خلاصه داستان Alan Wake قبل از شروع نسخه دوم

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی در 06 آبان 1402
خلاصه داستان Alan Wake قبل از شروع نسخه دوم

قسمت اول بازی Alan Wake در سال 2010 عرضه شده بود و با گذر زمان، با وجود تبدیل شدن این عنوان به یکی از عناوین کلاسیک پرطرفدار نسل هفتم، امیدها برای ساخت دنباله آن هم کمرنگ‌تر می‌شد. با این حال، بعد از گذشت 13 سال و اشاره‌های مختلف به جهان بازی Alan Wake در بازی Control و محتوای دانلودی Control: AWE، استودیو Remedy به سراغ بازی Alan Wake 2 و ادامه ماجرای الن ویک رفت. حالا بازی Alan Wake 2 تبدیل به یک عنوان وحشت بقا شده که علاوه بر الن ویک، کنترل یک مامور FBI را هم به بازیکن می‌دهد.
پس از انتشار بازی Alan Wake اتفاقات زیادی در جهان متصل استودیو Remedy رخ داده و حتی اگر قسمت اول مجموعه را تجربه کرده باشید، ممکن است بخشی از داستان الن ویک را در محتویات داستانی قسمت اول یا بازی Control از دست داده باشید. اگر از این دسته بازیکنان هستید، می‌توانید در ادامه این مطلب تمام جزئیاتی که باید پیش از شروع بازی Alan Wake 2 از داستان الن ویک بدانید را پیدا کنید.

 

 

داستان بازی Alan Wake در منطقه شمال غربی اقیانوس آرام و شهری به‌ نام برایت فالز (Bright Falls) آغاز می‌شود. این شهر که اقتصادش با چوب‌بری و معدن‌داری‌ می‌چرخد، راز تاریکی را مخفی کرده که درنهایت الن ویک را به دام می‌اندازد. با این حال، الن و همسرش الیس (Alice) برای فرار از هیاهوی نیویورک و البته زندگی پرتکاپوی الن به‌عنوان یک نویسنده شناخته شده رمان‌های جنایی به این شهر پناه می‌آورند.


الن و الیس بالاخره به کلبه‌شان که تنها خانه اطراف دریاچه کالدرون است می‌رسند. با منظره اطراف این کلبه بی‌نظیر است و نوید تعطیلات آرامش بخشی را می‌دهد، اما اوضاع خیلی زود و در اولین شب اقامت آن‌ها در کلبه به هم می‌ریزد. الیس با خود یک ماشین تایپ به کلبه آورده و امیدوار است که حال و هوای تازه کلبه به الن کمک کند تا کار روی داستانش را پیش برد، اما به‌ محض این‌که الن از وجود این ماشین تایپ خبردار می‌شود، از کلبه بیرون می‌زند و همسرش که از فضاهای تاریک ترس شدیدی دارد را هنگام قطعی برق در کلبه تنها می‌گذارد. تنها چند ثانیه بعد از خروج الن از کلبه، یک موجود تاریک به الیس حمله می‌کند و با وجود این‌که الن به سرعت برای کمک به همسرش می‌شتابد، تنها می‌تواند بلعیده شدن او توسط تاریکی دریاچه را مشاهده کند. الن که نمی‌تواند فکر تنها گذاشتن همسرش در این تاریکی را تحمل کند، به‌دنبال الیس درون دریاچه شیرجه می‌زند.

