بهترین بازی‌های تاکتیکی نوبتی که می‌توانید بازی کنید

رامتین کاظمی رامتین کاظمی در 07 شهریور 1400
بهترین بازی‌های تاکتیکی نوبتی که می‌توانید بازی کنید

بازی‌های تاکتیکی نوبتی که از فلسفه بازی‌های تخته‌ای و بازی‌های رومیزی نشأت گرفته‌اند، به دلیل گیم‌پلی عمیق و چندلایه‌ای که از پلیر می‌خواهد تا برای هر تصمیمی فکر کند و به عواقب آن بیاندیشد، دارا ی طرفداران پر و پا قرص خود هستند. گیم پلی سخت و پیچیده، دنیایی جذاب و منحصربفرد و ارزش بالای تکرار این بازی‌ها باعث می‌شود تا شاید بیشتر از صدها ساعت برای این بازی‌ها وقت بگذارید تا تمام زیر و بم این عناوین را دریابید.

 

در این مقاله، تعدادی از بهترین بازی‌های تاکتیکی را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید آن‌ها را خریداری یا دانلود کنید. توجه کنید که هدف اصلی ما معرفی بازی‌هایی بوده است که روی جنبه تاکتیکی مبارزات مانند یک مسابقه شطرنج تمرکز دارند و ممکن است دارای المان‌های نقش آفرینی یا استراتژی نیز باشند اما نمی‌توان آن‌ها را بازی‌های نقش آفرینی یا استراتژیک دانست.

 

banner-saga-3

Banner Saga 3
بازی‌های Banner Saga به دلیل داستان‌های چندلایه و شخصیت‌های پیچیده‌اش طرفداران زیادی پیدا کردند پس اگر به داستان اهمیت زیادی می‌دهید، می‌توانید قسمت‌های اول دو دوم بازی Banner Saga را نیز بازی کنید. بازی banner Saga 3 بهترین بازی این تریلوژی است و تصمیمات شما در خلال بازی، اهمیت بسیار زیادی در داستان دارند و در کنار مبارزات، این تصمیمات بخش مهم گیم پلی هستند.

 

بازی Banner Saga 3 اگرچه به عنوان یک بازی تاکتیکی، مبارزات چالش‌برانگیز زیادی دارد که از تصمیمات شما و البته روابط بین کاراکترها نیز تأثیر می‌پذیرند، اما در مجموع و مخصوصا در کنار دو عنوان دیگر سری Banner Saga، برای یادگیری اصول سبک تاکتیکی نوبتی، بازی بسیار خوبی است.
پلتفرم‌ها: ویندوز، پلی استیشن 4، ایکس باکس، نینتندو سوییچ

 

wasteland-3

Wasteland 3
با بازی Wasteland 3، سری Wasteland به اوج رسید. این بازی که دنباله‌ای مستقیم برای بازی Wasteland 2، از نظر گیم‌پلی یادآور بازی‌های اولیه سری Fallout است و فلسفه گیم‌پلی این بازی‌ها را چند قدم به جلو می‌برد. نویسندگی عالی داستان، دنیایی جذاب که کنجکاوی شما را برانگیخته می‌کند و اثر هر تصمیم شما در مبارزات و در دنیای بازی، باعث می‌شوند تا بازی Wasteland 3 نه تنها عنوانی باشد که نتوانید فراموش کنید، بلکه ارزش تکرار بسیار بالایی دارد.
پلتفرم‌ها: ایکس باکس، پلی استیشن 4، نینتندو سوییچ، ویندوز

 

battletech

Battletech
بازی Battletech یکی از قدیمی‌ترین بازی‌ها است که ریشه در بازی‌های رومیزی دارد و حتی چندین رمان بر اساس دنیای آن منتشر شده‌اند. در بازی Battletech کنترل گروهی از مزدوران را در دست دارید که با استفاده از ربات‌های خود، برای کسی که می‌تواند دست‌مزد آن‌ها را بپردازد، به جنگ می‌روند.

