هشت فیلم کمدی رمانتیک برای طرفداران سریال Ted Lasso

رامتین کاظمی رامتین کاظمی در 25 شهریور 1400
هشت فیلم کمدی رمانتیک برای طرفداران سریال Ted Lasso

در اپیزود پنجم از فصل دوم سریال Ted Lasso با نام Rainbow، شاهد ارجاعات متعدد به فیلم‌های کمدی رمانتیک معروف بودیم و کل این اپیزود بیشتر شبیه پارودی و ادای دین فیلم‌های کمدی رمانتیک دهه ۹۰ تا کنون بوده است.

 

در ابتدای این قسمت نیز تد لسو با بازی جیسون سودیکیس (Jason Sudeikis) فلسفه رام – کامونیسم خود را مطرح می‌کند که هیچ ارتباطی با کمونیسم ندارد و بیان می‌کند که هر انسانی می‌تواند در نهایت خوشحال باشد و به یک پایان خوش برسد. از این لحظه به بعد، داستان‌های فرعی این اپیزود همه به نحوی هجو یکی از فیلم‌های معروف سینمای کمدی رمانتیک هستند که در ادامه هشت فیلم ارجاع شده در این اپیزود را معرفی می‌کنیم.

 

shes-all-that

She’s All That (1999)
فیلم She’s All That به کارگردانی رابرت ایسکو (Robert Iscove) داستان پسر خوش‌تیپ و متکبری در یک دبیرستان معمولی آمریکایی است که معتقد است می‌تواند هر دختری را به فردی محبوب و پرطرفدار در مدرسه تبدیل کند و برای اثبات «مهارت» خود سراغ دختر گوشه‌گیر و منزوی به نام لینی می‌رود که هیچ دوستی در مدرسه ندارد. فیلم She’s All That برداشتی آزاد و بسیار سرخوشانه و احمقانه از نمایشنامه Pygmallion نوشته جرج برنارد شاو (George Bernard Shaw) و فیلم My Fair Lady (1964) به کارگردانی جرج کیوکر (George Cukor) است. این فیلم اگرچه داستان احمقانه و بسیار ساده‌ای دارد اما یکی از دلایل محبوب‌شدن فیلم‌های نوجوانانه دبیرستانی در آمریکا است و از زمره بهترین فیلم‌های این ساب‌ژانر نه چندان جدی قلمداد می‌شود. فردی پرینز جونیور (Freddy Prinze Jr.) و ریچل لی کوک (Rachael Leigh Cook) بازیگران این فیلم کمدی رمانتیک هستند.

 

pretty-woman

Pretty Woman (1990)
فیلم Pretty Woman به کارگردانی گری مارشال (Gary Marshall) بر اساس آهنگی به نام Oh, Pretty Woman از روی آربیسون (Roy Orbison) ساخته شده است و در ابتدا قرار بود یک درام تلخ باشد. این فیلم داستان آشنایی مردی پولدار و موفق و زنی از طبقه پایین جامعه است که رابطه کاری‌شان تبدیل به یک رابطه عاشقانه می‌شود. فیلم Pretty Woman یکی از فیلم‌های نمادین سینمای کمدی رمانتیک محسوب می‌شود که جایگاه گری مارشال را به عنوان کارگردان فیلم‌های کمدی رمانتیک تثبیت کرد و از جولیا رابرتز (Julia Roberts) یک ستاره ساخت.

 

شاید برای شما جالب باشد

سریال Ted Lasso – چرا در برابر درمان مقاومت می‌کنیم؟

- آشنایی با ژانرهای سینمایی

۱۰ فیلم جنایی درباره یاکوزا که حتما باید ببینید

 

notting-hill

Notting Hill (1999)
فیلم Notting Hill به کارگردانی راجر میچل (Roger Mitchell) داستان مرد کتاب‌فروشی در لندن است که با یک بازیگر معروف آمریکایی آشنا می‌شود که برای خرید کتاب وارد مغازه او شده است. فیلم Notiing Hill نه تنها در نزد منتقدان، بلکه در گیشه نیز بسیار موفق بود و یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای انگلستان به شمار می‌رود و بسیاری از فیلم‌های کمدی رمانتیک ۲۰ سال گذشته به نحوی از آن الهام گرفته‌اند. جولیا رابرتز، هیو گرنت (Hugh Grant) و ریس ایفانس (Rhys Ifans) ستارگان این فیلم کمدی رمانتیک هستند.

