جیمز گان معتقد است زمان تحول دوباره فیلم های ابرقهرمانی فرا رسیده است

رامتین کاظمی رامتین کاظمی در 31 تیر 1400
جیمز گان معتقد است زمان تحول دوباره فیلم های ابرقهرمانی فرا رسیده است

در آستانه اکران فیلم The Suicide Squad، جیمز گان (James Gunn)، کارگردان این فیلم اظهار کرد که فیلم‌های ابرقهرمانی جدید چندان جذاب نیستند و آن‌ها را عمدتا اقتباس‌هایی احمقانه و خسته‌کننده توصیف کرد.

 

جیمز گان در گفتگو با نشریه The Irish Times بیان کرد که ساب ژانر ابرقهرمانی باید به دنبال عناصر جدید باشد تا از یکنواختی نجات پیدا کند. او با اشاره به ژانرهایی چون فیلم‌های جنگی و وسترن و فراز و فرودهای آن‌ها بیان کرد که مانند این دو ژانر، فیلم‌های ابرقهرمانی نیز باید تغییر کنند تا از این ملالت رها شوند.

 

جیمز گان در این باره گفت: «ما می‌دانیم چه بلایی سر فیلم‌های کابوی و فیلم‌های جنگی آمد. لازم نیست نابغه باشید تا متوجه شوید که این سبک از فیلم‌ها عمر مشخصی دارند و تنها بارقه امید برای فیلم‌های ابرقهرمانی این است که تغییر کنند. فیلم‌های قهرمانی خیلی احمقانه شده‌اند. دیدن آن‌ها کسالت‌آور است.

 

البته گان همیشه چنین احساسی نسبت به این ژانر نداشته است. او در ابتدا عاشق فیلم‌های ابرقهرمانی بود و پیشرفت جلوه‌های ویژه در این فیلم‌ها، جاذبه اصلی آن‌ها برای جیمز گان بود.

 

superman

 

جیمز گان فیلم Superman را مثال زد. این فیلم که در سال ۱۹۷۸ اکران شد، جلوه‌های ویژه‌ای انقلابی داشت که اکنون استفاده از آن‌ها خنده‌دار به نظر می‌رسد اما برای جیمز گان بسیار هیجان‌انگیز بودند. گان همچنین فیلم Iron Man را مثال زد که سرآغاز موج جدید فیلم‌های ابرقهرمانی بود و استاندارد جدیدی برای این فیلم‌ها تغیین کرد. «زمانی که فیلم Iron Man اکران شد، عاشقش شدم. جلوه‌های ویژه به قدری پیشرفت کرده بودند که یک مرد در لباس آهنی می‌توانست پرواز کند و چنین نمایی بسیار زیبا و باورپذیر بود.»

 

iron-man

 

جیمز گان سپس از دو منبع الهام شخصی‌اش صحبت کرد که انتظارات او را از فیلم‌های ابرقهرمانی آینده شکل داده‌اند. گان معتقد است که طراحی لباس‌ها و تنوع فیزیکی بازیگران می‌تواند بسیار مؤثر باشد. جیمز گان از طراحی‌های دیو گیبونز (Dave Gibbons) و خلاقیت آلان مور (Alan Moore)، خالقین کامیک بوک Watchmen یاد کرد؛ کامیک بوکی که دارای قهرمانانی بود که دیگر نمی‌توانستند لباس‌های قدیمی خود را بپوشند و تناسب اندام نداشتند، قهرمان‌هایی که هنگام مبارزه، بیشتر از اینکه مانند یک مبارز حرفه‌ای در حال انجام حرکات نمایشی به نظر برسند، مانند افرادی به نظر می‌رسیدند که با چنگ و دندان برای زنده ماندن تلاش می‌کنند.

 

البته گان معتقد است که در میان یکنواختی فعلی فیلم‌های ابرقهرمانی، عده‌ای در تلاش‌اند تا روح تازه‌ای به این فیلم‌ها بدمند ولی در مجموع فیلم‌های ابرقهرمانی جذابیت خود را از دست داده‌اند. جیمز گان اظهار کرده است که فیلم The Suicide Squad را مانند یک فیلم جنگی عظیم ساخته است و برای آن از هیچ جلوه ویژه میدانی فروگذاری نکرده است. کمپانی برادران وارنر نیز از او کاملا حمایت کرده است و بزرگ‌ترین دکورهای ممکن را برای او برپا کرده است. جیمز گان معتقد است منفجر کردن دکور واقعی بسیار جذاب‌تر از جلوه‌های ویژه کامپیوتری است.

 

فیلم The Suicide Squad در تاریخ هشت مرداد ماه اکران و به صورت هم‌زمان از شبکه HBO Max پخش خواهد شد.
 

برچسب ها: james gunn, the suicide squad
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
به اشتراک بگذارید در :
مطالب مرتبط

آیا بمب گذاشتن در جمجمه انسان مانند فیلم The Suicide Squad امکان پذیر است؟
آیا بمب گذاشتن در جمجمه انسان مانند فیلم The Suicide Squad امکان پذیر است؟

آیا از نظر علمی می‌توان در مغز انسان بمب‌گذاری کرد یا این بخش از فیلم The Suicide Squad کاملا زاده ذهن نویسندگان کامیک بوک جوخه انتحار و خلاقیت جیمز گان است؟ با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 16 مرداد 1400
فیلم جدید و ترسناک جیمز گان امسال منتشر می شود
فیلم جدید و ترسناک جیمز گان امسال منتشر می شود

شرکت سونی پیکچرز از ادامه داشتن روند ساخت فیلم جیمز گان خبر داد، با لوکتو همراه باشید.

خشایار بهرامی - 30 اسفند 1399
دیو باتیستا با تمسخر از دیزنی برای اخراج جیمز گان تشکر کرد
دیو باتیستا با تمسخر از دیزنی برای اخراج جیمز گان تشکر کرد

دیو باتیستا با انتشار توییتی طعنه آمیز در صفحه توییتر خود، از دیزنی تشکر کرد. با لوکتو همراه باشید.

خشایار بهرامی - 30 اسفند 1399
مشاهده موارد بیشتر
نظر خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.