چرا فیلم Suicide Squad شکست خورد؟

رامتین کاظمی رامتین کاظمی در 30 اسفند 1399
چرا فیلم Suicide Squad شکست خورد؟

فیلم Suicide Squad فیلم بدی است.

در عصر سلطه ابرقهرمانان در سینما، فیلم Suicide Squad توجه خود را معطوف ابرشروران و ضدقهرمانانی چون هارلی کویین دیوانه و معشوقه جوکر، Deadshot، آدمکش حرفه‌ای، Diablo، کیلر کراک، کاپیتان بومرنگ سارق و فرمانده آن‌ها، ریک فلگ کرد.

آماندا والر این افراد را گرد هم آورد و جوخه‌ای ویژه به نام نیروی ضربت X یا Task Force X ایجاد کرد؛ گروهی متشکل از افراد یک‌بارمصرف که مأموریت‌های کثیف و مخفی آماندا والر را انجام می‌دهند و از آخرین نقشه‌های دولت آمریکا برای مبارزه با مواردی چون سوپرمن هستند. این تیم از شروران که توسط Deadshot، جوخه انتحار یا Suicide Squad نامیده می‌شود، به دلیل بمب‌هایی که در بدنشان کارساز شده، مجبور به اطاعت از ریک فلگ و آماندا والر هستند.

در فیلم Suicide Squad، جوخه انتحار وظیفه دارد تا یک موجود شرور باستانی با قدرت‌های فرابشری به نام Enchantress را نابود کند... و مشکل از همینجا آغاز می‌شود.

why-suicide-squad-failed

ایده جوخه‌ای از خلافکاران و آدمکشان به عنوان مأموران دولتی، ایده بسیار خوبی است. Suicide Squad در کامیک‌ها بر همین ایده شکل گرفت و موفق بود و در فیلم نیز اعضای جوخه انتحار جذاب هستند. اما جوخه‌ای که از یک روانشناس دیوانه، یک دزد و یک طناب‌باز درست شده، چگونه در برابر یک موجود اهریمنی و باستانی قرار می‌گیرد؛ موجودی که قاعدتا باید دشمن اصلی ابرقهرمانانی چون سوپرمن یا شزم باشد.

 

در واقع، ایده استفاده از جوخه انتحار برای جلوگیری از پایان دنیا به هیچ وجه قابل باور نیست. اگر برای مثال این جوخه با فردی مانند جوکر یا کاپیتان کلد مواجه شده بود، داستان فیلم بسیار منطقی‌تر جلوه می‌کرد. آیا هارلی کویین با ظاهر فریبنده یا چوب بیسبالش قرار است Enchantress را شکست دهد یا کاپیتان بومرنگ با بومرنگ‌های مختلفش؟

 

البته در پایان فیلم، با فداکاری Diablo، جوخه انتحار از پس Enchantress برمی‌آید، اما این اتفاق، بیشتر از اینکه ثابت کند این جوخه چقدر کارآمد است، ابهت و قدرت Enchantress را تحقیر می‌کند و او را از یک ویلن وحشتناک تبدیل به یک ویلن فراموش‌شدنی می‌کند.

 

فیلم Suicide Squad پتانسیل این را داشت که با انتخاب یک ویلن بهتر، مانند جوکر، تبدیل به فیلمی کاملا متفاوت از Justice League باشد، اما قراردادن افرادی مانند Slipknot و کاپیتان بومرنگ که نه قدرت خاصی دارند و نه جدی گرفته می‌شوند، در برابر قدرتی عظیم که می‌تواند جهان را از بین ببرد، مسخره و در بهترین حالت، خنده‌دار است.

البته ظاهراً سران برادران وارنر از این اشتباه درس نگرفته‌اند و برای قسمت دوم فیلم Suicide Squad به سراغ یک ویلن پرقدرت دیگر رفته‌اند که لقمه بسیار بزرگی برای جوخه انتحار است. ابتدا قرار بود بلک آدام با بازی دواین جانسون (Dwayne Johnson) نقش منفی این فیلم باشد، اما ظاهرا شخصیت Amazo جایگزین او شده است. در هر صورت، هر دو انتخاب کاملا برای Suicide Squad نامناسب هستند. بلک آدام یک فرد باستانی است که قدرت‌های شش خدای باستانی را دارد و Amazo نیز با دزدیده‌شدن قدرت‌های اعضای لیگ عدالت ساخته شده و یک اندروید بسیار هوشمند است. آیا کاپیتان بومرنگ بیشتر از یک ثانیه در برابر فردی چون بلک آدام دوام می‌آورد؟

why-suicide-squad-failed

با وجود این که فیلم‌هایی چون Wonder Woman 2 و Shazam باعث شده‌اند تا به دنیای گسترش‌یافته DC (DCEU) امیدوار شویم، اما ظاهرا فیلم‌هایی چون Justice League و Suicide Squad 2 نیز قرار است خاطرات بدی را مخصوصا برای طرفداران کامیک‌های DC خلق کنند.

 

نظر شما درباره فیلم Suicide Squad چیست؟

برچسب ها: suicide squad
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
به اشتراک بگذارید در :
مطالب مرتبط

جیمز گان معتقد است زمان تحول دوباره فیلم های ابرقهرمانی فرا رسیده است
جیمز گان معتقد است زمان تحول دوباره فیلم های ابرقهرمانی فرا رسیده است

کارگردان فیلم The Suicide Squad، فیلم‌های ابرقهرمانی جدید را خسته‌کننده و احمقانه توصیف کرد و مدعی شد که این فیلم‌ها باید تغییر کنند. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 31 تیر 1400
جیمز گان نویسندگی فیلم Suicide Squad 2 را به عهده گرفت
جیمز گان نویسندگی فیلم Suicide Squad 2 را به عهده گرفت

جیمز گان که از پروژه Guardians of the Galaxy اخراج شده بود، حالا نویسندگی دنباله فیلم Suicid Squad را به عهده گرفته است. با لوکتو همراه باشید.

محمدجواد عبداللهی‌ پور - 30 اسفند 1399
ویل اسمیت دو فیلم Bad Boys 3 و Bright 2 را قبل از Suicide Squad 2 بازی می کند
ویل اسمیت دو فیلم Bad Boys 3 و Bright 2 را قبل از Suicide Squad 2 بازی می کند

ویل اسمیت (Will Smith) قبل از ایفای نقش در فیلم Suicide Squad 2، دو فیلم Bad Boys For Life و Bright 2 را بازی خواهد کرد. با لوکتو همراه باشید.

محمد مهدی مبارکی - 30 اسفند 1399
شایعه – نقش منفی فیلم های The Batman و Suicide Squad 2 کیست؟
شایعه – نقش منفی فیلم های The Batman و Suicide Squad 2 کیست؟

ظاهرا برادران وارنر تصمیم گرفته تا ویلن‌های فیلم‌های The Batman و Suicide Squad 2 را تغییر دهد. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 30 اسفند 1399
مشاهده موارد بیشتر
نظر خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.