 

این ربات‌ها دارای تجهیزات فوق‌العاده مختلفی هستند که باعث شده‌اند تا گیم‌پلی بازی نیز لایه‌های فراوانی داشته باشد و تصمیماتی که در قبال توسعه و تقویت آن‌ها می‌گیرید در نوع مبارزات شما مؤثر هستند. هم‌چنین شما باید به جوانبی چون میدان دید محدود آن‌ها و مقدار گرمایی که تولید می‌کنند توجه کنید. گیم‌پلی پیچیده بازی که از شما می‌طلبد تا نه تنها به عنوان یک رهبر نظامی، بلکه به عنوان یک مهندس جنگی فکر کنید، در کنار دنیایی که رمز و رازهای بی‌پایانی دارد، باعث شده‌اند تا بازی Battletech یکی از منحصربفردترین بازی‌های تاکتیکی باشد.
پلتفرم: ویندوز

 

valkyria-chronicles-4

Valkyria Chronicle 4
بازی Valkyria Chronicles 4 بهترین بازی سری Valkyria Chronicles محسوب می‌شود و باعث شد تا این بازی سرانجام در خارج از ژاپن نیز مورد توجه قرار گیرد. این بازی گیم‌پلی تاکتیکی نوبتی را با عناصر تاکتیکی هم‌زمان ترکیب می‌کند و دارای المان‌های نقش‌آفرینی و استراتژی است و می‌تواند طرفداران این دو سبک را نیز راضی کند. داستان بازی به شدت جذاب و پر از جزئیات است و شخصیت‌های داستان، شخصیت‌پردازی فوق‌العاده‌ای دارند. 

 

علاوه بر شخصیت‌های اصلی، شما باید به شخصیت‌های فرعی و کلاس آن‌ها توجه کنید و از آن‌ها به خوبی استفاده کنید. شخصیت‌های بازی به مرور و بر اساس تجربیاتی که در مبارزات کسب می‌کنند، با هم آشنا می‌شوند و روابط بین آن‌ها تقویت می‌شود. بازی Valkyria Chronicles 4 شما را به چالش می‌کشد تا بتوانید از نقاط قوت و ضعف نیروهای خود در کنار هم بهره ببرید و به پیروزی برسید.
پلتفرم‌ها: ایکس باکس، پلی استیشن 4، نینتندو سوییچ، ویندوز

 

shadowrun-returns

Shadowrun Returns
بازی Shadowrun Returns بر اساس بازی‌های رومیزی Shadowrun ساخته شده است و به خوبی توانسته تا قوانین و البته دنیای سایبرپانکی این بازی را شبیه‌سازی کند. بازی Shadowrun Returns مانند بازی‌های رومیزی که از روی آن‌ها ساخته شده است، به شما این امکان را می‌دهد تا شخصیت خود را بسازید و کلاس آن را انتخاب کنید. اگرچه بازی Shadowrun Returns یک بازی جهان باز نیست اما دنیای آن به اندازه کافی جذاب است. مبارزات این بازی نیز به خوبی برای آشنایی با سبک تاکتیکی نوبتی طراحی شده‌اند و اگر این بازی نظر شما را جلب کرد، پس حتما باید دنباله‌های آن، بازی Shadowrun: Dragonfall و بازی فوق‌العاده Shadowrun Hong Kong را نیز امتحان کنید.
پلتفرم‌ها: ویندوز

 

gears-tactics

Gear Tactics
در نگاه اول، بازی‌های Gears of War چندان مناسب سبک تاکتیکی به نظر نمی‌رسند اما پس از تجربه Gears Tactics متوجه می‌شوید که این بازی باید زودتر از این‌ها عرضه می‌شد. در بازی Gears Tactics 2 نقش گیب دیاز و هم‌رزمانش را ایفا خواهید کرد که وظیفه دارند یک دانشمند لوکاست را متوقف کنند.