بلافاصله بعد از این اتفاق، الن پشت فرمان یک ماشین تصادف کرده بیدار می‌شود. الن شروع به قدم‌ زدن در جنگل‌ برایت فالز می‌کند و تنها همراهش یک شبه است که لباس غواصی به‌تن دارد (در ادامه به این شبح می‌پردازیم) و برای بدتر شدن اوضاع، خیلی زود متوجه می‌شود که یک هفته اخیر را به‌خاطر نمی‌آورد. با این حال این پایان کابوس الن نیست. او دست‌نوشته‌هایی پیدا می‌کند که به‌نظر می‌رسد متعلق به خود الن هستند و از همه مهم‌تر، وقایع نگارش شده در آن‌ها شروع به رخ دادن در دنیای واقعی می‌کنند. اگر دست‌نوشته‌های الن درباره یک داستان آرامش بخش تابستانی بودند مشکلی او را تهدید نمی‌کرد، اما داستان او یک داستان ترسناک است که باعث می‌شود دیوانه‌های تبر به‌دست، کامیون‌های تسخیرشده و پرنده‌های هیچکاکی همگی به قصد کشت به او حمله کنند.

بعد از مدتی، الن توجه کلانتر شهر، سارا بریکر (Sarah Breaker)، را به‌خود جلب می‌کند. اما کلانتر هم خبرهای خوبی برای الن ندارد و به او می‌گوید که کابینی که او و همسرش در آن اقامت داشتند چند دهه پیش به‌خاطر فوران آتشفشان از بین رفته است. همین موضوع باعث می‌شود تا سردرد الن به‌خاطر اتفاقات عجیبی که در حال رخ دادن است بیشتر از همیشه شود.

با توجه به داستان‌های بی‌سر و ته الن درباره بیدار شدن ناگهانی‌اش در یک تصادف، فراموش کردن خاطرات یک هفته اخیر و گم‌شدن همسرش در کنار کلبه‌ای که سال‌هاست از بین رفته، توجه مقامات محلی به او جلب می‌شود. این‌جاست که سر و کله بری ویلر (Barry Wheeler)، مدیربرنامه پرحرف اما وفادار الن در برایت فالز پیدا می‌شود تا از او در برابر اتهامات دفاع کند. الن چند روز بعد را هم در برایت فالز می‌گذارند اما هر چه بیشتر می‌گذرد، بیشتر در اتفاقات عجیب و غریبی که اطرافش رخ می‌دهند غرق می‌شود. کلانتر بریکر تنها مقام محلی است که با احتیاط، رفتاری دوستانه با الن دارد. 

سر و کله FBI هم در شهر پیدا می‌شود. رابرت نایتیگیل (Robert Nightingale)، مامور ویژه دائم الخمر FBI، حتی پیش از ورود به محدوده شهر برایت فالز الن را در تمام این ماجراها گناه‌کار می‌داند. بعد از فرار بی‌امان از دست نایتینگیل و هیولاهای شبح‌مانند (که «ربوده‌شده» (Taken) نام دارند)، الن با یکی از ساکنین شهر که ادعا می‌کند الیس (همسر الن) را ربوده و برای آزادی‌اش تقاضای پول دارد، ملاقات می‌کند. البته خیلی زود مشخص می‌شود که این فرد ظاهرا آدم‌ربا از آشنایان دکتر امیل هارتمن (Dr. Emil Hartman) است. دکتر هارتمن تراپیستی است که تخصصش کمین کردن برای هنرمندان مختلف، مثل نقاش‌ها، موسیقی‌دان‌ها و نویسنده‌هاست.

 

 

هارتمن به‌خاطر وسوسه یا دلایل دیگر در تلاش است تا از «حضور تاریک» برای رسیدن به منافع شخصی‌اش استفاده کند، اما همان‌طور که خود او کنترل فرد به‌ظاهر آدم‌ربا را در دست داشت، به‌نظر می‌رسد که «حضور تاریک» هم کنترل او را در دست داشته است. هارتمن در یک حمله فراطبیعی در مرکز روان‌پزشکی مورد حمله قرار می‌گیرد و الن هم به زحمت خودش را از این مخمصه بیرون می‌کشد.


