هر آنچه باید از بازی Spider-Man بدانید

احمدرضا آوار احمدرضا آوار در 30 اسفند 1399
هر آنچه باید از بازی Spider-Man بدانید

تقریبا چیزی به عرضه Spider-Man جدید نمانده و بوی دستپخت جدید Insomniac Games تمام فضای اینترنت را پر کرده است. مدت‌ها بود که هیچ اطلاعاتی درباره این بازی نداشتیم و تنها می‌دانستیم که قرار است با یک انحصاری جدید از سونی روبرو باشیم. حال با تریلرهای تازه منتشر شده این بازی می‌توانیم حدس بزنیم که با چه چیزی روبرو هستیم. در این مقاله به بررسی جزییات به دست آمده از این بازی خواهیم پرداخت.

 

قسمتی از دنیای سینمایی Marvel نیست!

بازی جدید Insomniac ارتباطی با دنیاهای دیگر مارول ندارد و ساخته‌ خود این استودیو است. در واقع داستان فعلی بازی هیچ ارتباطی با هیچ‌کدام از فیلم‌ها و یا بازی‌های قبلی این فرنچایز ندارد. این موضوع باعث سردرگمی طرفداران مرد عنکبوتی شد، چرا که بازی در نمایشگاه E3 2016 معرفی شد، دقیقا یک ماه پس از اکران Captain America: Civil War و پوشیده شدن لباس مرد عنکبوتی توسط تام هلند (Tom Holland)!

اگرچه این بازی ارتباطی با دیگر فیلم‌های مارول ندارد، اما اشاراتی از داستان این عنوان در نسخه بعدی کمیک Spidergeddon وجود دارد و احتمالا ادامه‌ی داستان Spider-Verse سال ۲۰۱۴ را نقل می‌کند.

 

این مرد عنکبوتی کمی پیرتر و با تجربه تر است!

اگر از دیدن روند پیشرفت و بلوغ پیتر پارکر و یافتن توانایی‌هایش خسته شده‌اید و علاقه‌ای به این داستان ندارید، باید بگوییم که سازندگان بازی نیز همین فکر را دارند. داستان تبدیل شدن پیتر پارکر به مرد عنکبوتی بخشی از این بازی نیست و قهرمان این بازی ۲۳ سال سن دارد. وی ۸ سال است که در شهر نیویورک مشغول شکست دادن خلافکاران است.

 

بسیاری از دشمنان مرد عنکبوتی در این بازی حضور دارند

 

 

اگر به مدت هشت سال با جرم و جنایت مبارزه کنید، بدون شک دشمنان زیادی را برای خود تراشیده‌اید و استودیو Insomniac مطمئن شده که اکثر دشمنان قدیمی و جدید این کاراکتر در این بازی حضور داشته باشند. در تریلر نمایشگاه E3 این بازی مشخص شد که The Scorpion ، The Vulture ، Electro ، Rhino و Negative Man در این بازی حضور دارند. از آنجایی که احتمالا سازندگان بازی‌ تمامی دشمنان وی را در تریلر معرفی نکرده‌اند، می‌توان انتظار دشمنان بیشتری را در این بازی داشت.

همچنین در یکی دیگر از تریلر‌ها شاهد اسم Fisk در یک دیوار نوشته هستید. این اسم مستعار متعلق به یکی از اصلی‌ترین دشمنانش یعنی The Kingpin است.

 

تاب خوردن با تار فوق‌العاده است

اگر مشخصه اصلی مرد عنکبوتی را تار‌هایش در نظر بگیریم، پس همگی روی این مسئله که تاب خوردن در شهر نیویورک یک موضوع کلیدی است، واقف هستیم. بازی Spider-Man 2 در سال ۲۰۰۴ این قابلیت را به بهترین شکل ممکن اجرا کرد و پس از آن، هیچ کدام از عناوین این فرنچایز نتوانستند آن را بازسازی کنند. حال می‌دانیم که استودیو Insomniac به بهترین نحو ممکن این کار را کرده است و این سیستم به بازیکن اجازه‌ی کنترل کامل بر قهرمانش را می‌دهد.

 

آیتم‌ها در سرتاسر شهر پخش شده‌اند

پیدا کردن آیتم‌های با ارزش در شهری به بزرگی نیویورک، کار سختی نخواهد بود. شما می‌توانید با استفاده از قابلیت Spider-Sense جای‌جای شهر را بگردید و در گوشه و کنار آن، آیتم‌های با ارزشی را پیدا کنید. احتمالا اچیومنت‌های بازی نیز ارتباطی به این موضوع خواهند داشت و Platinum Trophy مورد نظر با زیر و رو کردن نیویورک به دست خواهد آمد!