 

در بازی Gears Tactics خبری از جدول‌بندی متداول سبک تاکتیکی نوبتی نیست و میزان حرکت هر کاراکتر را سرعت کاراکترها تعیین می‌کند. این بازی به خوبی توانسته نبردهای پر از انفجار و خشونت سری Gears of War را در یک بازی تاکتیکی پیاده کند و طرفداران سری Gears of War و بازی‌های تاکتیکی نوبتی از آن لذت خواهند برد.
پلتفرم‌ها: ایکس باکس، ویندوز

 

شاید برای شما جالب باشد

بهترین بازی های چند نفره آفلاین تیمی که می توانید اکنون بازی کنید

بهترین بازی های Open World که به آن ها کم توجهی شده است

تمامی ویژگی ها و تغییرهای جدید بازی FIFA 22

 

unity-of-command-II

Unity of Command II
بازی Unity of Command II نه تنها یکی از بهترین بازی‌های جنگی به حساب می‌آید، بلکه عده‌ای آن را بهترین بازی تاکتیکی نیز می‌دانند. این بازی که بر اساس بازی‌های جنگی رومیزی ساخته شده است با تغییر روند طراحی سناریو از بازی اول و اضافه کردن عناصر استراتژیک، گیم‌پلی تقریبا بی‌نقصی را ارائه می‌کند که حتی حرفه‌ای‌ترین پلیرهای سبک تاکتیکی را نیز به چالش می‌کشد.

 

بازی Unity of Command II نبردهای جنگ جهانی دوم در شمال آفریقا و جنوب اروپا را به نمایش می‌گذارد و از شما می‌خواهد تا مانند یک فرمانده نظامی برای هر تصمیم فکر کنید و با مصرف معقولانه و حساب‌شده منابع خود، نیروها را برای پیروزی نهایی تقویت کنید. اگر به دنبال یکی از بهترین تجربه‌های تاکتیکی نوبتی هستید، بازی Unity of Command II حتما یکی از انتخاب‌های شما خواهد بود.
پلتفرم‌ها: ویندوز

 

panzer-corps-2

Panzer Corps 2
بازی Panzer Corps 2 یکی از سخت‌ترین بازی‌های تاکتیکی نوبتی و البته یکی از بهترین‌ها است. این بازی به موتور سه‌بعدی جدیدی مجهز شده است و نبردهای عظیمی در سراسر اروپا را به تصویر می‌کشد.

 

در بازی Panzer Corps 2، نیازی به ساخت و ساز ندارید و این مبارزات هستند که تمرکز اول و آخر شما خواهند بود. شما باید در طول این نبردهای عظیم و وسیع، منابع لازم برای نیروهای‌تان را تأمین کنید و از تمام تاکتیک‌هایی که در اختیار دارید، از جمله محاصره، شلیک پوششی و تقسیم نیروها به موقع و حساب‌شده استفاده کنید و تصمیمات شما سرنوشت هر نیرو را تعیین می‌کنند. بازی‌های تاکتیکی برگرفته از جنگ جهانی دوم بسیار محبوب بودند و بازی Panzer Corps 2 را می‌توان نقطه اوج این سبک از بازی‌ها دانست.
پلتفرم‌ها: ویندوز

 

divinity-origianl-sin-2

Divinity: Original Sin 2
بازی Divinity: Original Sin 2، همانند نسخه اول آن، عناصر نقش‌آفرینی پررنگی دارد اما سیستم مبارزات تاکتیکی نوبتی آن بسیار پیشرفته و کامل است و تنوع گیم پلی آن به دلیل پیچیدگی مبارزات و گزینه‌های متعدد در نقش‌آفرینی، ارزش تکرار فوق‌العاده بالایی دارد. شما برای هر نبرد باید نقشه‌ای داشته باشید، حتی اگر این نقشه فرار باشد. محیط پیرامون کاراکتر شما نیز در نبردها تأثیر بسیار زیادی دارد و باید بتوانید از آن به نفع خود استفاده کنید. با پیشرفت در بازی، کم کم مهارت شما در استفاده از تاکتیک‌های مختلف بر اساس قدرت‌های کاراکترتان افزایش پیدا می‌کند.