البته الن پیش از خروج از این مرکز روان‌پزشکی با دو برادر به نام‌های تور و اودین اندرسون آشنا می‌شود که از قدیمی‌های برایت فالز هستند و مشخصا نمی‌خواستند تا همه اطلاعاتشان درباره شهر را جلوی دکتر بازگو کنند. برادران اندرسون الن را به سمت مزرعه‌ خودشان می‌فرستند و به او وعده می‌دهند که می‌تواند پاسخ برخی از سوال‌هایش را در این مزرعه پیدا کند. الن و بری باهم به این مزرعه می‌روند و اولین سرنخ‌ها را از ماهیت هیولای شهر برایت فالز به‌دست می‌آورند.

به‌نظر می‌رسد که «حضور تاریک» که در سایه‌های برایت فالز کمین کرده، قدرت خود را از هنر می‌گیرد و هنرمندان را فریب می‌دهد تا خودش را از طریق جهان‌هایی که آن‌ها با هدفی مشخص زندگی می‌بخشند، قدرتمندتر کند؛ مثل ترانه‌های برادران اندرسون‌ تحت نام هنری The Old Gods of Asgard یا یک داستان، مثل همان داستانی که الن در یک هفته فراموشی‌اش نوشت و «حضور تاریک» در این مدت مثل یک ویراستار شرور در کنار او حضور داشت. «حضور تاریک» می‌تواند از این طریق تاثیرگذاری خود را از سرزمینی که به‌عنوان «سرزمین تاریک» شناخته می‌شود فراتر ببرد. سرزمین تاریک، یک مکان ماوراطبیعی است که برای افراد مختلف ظاهر متفاوتی دارد، اما هرگز جای خوش‌آیندی نیست که یک نفر بخواهد واردش شود.

 

بعد از این اتفاقات، الن جستجو برای پیدا کردن زنی به‌نام «بانوی نور» (Lady of the Light) که بهتر از هرکسی می‌داند در برایت فالز چه‌خبر است را آغاز می‌کند. بعد از ملاقات سینتیا ویور (Cynthia Weaver) یا همان بانوی نور، با الن، سینتیا درباره گذشته خودش و برایت فالز با او صحبت می‌کند. به گفته سینتیا، او در سال 1970 در این شهر حضور داشته و در همین سال، شاعری به‌نام توماس زین (Thomas Zane) تحت تاثیر «حضور تاریک» قرار گرفته بود. در نهایت، «حضور تاریک» بعد از ربودن باربارا جگر (Barbara Jagger)، معشوقه توماس، ظاهر او را برای خود انتخاب کرد. زین در این ماجرا فکر می‌کرد که می‌تواند باربارا را از چنگ حضور تاریک نجات دهد، اما در نهایت او را برای همیشه از دست داد. حالا هم الن در تلاش است تا همسرش را از همین سرنوشت شوم نجات دهد.

اینجا کاشف به عمل می‌آید که آن شبح شناگری که الن در جنگل می‌دید هم توماس زین بوده که تلاش می‌کرده تا الن را به سمت پایانی خوش‌تر از چیزی که خودش تجربه کرد هدایت کند. سینتیا هم به الن می‌گوید که توماس زین سال‌ها یک جعبه کفش از خودش به‌جا گذاشته تا سال‌ها بعد الن آن را پیدا کند. الن درون این جعبه کفش سوییچ برق(The Clicker) را پیدا می‌کند که بخشی از یک کلید برق است که الن در بچگی با آن بازی می‌کرد. این اتفاق باعث می‌شود که الن و بازیکن دچار سردرگمی بزرگی شوند. در این حلقه زمانی، زین چطور کلید برقی که الن در بچگی با آن بازی می‌کرده را به واقعیت نوشته؟ شاید هم او هرگز این کار را نکرده! آیا زین، در نوشته‌های الن خلق شده؟ بعد از گذشت چندین سال، طرفداران این بازی هنوز هم نمی‌دانند که حقیقت پشت کلید برق داخل جعبه کفش چیست.

