مایکروسافت در نسل آینده دو کنسول معرفی خواهد کرد

میثم عبدالهی پور میثم عبدالهی پور در 30 اسفند 1399
مایکروسافت در نسل آینده دو کنسول معرفی خواهد کرد

در سال ۲۰۰۷  کمپانی مایکروسافت (Microsoft) با معرفی کردن نسخه آرکید کنسول ایکس باکس 360 (Xbox 360 Arcade) قیمت رسمی کنسول‌های نسل هفتمی خود را کاهش داد و موفق شد تا ارزان قیمت‌ترین کنسول موجود در بازار آن سال‌ها را معرفی و عرضه کند. حالا و با گذشت بیش از ۱۵ سال از عرضه شدن نسخه آرکید ایکس باکس، به نظر می‌رسد که مایکروسافت نقشه‌های مشابه‌ای برای نسل بعدی کنسول‌های خود در سر دارد، نقشه‌هایی که می‌تواند باعث تغییرات بزرگ در صنعت شوند.

ما به خوبی از پروژه نسل بعد مایکروسافت و کنسول نسل نهمی این شرکت که با اسم رمز اسکارلت (Scarlett) شناخته می‌شود، مطلع هستیم. اما طبق گزارشات جدید برد سامز (Brad Sams) خبرنگاری که اولین اطلاعات از پروژه اسکارلت را فاش کرده بود؛ پروژه بزرگ اسکارلت به یک کنسول خانگی ختم نشده و مایکروسافت نقشه‌های بزرگ‌تری را در سر دارد. طبق گفته‌های سامز این پروژه شامل توسعه دو کنسول متفاوت در نسل آینده خواهد بود. سامز مدعی شده است که مایکروسافت کنار کنسول خانگی نسل بعدی، مراحل توسعه‌ کنسولی کاملاً جدید را آغاز کرده است و قصد دارد تا در سال ۲۰۲۰ دو کنسول جدید را به بازارها عرضه کند. طبق اطلاعات این خبرنگار، یکی از کنسول‌های درحال توسعه مایکروسافت، کنسول خانگی همیشگی و آشنای مخاطبان است که با تکنولوژی‌های نسل آینده تولید می‌شود. اما کنسول دیگر در حقیقت یک دستگاه استریم (Stream Machine) خواهد بود که به وسیله سرویس‌های ابری (Cloud) راه اندازی می‌شود. طبق اطلاعات منتشر شده این کنسول ابری نسبت به یک کنسول خانگی قیمتی بسیار ارزان‌تر و قدرتی بسیار کمتر خواهد داشت. با این حال این کنسول می‌تواند از پس محاسبات ساده‌ای مثل پردازش کنتلرهای ایکس باکس و پردازش تصاویر برای کاهش مدت زمان تاخیر در سرویس‌های استریم بربیاید. با این حال اصلی‌ترین کاربرد این کنسول ابری، استریم کردن بازیهای ویدئویی خواهد بود.

کمپانی مایکروسافت در سال های اخیر مدعی شده است که قصد دارد تجربه استفاده از سرویس ایکس باکس را روی هر دستگاهی ممکن کند و این کنسول ابری، بدون شک یکی از بزرگ‌ترین قدم‌های این شرکت برای رسیدن به چنین هدفی است. ممکن است مایکروسافت با یک کنسول ارزان قیمت و ارائه کردن ایکس باکس به عنوان یک سرویس، نسل آینده را از آن خود کرده و پس از تجربه نه چندان دلچسب نسل هشتم، با قدرت بیشتر به عرصه رقابت سخت افزارهای صنعت بازی‌های ویدئویی بازگردد.

برچسب ها: microsoft
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
به اشتراک بگذارید در :
مطالب مرتبط

دلایلی که نشان می دهند Xbox Scarlett کنسول قدرتمندی خواهد بود
دلایلی که نشان می دهند Xbox Scarlett کنسول قدرتمندی خواهد بود

مایکروسافت در اوایل نسل هشتم نتوانست عملکرد خوبی از خود نشان دهد و حال در نظر دارد تا به جبران اشتباهات بزرگ قبل خود بپردازد. بدون شک می توان انتظار داشت نسل بعدی کنسول کمپانی ردموندی فوق العاده خواهد بود و در این مطلب با دلایل آن آشنا می شویم. با لوکتو همراه باشید.

احمدرضا آوار - 30 اسفند 1399
جزییات جدیدی از کنسول Xbox Scarlett مشخص شد
جزییات جدیدی از کنسول Xbox Scarlett مشخص شد

اطلاعات تازه‌ای از کنسول بعدی ایکس باکس با نام رمزی Xbox Scarlett، توسط Brad Sams، کسی که سابقه خوبی در فاش کردن اطلاعات مربوط به ایکس باکس دارد، فاش شده است. با لوکتو همراه باشد.

محمدجواد عبداللهی‌ پور - 30 اسفند 1399
مایکروسافت به دنبال تصاحب استودیوهای بیشتر در سال 2019
مایکروسافت به دنبال تصاحب استودیوهای بیشتر در سال 2019

در نمایشگاه E3 2018، مایکروسافت خبر غیرمنتظره خرید چند استودیو مطرح صنعت بازی را منتشر کرد. این خبر نشان داد، عزم مایکروسافت برای افزایش تعداد بازی‌های انحصاری و ایجاد عناوین بزرگ برای ایکس باکس جدیست و در این بین سال 2019 چند استودیو دیگر نیز خریداری می‌شود. با لوکتو همراه باشید.

مرتضی لیایی - 30 اسفند 1399
مایکروسافت دو استودیو Obsidian Entertainment و inXile Entertainment را خرید
مایکروسافت دو استودیو Obsidian Entertainment و inXile Entertainment را خرید

کمپانی مایکروسافت از خرید سهام دو استودیو Obsidian Entertainment و inXile Entertainment خبر داد. با لوکتو همراه باشید

خشایار بهرامی - 30 اسفند 1399
تاریخ عرضه نسخه فیزیکی بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice مشخص شد
تاریخ عرضه نسخه فیزیکی بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice مشخص شد

نسخه فیزیکی بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice در ماه دسامبر عرضه خواهد شد. با لوکتو همراه باشید.

هومن طیارزاده - 30 اسفند 1399
مشاهده موارد بیشتر
نظر خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.