 

بازی Divinity: Original Sin 2 نه تنها دارای گیم‌پلی تاکتیکی چالش‌برانگیزی برای دوست‌داران بازی‌های تاکتیکی نوبتی است بلکه به شما این امکان را می‌دهد تا سناریو مورد نظر خود را در دنیای بازی طراحی کنید و آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارید. در واقع در مود Game Master، انگار در حال ساخت بازی تخته‌ای خود هستید. هم‌چنین این بازی تنها گزینه در این لیست است که به صورت دونفره آفلاین و آنلاین قابل بازی است.
پلتفرم‌ها: نینتندو سوییچ، پلی استیشن 4، ایکس باکس،‌ ویندوز

 

xcom-2

XCOM 2
در بازی‌های XCOM شما در واقع فرمانده‌ای هستید که باید بتوانید نیروهای خود را قبل، در حین و پس از نبرد کنترل و مدیریت کند. در بازی XCOM 2، شما باید به عنوان جبهه مقاومت در برابر بیگانگانی که زمین را تسخیر کرده‌اند، مقاومت کنید و زمین را پس بگیرید.

 

در طول بازی شما سربازانی از کلاس‌های مختلف خواهید داشت و راهی مبارزاتی خواهید شد که هر کدام مانند یک بازی شطرنج می‌مانند و باید به عواقب هر تصمیم فکر کنید. هیچ کدام از کاراکترهای شما نامیرا نیستند و هر زمانی که کشته شوند، دیگر در دسترس نخواهند بود و ممکن است سربازی را که حسابی تقویت کرده‌اید، در نبردی از دست بدهید و به شدت تضعیف شوید. همچنین، جنبه تحقیقات و تقویت کاراکترها بسیار مهم است و اگر به آن‌ها توجه نکنید، شانسی در مبارزات نخواهید داشت. بازی XCOM 2 توانست تا تمام جوانب بازی XCOM: Enemy Within را که یک بازی فوق‌العاده بود، تقویت کند و به استانداردی برای بازی‌های تاکتیکی نوبتی تبدیل شود.
پلتفرم‌ها: ایکس باکس، پلی استیشن 4، نینتندو سوییچ، ویندوز

 

آیا بازی تاکتیکی نوبتی دیگری را می‌شناسید که به نظر شما باید حتما تجربه کرد؟ بازی‌های مورد علاقه خود در سبک تاکتیکی نوبتی را حتما با ما به اشتراک بگذارید.
 

0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
به اشتراک بگذارید در :
مطالب مرتبط

بهترین بازی‌ها برای دوستداران موسیقی هیپ هاپ 3
بهترین بازی‌ها برای دوستداران موسیقی هیپ هاپ

اگر به موسیقی هیپ هاپ علاقه دارید، حتما از بازی‌های معرفی شده در این مطلب لذت خواهید برد. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 02 اسفند 1400
بهترین بازی‌ها برای علاقه‌مندان به آشپزی
بهترین بازی‌ها برای علاقه‌مندان به آشپزی

اگر به دنبال یک بازی ساده برای گذراندن اوقات فراغت هستید یا به دنبال یک بازی چندنفره برای جمع‌های دوستانه خود هستید و اگر به آشپزی علاقه دارید، این لیست می‌تواند برای شما مفید باشد. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 16 بهمن 1400
بهترین بازی‌ها برای کارآگاهان
بهترین بازی‌ها برای کارآگاهان

اگر به دنبال بازی ویدیویی یا حتی بازی موبایلی هستید که حس و حال کارآگاه بودن را به شما القا کند، در این مقاله، ۱۰ بازی برتر با این مضمون را گردآوری کرده‌اید. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 02 بهمن 1400
موردانتظارترین بازی‌های ایکس باکس در سال 2022
موردانتظارترین بازی‌های ایکس باکس در سال 2022

سال ۲۰۲۲ در انتظار چه بازی‌هایی برای ایکس باکس هستیم؟ آیا ایکس باکس می‌توانید موفقیت سال ۲۰۲۱ را تکرار کند؟ با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 10 دی 1400
بهترین بازی های چند نفره آفلاین تیمی که می توانید اکنون بازی کنید 1
بهترین بازی های چند نفره آفلاین تیمی که می توانید اکنون بازی کنید

اگر به دنبال بازی چندنفره‌ای هستید که در کنار دوستان یا خانواده خود بازی کنید، این لیست حاوی بهترین بازی‌های Couch-Co-Op است که اکنون می‌توانید تهیه و بازی کنید. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 05 مرداد 1400
مشاهده موارد بیشتر
نظر خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.