 

 

صرف نظر از نحوه قرار گرفتن کلید برق داخل جعبه کفش، الن موفق می‌شود تا هدف پشت آن را پیدا کند. او باید از اشتباهاتی که زین انجام داد و در نهایت باعث مرگ همسرش شد درس بگیرد تا بتواند الیس را نجات دهد. الن کلید برق را برمی‌دارد و بعد از گذر از جهنمی که «حضور تاریک» برایش تدارک دیده بود، با او (که هنوز ظاهر سینتیا جگر را حفظ کرده) ملاقات می‌کند. الن متوجه می‌شود که می‌توان با فداکاری، در یک داستان ترسناک تعادل ایجاد کرد. نویسنده نمی‌تواند هرطور که می‌خواهد یک پایان خوش برای این داستان بنویسد، زیرا هیچ منطق روایی پشت این اتفاق وجود ندارد و به «حضور تاریک» که شدیدا شیفته هنر است اجازه می‌دهد تا دوباره از تمام کسانی که اندکی حریص می‌شوند استفاده کند. احتمالا این کار همان کاری است که زین در دهه 70 انجام داده بود و با شکست مواجه شد.

برای جلوگیری از تکرار سرنوشت زین برای الن، او یک پایان جدید برای داستان می‌نویسد. او کلید برق را به قلب سیاه باربارا جگر می‌کوبد و با روشن کردن آن، یک انفجار نورانی ایجاد می‌کند که از درون این هیولا را می‌سوزاند. حضور تاریک شکست خورده بود، اما نه کاملا. این اتفاق به اندازه کافی به الیس زمان می‌دهد تا از چنگ حضور تاریک فرار کند. الیس از اعماق دریاچه کالدرون خارج می‌شود و خود را به ساحل می‌رساند. 

الن فداکاری‌ای که برای پایان داستان نیاز بود را انجام داد و خودش را به‌جای الیس در اختیار «حضور تاریک» گذاشت. پس از انجام این کار، زین به الن می‌گوید که همزاد او، جای او را در دنیای واقعی پر خواهد کرد. زین اسم این شخص را هم به الن می‌گوید، اما به‌خاطر صدای خراش بلندی که همزمان با اعلام نام او بلند می‌شود، نام این همزاد را متوجه نمی‌شویم. به‌خاطر همین صدای خراش، نام آقای اسکرچ (Mr. Scratch) روی همزاد الن در دنیای واقعی گذاشته می‌شود. پس از این اتفاق، الن آماده می‌شود تا راه خروجش از دنیای تاریک را در داستانی به اسم «بازگشت» (Return) بنویسد.

 

 

داستان بازی Alan Wake همین‌جا تمام می‌شود، اما دو محتوای دانلودی این بازی نشان می‌دهند که الن درحال قدرتمندتر شدن و آشنایی با ماهیت دنیای تاریک است. او می‌تواند با استفاده پیچیده‌تر از کلمات روی دنیا تاثیر بگذارد و اشیا مختلف را زنده کند تا شاید راهی برای فرار از دنیای تاریک پیدا شود.‌ با این‌که الن همچنان در دنیای تاریک گیر کرده، خط داستانی کلی قسمت اول این‌جا به پایان می‌رسد.

 
البته در بازی Alan Wake: American Nightmare باز هم توانستیم در نقش آلن دنیای تاریک را کاوش کنیم. در این بازی، تم حلقه زمانی برای روایت داستان کاوش الن در دنیای تاریک، که این بار در ظاهر شهر نایت اسپرینگز (Night Springs) که شبیه شهرهای جنوب غربی آمریکاست باز می‌گردد. نام این شهر هم از سریالی تلویزیونی در جهان الن ویک الهام گرفته شده است. در همین حال، به‌نظر می‌رسد که همزاد الن یعنی آقای اسکرچ، دنیای واقعی را به آشوب کشیده است. ناپدید شدن الن از زندگی عادی‌اش و البته اتفاقاتی که در برایت فالز رخ داده بود، باعث تولد افسانه‌های محلی درباره نویسنده‌ای به‌نام الن شدند که در تعطیلاتی با همسرش رفته بوده، شروع به کشتن مردم می‌کند. این شایعات زمانی به حقیقت تبدیل می‌شوند که آقای اسکرچ، که درواقع دوقلوی شیطانی الن در دنیای واقعیست، تبدیل به یک قاتل سریالی می‌شود.