 

when-harry-met-sally

When Harry Met Sally… (1989)
فیلم When Harry Met Sally… بر اساس فیلمنامه‌ای به قلم نورا افرون (Nora Ephron) و به کارگردانی راب راینر (Rob Reiner) ساخته شده است و ماجرای ملاقات‌های هری با بازی بیلی کریستال (Billy Crystal) و سلی با بازی مگ رایان (Meg Ryan) در طول ۱۲ سال آشنایی آن‌ها است. این دو که هم‌دیگر را دوست هم می‌دانند در واقع عاشق هم هستند اما هر کدام به نحوی این حقیقت را کتمان می‌کند. فیلم When Harry Met Sally به عقیده بسیاری نقطه عطف سینمای کمدی رمانتیک است. این فیلم از برترین آثار ژانر رمانتیک به شمار می‌رود و بسیاری از دیالوگ‌های آن اکنون از دیالوگ‌های تأثیرگذار تاریخ سینما محسوب می‌شوند. فیلم When Harry Met Sally… منبع الهام بسیاری از آثار کمدی رمانتیک پس از خود است که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به سریال How I Met Your Mother اشاره کرد!

 

jerry-maguire

Jerry Maguire (1996)
فیلم Jerry Maguire از معدود فیلم‌های کمدی رمانتیک تام کروز (Tom Cruise) است که از دهه ۸۰ تا کنون یکی از بزرگ‌ترین و خاص‌ترین ستارگان سینمای اکشن به شمار می‌رود. این فیلم برداشتی از زندگی شخصی لی استاینبرگ (Leigh Steinberg)، یک مدیر برنامه‌های ورزشی است و داستان مردی به نام جری مگوایر با بازی تام کروز است که تصمیم می‌گیرد به جای کار کردن برای یک سازمان استعدادیابی ورزشی بزرگ، از دنیای سیاست‌های پشت پرده ورزشی دوری کند و سازمان مدیریت ورزشی خود را راه اندازی می‌کند. او در این راه متوجه می‌شود زندگی فقط محدود به موفقیت‌های شغلی نیست و عاشق تنها کارمند خود با بازی رنی زلوگر (Renee Zellweger) می‌شود. فیلم Jerry Maguire به دلیل فیلمنامه و نقش‌آفرینی‌های نسبتا اغراق‌شده‌اش اکنون به یکی از محبوب‌ترین منابع هجو در هالیوود تبدیل شده است و نقش جری مگوایر از نقاط عطف کارنامه تام کروز به شمار می‌آید.

 

princess-bride

The Princess Bride (1987)
فیلم The Princess Bride به کارگردانی راب راینر در زمان اکران آن‌چنان که شاید مورد توجه مخاطبان قرار نگرفت اما در طی سال‌های گذشته تبدیل به یک فیلم کالت شده است و اکنون نه تنها یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما، بلکه یکی از بهترین فیلم‌های حماسی، کمدی، رمانتیک، اکشن، سواشباکلر و از بهترین فیلم‌های تاریخ سینما به شمار می‌رود. داستان فیلم که مانند یک داستان فولک روایت می‌شود، درباره کارگر مزرعه جوانی است که برای رسیدن به عشق زندگی‌اش، شاهزاده باترکاپ، از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌کند و با کاراکترهای مختلفی در این راه آشنا می‌شود. اگرچه اکنون ۳۴ سال از اکران فیلم The Princess Bride می‌گذرد اما این فیلم هنوز بسیار سرگرم‌کننده و دیدنی است و از تأثیرگذارترین فیلم‌ها روی نسل میلنیال است. کری الوس (Cary Elwes)، مندی پاتنکین (Mandy Patnikin)، کریس ساراندون (Chris Sarandon)، کریستوفر گست (Christopher Guest)، رابین رایت (Robin Wright)، بیلی کریستال (Billy Crystal) و آندره دجاینت (Andre The Giant) ستارگان این فیلم کلاسیک فراموش‌نشدنی هستند.

 

bridget-joness-diary

Bridget Jones’s Diary (2001)
فیلم Bridget Jones’s Diary برداشتی آزاد از رمان معروف غرور و تعصب نوشته جین آستین (Jane Austin) و اقتباسی مستقیم از رمان Bridget Jones’s Diary نوشته هلن فیلدینگ (Helen Fielding) است. داستان فیلم درباره زن جوانی به نام بریجت جونز با بازی رنی زلوگر است که باید بین دو مردی که عاشق او شده‌اند، انتخاب کند و افکار خود را در دفترچه خاطرات‌اش می‌نویسد. رنی زلوگر که با بازی در فیلم Jerry Maguire معروف شده بود، با این فیلم به ستاره‌ای در سینمای کمدی رمانتیک و تا سال‌ها، نماد فرهنگ پاپ انگلیسی تبدیل شد. فیلم Bridget Jones’s Diary اگرچه هم در گیشه و هم نزد منتقدین بسیار محبوب بود اما اکنون که ۲۰ سال از اکران آن می‌گذرد، محبوب‌تر نیز شده است و به عنوان یک فیلم کلاسیک در سینمای رمانتیک شناخته می‌شود. دو دنباله برای این فیلم با نام‌های Bridget Jones: The Edge of Reason و Bridget Jones’s Baby در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۱۶ ساخته شدند که تماشای آن‌ها، مخصوصا فیلم Bridget Jones: The Edge of Reason برای طرفداران سریال Ted Lasso خالی از لطف نخواهد بود.

