شرکت اپل مقررات جدیدی را برای استفاده از Loot box وضع می کند

احمدرضا آوار احمدرضا آوار در 30 اسفند 1399
شرکت اپل مقررات جدیدی را برای استفاده از Loot box وضع می کند

پس از فاجعه بازی Star Wars Battlefront II درباره لوت باکس‌ها و خرید‌های درون برنامه‌ای، بسیاری از کابران نسبت به نحوه عملکرد این آیتم‌ها معترض‌شدند. پس از فروکش کردن انتقادات از این بازی، ماهیت لوت باکس‌ها به عنوان ابزار قمار زیر سوال رفت و حالا شرکت اپل تیر خلاص را به عملکرد این آیتم‌ها زده است. این شرکت در واکنش به جنجال ایجاد شده برای خرید‌های درون برنامه‌ای، قوانین فروشگاه نرم‌افزاری اپ استور را به این صورت تغییر داده است:‌


اپلیکیشن‌هایی که لوت باکس یا مکانیزم‌های دیگری را برای ارائه آیتم‌های تصادفی می‌فروشند، باید درصد شانس برنده‌شدن هر آیتم درون آن جعبه را قبل از خرید برای کاربر شفاف‌سازی کنند.

 

این تغییر در اپ استور شباهت بسیاری به قوانین وضع شده توسط دولت چین دارد؛ جایی که بازی‌ها باید میزان شانس کاربر برای دریافت یک آیتم در لوت باکس را مشخص کنند، وگرنه با خطر ممنوعیت کامل روبرو خواهند شد. هنوز اثرات این اقدام روی انتخاب‌های کاربران معلوم نیست و شاید هیچ تاثیری در فروش لوت باکس‌ها نداشته باشد، اما با این روش کاربران می‌توانند با اطمینان بیشتری نسبت به خرید آیتم‌های درون برنامه‌ای اقدام کنند. همچنین از این پس توسعه دهندگان باید مکانیزم‌های موجود در لوت باکس‌ها را به نحوی تغییر دهند که کاربر برای خرید آن‌ها ترغیب شود. پس از اشتباهات بازی Star Wars و جنجال‌های بعد از آن، بسیاری از سازندگان بازی‌ در انتخاب آیتم  و درصد شانس برنده شدن آن‌ها در لوت باکس‌ها، تغییرات گسترده‌ای را ایجاد کرده اند. 

کریس لی (Chris Lee)، یکی از محققین دانشگاه هاوایی آمریکا فلسفه پشت لوت باکس‌ها را با فلسفه قمار یکسان می‌بیند و استفاده از این قبیل آیتم‌ها را برای نوجوانان بسیار مضر می‌داند. بر اساس نظر وی، لوت باکس‌ها در بازی‌های نوجوانان و خردسالان جایی ندارند و اگر امکانش باشد، باید از تمام بازی‌ها حذف شوند.

 

برچسب ها:
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
به اشتراک بگذارید در :
مطالب مرتبط

لوتباکس به بازی Fallout 76 اضافه خواهد شد
لوتباکس به بازی Fallout 76 اضافه خواهد شد

با تمام مشکلات بازی Fallout 76، بازیکنان حداقل از این نکته که بازی لوتباکس ندارد و پرداخت‌های درون برنامه‌ای محدود به لوازم تزئینی است خوشحال بودند. به نظر می‌رسد این نکته مثبت هم به زودی از بین خواهد رفت. با لوکتو همراه باشید.

هومن طیارزاده - 30 اسفند 1399
فیلم First Man – واقعیت یا تخیل؟
فیلم First Man – واقعیت یا تخیل؟

فیلم First Man بر اساس داستان واقعی زندگی نیل آرمسترانگ و سفر او به ماه ساخته شده است. این فیلم چقدر به واقعیت وفادار است؟ با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 30 اسفند 1399
انتشار تصاویر 4k جدید از بازی Control
انتشار تصاویر 4k جدید از بازی Control

در نمایشگاه E3 2018 طی کنفرانس سونی استودیو رمدی با دستی پر به میدان آمد و از بازی جدید خود در سبکی شبیه به بازی Quantum Break با نام Control رونمایی کرد. با گذشت چند ماه به تازگی تصاویر پروضوحی از این بازی منتشر شد. با لوکتو همراه باشید.

حامد افرومند - 30 اسفند 1399
چرا باید سریال Titans را ببینید؟
چرا باید سریال Titans را ببینید؟

سریال Titans اولین سریال شبکه اینترنتی DC Universe است که براساس کامیک‌های DC ساخته شده است و توانسته رضایت مخاطبان خود را جلب کند. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 30 اسفند 1399
اخبار هفته ۳ - تا ۸ آذر ۹۷
اخبار هفته ۳ - تا ۸ آذر ۹۷

در سومین قسمت اخبار هفته به مرور مهم‌ترین اخبار هفته گذشته تا تاریخ ۸ آذر ۹۷ پرداخته‌ایم. با لوکتو همراه باشید.

حامد افرومند - 30 اسفند 1399
مشاهده موارد بیشتر
نظر خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.