در جریان اتفاقاتی که توسط آقای اسکرچ تدارک دیده شده بود تا الن را برای همیشه در دنیای تاریک محبوس کند، سه زن به الن کمک می‌کنند که هیچ‌کدامشان الیس نیستند. این سه نفر در یک هتل، تئاتر و رصدخانه زندگی می‌کنند. هر کدام از این سه زن یک بخش از راه حل شکست دادن آقای اسکرچ را در اختیار الن قرار می‌دهند، اما مشکل این است که آن‌ها مدام پیش از این‌که الن بتواند همه چیزهای مورد نیازش را به‌دست بیاورد، کشته می‌شوند. هدف الن این است که حلقه زمانی بی‌نقصی خلق کند تا بتواند همه آن‌ها را نجات دهد، یا این‌که آن‌ها را به اندازه کافی زنده نگه دارد که بتوانند به او کمک کنند.

 


این داستان چند پیچ عجیب و غریب، شامل یک ماهواره سقوط کرده که یک انبار نفت را در بیابان منفجر می‌کند هم دارد. با این حال، بعد از چندبار تجربه حلقه زمانی، الن موفق می‌شود که هر سه زن را زنده نگه داشته و همه چیزهایی که برای شکست دادن آقای اسکرچ نیاز دارد را به دست بیاورد. این دو نفر در سالن سینما باهم درگیر می‌شوند و در نهایت الن با استفاده از سلاح مخفی‌اش، که فیلمی است که توسط الیس ساخته شده، آقای اسکرچ را از با نوشته‌هایش از بین می‌‌برد. نقشه الن جواب می‌دهد و در انتهای بازی Alan Wake: American Nightmares الن و الیس دوباره به هم می‌رسند. با این حال، صدای راوی این سوال را مطرح می‌کند که آیا اتفاقات «کابوس آمریکایی» واقعا رخ داده‌اند یا این‌که بخشی از رویاپردازی‌های الن در دنیای تاریک هستند. استودیو Remedy تمام اتفاقات بازی Alan Wake: American Nightmare را به‌عنوان بخشی از اتفاقات خط داستانی اصلی این مجموعه در نظر می‌گیرد.

 

این تمام داستانی بود که یک دهه پیش در جهان الن ویک روایت شده بود. تا این‌که در سال 2020، استودیو Remedy در بسته الحاقی Control: AWE تایید کرد که بازی Control و بازی Alan Wake در یک جهان مشترک جریان دارند. حالا می‌دانیم که این دو بازی و احتمالا بازی‌های آینده استودیو Remedy در «جهان متصل رمدی» جریان دارند. نام بسته الحاقی AWE هم به یک «رویداد تغییر یافته در جهان» اشاره می‌کند. نام AWE برای رخدادهای عجیبی که در سرتاسر کشور توسط «اداره فدرال کنترل» (FBC) بررسی می‌شوند، استفاده می‌شود. با این حال، طرفداران مجموعه به شوخی می‌گویند که با توجه به اتفاقات بازی Control: AWE، نام AWE مخفف Alan Wake Expansion است.

