کنت برانا رکورد نامزدی اسکار در شاخه‌های مختلف را شکست

رامتین کاظمی رامتین کاظمی در 20 بهمن 1400
کنت برانا رکورد نامزدی اسکار در شاخه‌های مختلف را شکست

فیلم Belfast شب گذشته در چندین شاخه مختلف کاندید جایزه اسکار، از جمله جایزه اسکار بهترین فیلم شد و باعث شد تا کنت برانا (Kenneth Branagh)، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده این فیلم، رکورد خارق‌العاده‌ای را در تاریخ جوایز اسکار به نام خود ثبت کند.

 

از آن‌جایی که کنت برانا، تهیه کننده فیلم Belfast است، با کسب نامزدی در شاخه بهترین فیلم، او به اولین فردی تبدیل شد که در هفت شاخه مختلف، کاندید جایزه اسکار می‌شود. او علاوه بر جایزه بهترین فیلم، نامزد جایزه بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه اریجینال است. سابقا این رکورد به جرج کلونی (George Clooney)، آلفونسو کوارون (Alfonso Cuaron) و والت دیزنی (Walt Disney) تعلق داشت که در ادوار مختلف، در شش شاخه کاندید جایزه اسکار شده بود.

 

belfast-bts

 

همچنین، در کنار جرج کلونی و وارن بیتی (Warren Beaty)، کنت برانا سومین فردی است که در شاخه‌های بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر و بهترین فیلمنامه، که شاخه‌های مهم جوایز اسکار به شمار می‌آیند، کاندید این جایزه می‌شود.

 

کنت برانا که بازیگر، نویسنده و کارگردان شناخته‌شده و پرافتخاری است، در سال‌های گذشته، برای فیلم Henry V کاندید جایزه اسکار بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر نقش اصلی، برای فیلم My Week with Marilyn، کاندید جایزه بهترین بازیگر مرد نقش مکمل، برای فیلم Hamlet، کاندید جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی و برای فیلم Swan Song، کاندید جایزه بهترین فیلم کوتاه شده بود.

 

شاید برای شما جالب باشد

چرا محبوب‌ترین آهنگ فیلم Encanto نامزد جایزه اسکار نشده است؟

نامزدهای جوایز اسکار 2022 معرفی شدند

 

کنت برانا از جمله ۱۰ نفری است که در طول تاریخ برای یک فیلم، به صورت همزمان کاندید جایزه بهترین کارگردانی و بهترین بازیگری شده‌اند و اگر بتواند در مراسم جوایز اسکار، برنده سه جایزه اسکار بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه اریجینال شود، نهمین نفری خواهد بود که این سه جایزه را برای یک فیلم کسب کرده است.

 

مراسم جوایز اسکار 2022 در تاریخ هفت فروردین 1401 برگزار می‌شود.
 

0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
به اشتراک بگذارید در :
مطالب مرتبط

سورپرایزها و غایبین بزرگ نامزدهای جوایز اسکار 2022
سورپرایزها و غایبین بزرگ نامزدهای جوایز اسکار 2022

مانند هر سال، پس از معرفی نامزدهای جوایز اسکار، بحث‌های زیادی درباره اسامی غایب از این نامزدها و سورپرایزهای آن مطرح شده است. در این مطلب، به تعدادی از مهم‌ترین سورپرایزها و غایبین جوایز اسکار ۲۰۲۲ می‌پردازیم. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 23 بهمن 1400
چرا محبوب‌ترین آهنگ فیلم Encanto نامزد جایزه اسکار نشده است؟
چرا محبوب‌ترین آهنگ فیلم Encanto نامزد جایزه اسکار نشده است؟

بر خلاف انتظارات طرفداران فیلم Encanto و البته کارشناسان، آهنگ محبوب We Don't Talk About Bruno از فیلم Encanto کاندید جایزه اسکار نشد. آیا آکادمی اسکار این فیلم را نادیده گرفته است؟ با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 20 بهمن 1400
نامزدهای جوایز اسکار 2022 معرفی شدند 1
نامزدهای جوایز اسکار 2022 معرفی شدند

نامزدهای نود و چهارمین دوره مراسم جوایز اسکار معرفی شدند. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 19 بهمن 1400
نامزدهای جوایز بفتا 2022 معرفی شدند
نامزدهای جوایز بفتا 2022 معرفی شدند

آکادمی هنرهای سینمایی و تلویزیونی بریتانیا، نامزدهای جایزه بفتا سال 2022 را معرفی کرد که غیبت بعضی از نام‌های معتبر، بسیار مشهود است. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 14 بهمن 1400
نقد فیلم Belfast
نقد فیلم Belfast

فیلم Belfast به نویسندگی و کارگردانی کنت برانا، بر اساس زندگی و دوران کودکی او در شهر بلفاست در دوران درگیری‌های داخلی ایرلند شمالی ساخته شده است. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 12 بهمن 1400
مشاهده موارد بیشتر
نظر خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.