 

نیویورک در این بازی بسیار بزرگ است، اما دقیقا نیویورک واقعی نیست!

 

 

اگر منتظر این بودید که شبیه ساز نیویورک را در این بازی ببینید و به تمام مکان‌های آن سر بزنید، باید بگوییم که این رویا هنوز به واقعیت نپیوسته است و برای این کار بهتر است از Google Street View استفاده کنید! اما سازندگان قول شهر نیویورک پیتر پارکر را داده‌اند، شهری که به بهترین نحو برای داستان مرد عنکبوتی بهینه شده و سرتاسر آن با  Easter Egg ‌های دنیای مارول پوشیده شده!

 

قسمت‌های مختلف شهر را باید با دیده‌بانی روی برج‌ها باز کنید

اگر عناوینی همچون Assassin's Creed و Farcry را تجربه کرده باشید، با مفهوم دیده‌بانی روی برج‌ها آشنا هستید. مکانیک‌هایی که باعث می‌شوند قبل از سفر به یک نقطه‌ای، نقشه‌ آن‌جا را بدست بیاورید. حال می‌دانیم که برای باز کردن قسمت‌های مختلف نیویورک، نیاز به این موضوع دارید.

 

شاید Avengers در بازی حضور داشته باشند!

در تریلر‌های بازی و در حین جابجایی مرد عنکبوتی بین برج های نیویورک، برج Avengers در گوشه‌ای از تصویر دیده می‌شود که شایعه حضور این کاراکتر‌های محبوب در این بازی را تقویت می‌کند. در تریلر E3 نیز روزنامه‌ای دیده می‌شود که در آن، آگهی فروش برجی به نام Avenger's Mansion دیده می‌شود! به هر حال باید منتظر ماند و دید که آیا حضورشان قطعی است یا با یک سرنخ گمراه کننده روبرو هستیم.

 

پیتر پارکر را خارج از لباس مرد عنکبوتی خواهید دید

این بازی قرار است دو روایت از شخصیت پیتر پارکر را نقل کند. اولی شهروندی ساده است که به دنبال گذران زندگی است و دومی، قهرمانی است که شنل مرد عنکبوتی را پوشیده و شهر را از دزدان و جنایت‌کاران پاکسازی می‌کند. شما در این بازی با خانواده پیتر ارتباط دارید، کارهای اجتماعی وی را انجام می‌دهید و حتی باید به شغل وی رسیدگی کنید!

 

بازی دارای حالت Photo Mode و Selfie Mode است

شما در این بازی می‌توانید از بلندترین برج‌های نیویورک بالا بروید و چه زمانی بهتر از آن برای گرفتن یک سلفی؟ مدت‌ها است که می‌دانیم بازی حالت عکاسی دارد و این حالت عکاسی شامل سلفی نیز می‌شود. شما می‌توانید با تمام شخصیت‌های درون بازی سلفی بگیرید، البته به جز دشمنانتان.

 

کاراکتر‌های بیشتری برای بازی کردن وجود دارند

درست است که اسم بازی Spider-Man است و قرار است داستان مرد عنکبوتی را نقل کند، اما وی تنها کاراکتر قابل بازی کردن نیست و هر از چندگاهی می‌توانید کنترل مری جین را نیز به دست بگیرید و بعضی از مراحل را با کمک وی انجام دهید. این که این مراحل چگونه پیش خواهند رفت، هنوز یک معماست؛ اما معمایی است که از نظر برایان اینتیهار (Bryan Intihar)، سورپرایزی برای خیلی از افراد خواهد بود.

 

کاراکتر مایلز مورالز در بازی حضور دارد

وی یکی از کاراکتر‌های محبوب کمیک‌های مرد عنکبوتی است که البته در فیلم‌های آن جایی ندارد. چرا؟ چون وی نسخه جوان‌تر مرد عنکبوتی و که از دنیایی موازی است! کمیک‌ها جایی عجیب و غریب هستند و Insomniac نیز از این فضا نهایت استفاده را برده است.

وی که در تریلر E3 2017 در سکانسی از بازی حضور داشت، احتمالا نقشی کلیدی در داستان بازی دارد. یا شاید هم استودیو سازنده تصمیم گرفته که یک Easter egg ساده را در تریلر رسمی E3 بازی نشان دهد.

 

منتظر داستان گیرایی باشید

در جزییات و تریلر‌های به نمایش درآمده از این بازی، همیشه شاهد زد و خوردهای جذاب و البته قسمت‌های عاطفی و احساسی بوده‌ایم. با توجه به بودجه و زمان ساخت این بازی، می‌توانیم مطمئن باشیم که با داستانی غنی روبرو هستیم. داستانی که در هشتمین سال مرد عنکبوتی نقل می‌شود و باعث شده که با یک پیتر بالغ‌ و عاقل‌تر روبرو باشیم.