 

در بازی Control: AWE اطلاعات زیادی درباره وضعیت حال حاضر جهان متصل رمدی که با بازی Alan Wake ارتباط دارد کسب می‌کنیم. برای مثال، در این بازی متوجه می‌شویم که اتفاقات رخ داده برای الن، زین و حداقل یک رخداد نامشخص دیگر که قبل از دو ماجرای قبلی رخ داده بود، به‌عنوان «رویدادهای تغییریافته جهان» دسته بندی شده‌اند. حتی برخی از اتفاقات داخل بازی به این موضوع که شاید اداره FBC هم به‌خاطر توانایی الن در تغییر وقایع دنیا با نوشته‌هایش در دنیای واقعی خلق شده اشاره می‌کنند. با این حال، سم لیک (Sam Lake) در سال 2023 رسما اعلام کرد که این حدس و گمان‌ها حقیقت ندارند. علاوه بر این، می‌دانیم که الن تا امروز همچنان گم شده است و الیس هم با تصاویر کابوس‌وار عشق گمشده‌اش آزار می‌بیند. به‌نظر می‌رسد شخصی که الیس می‌بیند همان آقای اسکرچ بوده و او در جریان وقایع بازی American Nightmare کاملا شکست نخورده است.

همچنین می‌فهمیم که FBC فعالیت‌های دکتر هارتمن‌ در املاک اطراف دریاچه کالدرون را هم زیر نظر داشته است. او که وسواس خاصی نسبت به فهم و مهار قدرت دریاچه کالدرون داشت، درنهایت خودش را داخل دریاچه می‌اندازد اما مثل باربارا جگر و دیگر افرادی که این کار را کرده بودند، توسط تاریکی محبوس می‌شود. در نتیجه این اتفاق، دکتر هارتمن در The Oldest House که مقر تغییر شکل دهنده (و متافیزیکی) FBC است، زندانی می‌شود.

 


بعد از فرار هارتمن از زندان FBC، نیروهای فدرال کنترل عقب نشینی کرده و بال مربوط به اطلاعات ذخیره شده تحقیقات برایت فالز در The Oldest House را مهر و موم می‌کنند. درجریان وقایع داستان بازی Control، وقتی هیس (The Hiss) کنترل ساختمان را در دست گرفته، دو موجود هیولایی یعنی هیس و «حضور تاریک» درون هارتمن باهم ترکیب می‌شوند تا هیولای جدید و خطرناک‌تری خلق شود. با این حال، جسی فیدن (Jesse Faden)، شخصیت قابل کنترل بازی Control، درنهایت موفق می‌شود که هارتمن را شکست دهد و یک‌بار برای همیشه بال تحقیقات برایت فالز را از هیولاها پاکسازی کند.
در ادامه، تیزری از اتفاقات آینده جهان متصل رمدی مشاهده می‌کنیم. کامپیوترهای The Oldest House شروع به ثبت گزارش از یک AWE جدید در برایت فالز می‌کنند که به شکل عجیبی، قرار است در آینده رخ دهند. این اتفاق به این خاطر رخ داده بود که بازی Alan Wake 2 هنوز چندسال تا انتشار فاصله داشت و سازندگان می‌خواستند از این طریق به آینده این جهان اشاره کنند.