 

love-actually

Love Actually (2003)
فیلم Love Actually به کارگردانی ریچارد کرتیس (Richard Curtis) در زمان اکران، مخاطبان خود را به دو دسته تقسیم کرده بود. منتقدان فیلم آن را فیلمی شلخته، سطحی و احمقانه می‌دانستند و طرفداران فیلم، انرژی مثبت و کاراکترهای دوست داشتنی آن را می‌ستودند. اکنون که ۱۸ سال از اکران این فیلم می‌گذرد، فیلم Love Actually یک فیلم کریسمسی کلاسیک و بی‌مانند تلقی می‌شود که بسیاری سعی کردند فرمول آن را تکرار کنند اما شکست خوردند. چارچوب اپیزود 205 سریال Ted Lasso نیز شباهت بسیاری به فیلم Love Actually دارد اما این سریال اولین اثر الهام‌گرفته از این فیلم نبوده و نخواهد بود. فیلم Love Actually اکنون یک فیلم کالت به شمار می‌رود که انرژی مثبت ناشی از تماشای آن هنوز تکرار نشده است. هیو گرنت، لیام نیسن (Liam Neeson)، کالین فرث (Colin Firth)، لورا لینی (Laura Linney)، اما تامپسن (Emma Thompson)، آلان ریکمن (Alan Rickman)، کایرا نایتلی (Keira Knightley)، بیلی نای (Billy Nighy)، اندرو لینکلن (Andrew Lincoln) و روان اتکینسون (Rowan Atkinson) فقط گوشه‌ای از ستارگان این فیلم هستند.

 

سریال Ted Lasso با اپیزود 205 خود نشان داد که هنوز تاریخ مصرف داستان‌های کمدی رمانتیک پر از انرژی مثبت دوست‌داشتنی نگذشته است. این هشت فیلم از جمله محبوب‌ترین فیلم‌های ژانر رمانتیک هستند که اکنون به فیلم‌هایی کلاسیک در این ژانر ترکیب شده‌اند. اگر فیلم دیگری را مدنظر دارید، حتما آن را در نظرات با ما به اشتراک بگذارید.
 

0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
به اشتراک بگذارید در :
مطالب مرتبط

نقد فیلم Morbius
نقد فیلم Morbius

فیلم Morbius با بازی جرد لتو در نقش موربیوس، جدیدترین فیلم از مجموعه فیلم‌های دنیای سینمایی مرد عنکبوتی است که توسط کمپانی سونی تولید و عرضه می‌شوند. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 02 خرداد 1401
نقد فیلم Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore
نقد فیلم Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

فیلم Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore سومین و به احتمال زیاد آخرین فیلم از مجموعه Fantastic Beasts است که حواشی متعدد حول آن، بیشتر از خود فیلم مورد توجه قرار گرفتند. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 01 خرداد 1401
نقد فیلم The Lost City
نقد فیلم The Lost City

فیلم The Lost City ادای دین به و پارودی فیلم‌های اکشن ماجراجویانه کلاسیک مانند «ایندیانا جونز» و Romancing the Stone است که به هدف خود، سرگرم‌کردن مخاطب، می‌رسد. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 31 اردیبهشت 1401
نقد فیلم The Bad Guys
نقد فیلم The Bad Guys

فیلم The Bad Guys، جدیدترین فیلم انیمیشن استودیو DreamWorks است که از نظر فنی، مسیر متفاوت و جدیدی را نسبت به آثار سابق این استودیو پیش گرفته است. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 19 اردیبهشت 1401
نقد فیلم Sonic the Hedgehog 2
نقد فیلم Sonic the Hedgehog 2

فیلم Sonic the Hedgehog 2، دنباله فیلم Sonic the Hedgehog است که به شکل غیرمنتظره‌ای هم در گیشه موفق بود، هم نظر مخاطبان را به عنوان اثری اقتباسی از یک بازی ویدیویی جلب کرد. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 18 اردیبهشت 1401
مشاهده موارد بیشتر
نظر خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.