد.

در کنار این ۹ شخصیت قابل بازی تایید شده، در تریلر به نمایش درآمده در E3 2018 شاهد حضور دو نفر از شخصیت‌های مطرح دیگر مجله جامپ بودیم. در این نمایش، یاگامی لایت (Light Yagami) و شینیگامی معروفش، از فاصله‌ای امن مبارزه درگرفته میان فریزا، گاکو، لوفی و ناروتو را تماشا می‌کردند. طبق گفته‌های سازندگان شخصیت‌های معروف مانگای دفترچه مرگ (Death Note) قابل بازی نبوده و نقشی در مبارزات نخواهند داشت. به نظر می‌رسد که یاگامی لایت و ذهن به شدت شیطانی این شخصیت باز هم درصدد ایجاد توطئه‌ای بزرگ با هدفی والا باشد. همچین حضور دو شخصیت بسیار مهم و مطرح، مثل لایت و شینیگامی در بخش داستانی بازی، می‌تواند نشان دهنده تمرکز سازندگان روی محتوای داستانی بازی باشد، محتوایی که به نظر می‌رسد هدفی والاتر از جمع کردن چند مبارز برای ایجاد یک میدان نبرد بزرگ داشته باشد.

 

همانطور که در نمایش E3 بازی دیدیم، دنیاهای متفاوت مانگای‌های جامپ بنا به پدیده‌ای عجیب با یکدیگر پیوند خورده و دشمنی مشترک به سمت آن‌ها حمله‌ور شده است و به همین دلیل، قهرمان‌های دوست داشتنی ما از دنیاهای مختلفی مثل گرندلاین (Grand Line) و انجمن ارواح (Soul Society) برای از میان بردن این تهدید بزرگ با یکدیگر متحد شده‌اند. بنا به ماهیت داستانی بازی و وجود شخصیت‌های شرور مطرحی همچون فریزا و آیزن، بعید به نظر نمی‌رسد که تمامی رخداد‌های بازی به نحوی زیرسر یاگامی لایت باشد و او به طریقی موفق به ایجاد کردن نوعی اتحاد در میان شخصیت‌های شرور شده باشد. یاگامی لایت پسر جوانی است که بارها نشان داده می‌تواند با قدرت ذهن و داشتن یک دفترچه مرگ، نقشه‌هایی شرورانه را عملی کند.

 

اما همچنان و با وجود یاگامی لایت و شینیگامی به یادماندنی‌اش ریوک (Ryuk)، تعداد مبارزان حاضر در بازی Jump Force برای عنوانی که در هر مبارزه از سه شخصیت بهره می‌برد، بسیار کم است، از این جهت، بسیاری از طرفداران در انتظار معرفی شدن شخصیت‌های معروف دیگری هستند که به بررسی برخی از آن‌ها می‌پردازیم. شخصیت‌هایی که نام خواهیم برد به هیچ عنوان توسط سازندگان بازی تایید نشده و صرفاً از تئوری‌ها و نظریه‌های طرفدارن بازی برداشت شده‌اند. اما تعداد زیاد شخصیت‌های مجله جامپ، به عنوان بخشی از فرهنگ مدرن ژاپن، باعث می‌شود که انتظار حضور شخصیت‌های بسیاری از این مجله را در در بازی Jump Force داشته باشیم.

 

وجیتا (Vegetta)

وجیتا یکی از شخصیت‌های مهم و البته مغرور سری دراگون بال به شمار می‌رود. او حضوری فعال در سری دارد و رفته‌رفته اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. بی‌شک اهمیت این شخصیت، کمتر از گاکو و فریزا نیست و عدم حضور او قطعاً برای طرفداران سری ناراحت کننده خواهد بود. از این جهت، انتظار می‌رود که سازندگان بازی، حضور این شخصیت را بزودی تایید کنند.

 

یوگی موتو و ستو کایبا (Yugi Moto and Seto Kaiba)

یوگی موتو و ستو کایبا از مهم‌ترین شخصیت‌های مانگای Yu-Gi-Oh! محسوب می‌شوند. مانگایی در رابطه با بازی کردن که توانست در اواخر دهه ۹۰ و سال‌های ابتدایی قرن ۲۱، موفقیت بسیاری را در مجله جامپ به دست بیاورد. حضور این دو شخصیت می‌تواند سبک مبارزه کاملاً متفاوتی را در بازی ایجاد کند. یوگی و ستو هر دو احضار کنندگانی قدرتمند هستند که خودشان در مبارزات شرکت نمی‌کنند. این دو با احضار هیولاهای مختلف و کنترل کردن آن‌ها مبارزاتی کاملاً متفاوت را به بازی خواهند آورد.

 

جیورنو جیوانا (Giorno Giovanna)

جیورنو یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های سری مانگای محبوب  JoJo’s Bizarre Adventureاست. این مانگا یکی از محبوب‌ترین آثار کلاسیک جامپ محسوب می‌شود و هریک از شخصیت‌هایش صلاحیت بودن در این لیست را دارا هستند، با این حال، محبوبیت و قدرت بسیار زیاد جیورنو و انتخاب شدن او به عنوان یکی از ۱۰ شخصیت قدرتمند در تاریخ مجله جامپ باعث شده تا او انتظار حضور او در بازی Jump Force را داشته باشیم.