همه این اتفاقات ما را به دنباله مورد انتظار بازی Alan Wake می‌رساند. زمان در دنیای الن ویک دقیقا مثل دنیای ما گذشته و وقایع بازی Alan Wake 2 در سال 2023 جریان خواهند داشت. با این حال، مشخص نیست که آیا این اتفاق برای خود الن هم که تمام این مدت را در دنیای تاریک سپری کرده رخ داده یا نه. یکی از نکات عجیبی که درباره بازی Alan Wake 2 وجود دارد، عدم نمایش هیچ یک از شخصیت‌های قدیمی بازی اول در تریلرهای بازی است. برای مثال، هزچ اثری از بری که مدیربرنامه الن در نویسندگی‌ بود در تریلرها وجود ندارد و الیس هم فقط در محتوای دانلودی AWE بازی Control حضور داشت. با این حال، می‌دانیم که نایتینگیل در بازی Alan Wake 2 بازمی‌گردد، اما به‌نظر می‌رسد که حالا تبدیل به یکی از «ربوده‌شده»ها شده و مرتکب قتل‌های زیادی در شهر برایت فالز شده که باعث ورود FBI و سگا اندرسون (Saga Anderson) به این شهر می‌شود.
سگا اندرسون هم شخصیت کاملا جدیدی است که وارد مجموعه می‌شود. سگا تجربه بالایی در پرونده‌سازی جنایی دارد و در کنار همکارش الکس کیسی (Alex Casey) که نام و ظاهرش کاملا مشابه شخصیت اصلی رمان‌های جنایی الن ویک است، وضعیت اسفناک برایت فالز را بررسی می‌کند. 
انتظار می‌رود که در این بازی با شخصیت‌های جدید بیشتری ملاقات کنیم. برای مثال، یک مامور FBC به‌نام کرنان استوز (Kiernan Estevez) و عمو‌زاده کلانتر بریکر به‌نام تیم بریکر (Tim Breaker) از شخصیت‌های جدیدی هستند که در این بازی ملاقات خواهیم کرد.‌ نکته جالبی که درباره تیم بریکر وجود دارد این است که بازیگری که برای ایفای نقش او انتخاب شده، شاون اشمور (Shawn Ashmore) است که در بازی Quantum Break هم نقش جک رویس (Jack Royce) را ایفا کرده بود. علاوه بر این، حتی آتی (Ahti) که در بازی Control به‌عنوان مستخدم دیده بودیم هم در بازی Alan Wake 2 حضور دارد. به‌نظر می‌رسد که جهان یکپارچه رمدی نقشی بسیار کلیدی در روایت داستان بازی خواهد داشت.

 

 

در بازی Alan Wake 2، داستان از دید الن ویک و سگا اندرسون روایت خواهد شد. این دو داستان‌هایی موازی خواهند داشت که می‌توانید بنابر انتخاب خودتان، هر بخش از داستان‌ را در نقش یکی از این دو شخصیت تجربه کنید. در این بازی باید سرنخ‌هایی که سگا پیدا می‌کند را درکنار هم قرار دهید و از طرف دیگر، الن هم روی استوری‌برد خودش در دنیای تاریک واقعیت‌های جدیدی را خلق خواهد کرد. البته مکانیک مبارزه با نور هم در قسمت دوم باز‌می‌گردد و برای کشتن هر یک از دشمنان باید ابتدا سپر دفاعی آن‌ها را به کمک نور از بین ببرید. 

بازی Alan Wake 2 هم اکنون به‌صورت دیجیتالی برای کامپیوتر، پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس در دسترس است.
 

برچسب ها: Alan Wake 2, Alan Wake, Control
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
به اشتراک بگذارید در :
مطالب مرتبط

بهترین بازی‌هایی که باید به سریال تلویزیونی تبدیل شوند
بهترین بازی‌هایی که باید به سریال تلویزیونی تبدیل شوند

در این مطلب به بهترین بازی‌هایی که لایق ساخت اقتباس تلویزیونی هستند اشاره می‌کنیم. با لوکتو همراه باشید.

مهدی سلیمانی - 07 آذر 1402
سرانجام از بازی Alan Wake 2 رونمایی شد
سرانجام از بازی Alan Wake 2 رونمایی شد

پس از بیشتر از یک دهه انتظار، از بازی Alan Wake 2 رونمایی شد رونمایی شد. با ما همراه باشید.

حسام افرومند - 19 آذر 1400
بازی Alan Wake Remastered به طور رسمی معرفی شد، احتمال عرضه بازی Alan Wake 2 در آینده بیشتر شد؟
بازی Alan Wake Remastered به طور رسمی معرفی شد، احتمال عرضه بازی Alan Wake 2 در آینده بیشتر شد؟

سرانجام پس از چند روز شایعه‌های گوناگون پیرامون بازی Alan Wake Remastered، این عنوان تایید شد. حالا راه برای بازی Alan Wake 2 هموارتر از گذشته خواهد بود. با ما همراه باشید.

حسام افرومند - 16 شهریور 1400
مشاهده موارد بیشتر
نظر خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.