 

نبردها روان و جذاب طراحی شده‌اند

از آن‌جایی که مرد عنکبوتی این بازی بر مهارت‌های خود تسلط پیدا کرده و حرفه‌ای شده است، انتظار می‌رود که سیستم مبارزه بازی به اندازه تریلر گیم‌پلی منتشر شده بی نقص باشد. بازی Batman Arkham Asylum توانست استاندارد‌های بازی‌های ویدیویی را جابجا کند و حال Spider-Man آمده تا این کار را تکرار کند. شما با استفاده از گجت‌ها و تار‌هایتان می‌توانید دشمنان زیادی را از پای دربیاورید!

همچنین قابلیتی به نام Focus Bar در بازی وجود دارد که موقع نبرد شارژ شده و می‌تواند در زمان‌های ضروری سطح سلامت شما را افزایش دهد. اگر با سیستم مبارزات این بازی آشنا نیستید، توصیه می‌کنیم که تریلر این بازی در نمایشگاه E3 2018 را دوباره مشاهده کنید.

 

لباس های زیادی برای مرد عنکبوتی تدارک دیده شده است

استودیو Insomniac به طرفداران قول لباس‌های بسیاری برای مرد عنکبوتی را داده است که بعضی از آن‌ها، قدرت‌های مخصوص به خودشان را دارند. از Punk Rock Spider-Man با گیتار الکتریک قدیمی گرفته تا لباس او در فیلم Avengers : Infinity War ! و تمامی این لباس ها از طریق جست و جو در دنیای بازی به دست می‌آیند، چرا که این بازی خرید درون برنامه‌ای نخواهد داشت.

 

کنسول پلی‌استیشن 4 نسخه Spider-Man به زودی عرضه خواهد شد

شما می‌توانید باندل پلی‌استیشن 4 با ظرفیت یک ترابایت به همراه بازی و طرح Spider-Man را در زمان عرضه‌ بازی خریداری کنید. قیمت‌ این باندل احتمالا ۵۰ دلار بیشتر از پلی‌استیشن 4 معمولی خواهد بود.

 

زمان عرضه!

بازی Spider-Man در تاریخ ۱۶ شهریور ماه به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن 4 عرضه خواهد شد.

برچسب ها: spider-man, preview
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
به اشتراک بگذارید در :
مطالب مرتبط

بررسی و مرور بازی Marvel's Spider-Man 2
بررسی و مرور بازی Marvel's Spider-Man 2

در این قسمت از پادکست رادیو لوکتو به بررسی و مرور بازی Marvel's Spider-Man 2 پرداختیم. با ما همراه باشید.

حامد افرومند - 08 آبان 1402
راهنمای آزاد کردن تمام لباس‌های بازی Marvel’s Spider-Man 2 1
راهنمای آزاد کردن تمام لباس‌های بازی Marvel’s Spider-Man 2

بازی جدید Marvel’s Spider-Man 2 برای کنسول PS5 لباس‌های زیادی برای آزاد کردن دارد که هرکدام قابلیت ویژه خاص خود را دارند. برای فهمیدن روش آزاد کردن هر لباس با لوکتو همراه باشید!

مهدی سلیمانی - 04 آبان 1402
بازی کنیم - بازی Marvel’s Spider-Man 2
بازی کنیم - بازی Marvel’s Spider-Man 2

مهم‌ترین انحصاری امسال پلی استیشن ۵ اینجاست و ما تو این ویدیو به سراغ تجربه آن رفتیم. با ما همراه باشید.

حسام افرومند - 02 آبان 1402
موردانتظارترین فیلم‌های سال ۲۰۲۲
موردانتظارترین فیلم‌های سال ۲۰۲۲

در سال ۲۰۲۲ چشم انتظار کدام فیلم‌ها هستیم و کدام کارگردان بزرگ با دستانی پر به سینما باز خواهد گشت؟ با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 11 دی 1400
به گفته صداپیشه شخصیت ونوم در بازی Spider-Man 2 این عنوان عظیم خواهد بود
به گفته صداپیشه شخصیت ونوم در بازی Spider-Man 2 این عنوان عظیم خواهد بود

تونی تاد صداپیشه شخصیت ونوم در بازی Spider-Man 2 این بازی را عظیم خواند. با ما همراه باشید.

حسام افرومند - 19 شهریور 1400
مشاهده موارد بیشتر
نظر خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.