 

سایتاما (Saitama)

سایتاما یا One Punch Man، پروتاگونیست مانگایی به همین نام است که البته در ابتدا توسط جامپ منتشر نشد. اما نسخه خاص این مانگا پس از مدتی و تحت نام جامپ به انتشار رسید و سایتاما را به یکی از شخصیت‌های این مجله تبدیل کرد. توانایی شکست دادن هر دشمنی تنها با یک مشت، سایتاما را به کابوس هر رقیبی تبدیل خواهد کرد.

 

هیمورا کنشین (Himura Kenshin)

هیمورا کنشین را می‌توان نماد رستگاری در مانگاهای جامپ به حساب آورد، قاتلی بی‌رحم و سنگ‌دل که ناگهان تغییر کرده و به مردی واقعی تبدیل می‌شود. کنشین بعد از چرخاندن تیغه شمشیرش با خود عهد می‌بندد که به هیچ عنوان جان انسان دیگری را نگیرد. توانایی بالای کنشین در مبارزه با شمشیر، او را به یکی از خطرناک‌ترین شخصیت‌های جامپ تبدیل می‌کند. کنشین پروتاگونیست سری مانگا‌های Ruroni kenshin است.

 

ساکاتا گینتوکی (Gintoki Sakata)

ساکاتا گینتوکی ملقب به گین-سان و یا شیطان سپید، یک سامورایی قدرتمند در عصر ادو  ژاپن است. البته نسخه خاص عصر ادو که در آن به جای خارجی‌ها (مخصوصاً چشم آبی‌ها) بیگانه‌های فضایی در امور ژاپن دخالت می‌کنند. گینتوکی، پروتاگونیست مانگای Gintama، در کنار تنبلی بیش‌ از حد و بی‌میلی‌اش نسبت به انجام هرکاری جز خوردن و خوابیدن، شمشیرزنی قدرتمند است که تا به حال در مبارزات بسیاری پیروز شده است. اگر سر راه گینتوکی قرار گرفتید، باید مراقب باشید که باعث نشوید مسئله‌ای را جدی بگیرد.

بازی Jump Force، به وقوع پیوستن رویای دیرینه هر عاشق انیمه و مانگایی است، دیدن مبارزات عظیم قهرمان‌‌های مانگا در مقیاسی به بزرگی این بازی قطعاً جذابیت بسیار زیادی خواهد داشت. بازی Jump Force در اوایل سال ۲۰۱۹ برای کنسول‌های نسل هشتمی پلی‌استیشن 4 و ایکس باکس وان و همچنین رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. این بازی از کنسول‌های میان نسلی PS4 Pro و Xbox One X هم پشتیبانی خواهد کرد.

برچسب ها: jump force, preview
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
به اشتراک بگذارید در :
مطالب مرتبط

هرآنچه باید در مورد بازی Mega Man 11 بدانید
هرآنچه باید در مورد بازی Mega Man 11 بدانید

شخصیت Mega man بازگشته تا شاهد یک بازی بسیار جذاب دیگر باشیم. با لوکتو همراه باشید.

محمدرضا مصطفوی راد - 30 اسفند 1399
هرآنچه از بازی Red Dead Redemption 2 می دانیم
هرآنچه از بازی Red Dead Redemption 2 می دانیم

چیزی به عرضه شدن بازی Red Dead Redemption 2 نمانده، عنوانی جاه‌طلبانه که با تمام خطرپذیری‌اش موفق شده اعتمادمان را جلب کند. برای کسب اطلاعات جامع در مورد این بازی، با لوکتو همراه باشید.

میثم عبدالهی پور - 30 اسفند 1399
معرفی بازی NBA 2K19
معرفی بازی NBA 2K19

مدت زیادی تا انتشار بازی NBA 2K19 و سفر دوباره به رقابت‌های NBA باقی نمانده است، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نسخه جدید از این شبیه ساز بسکتبال، با لوکتو همراه باشید.

میثم عبدالهی پور - 30 اسفند 1399
هر آنچه باید از بازی Spider-Man بدانید
هر آنچه باید از بازی Spider-Man بدانید

انحصاری جدید سونی قرار است سطح بازی‌های ویدیویی جهان باز را به مرحله جدیدی ببرد. با لوکتو همراه باشید.

احمدرضا آوار - 30 اسفند 1399
نمایشگاه E3 2018: معرفی عنوان Jump Force
نمایشگاه E3 2018: معرفی عنوان Jump Force

در بازی Jump Force تمام کاراکتر‌های انیمه و مانگای مورد علاقه‌تان برای مبارزه دور هم جمع می‌شوند! با لوکتو همراه باشید.

هومن طیارزاده - 30 اسفند 1399
مشاهده موارد بیشتر
نظر خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.