فیلم مرد عنکبوتی سرانجام آواتار را در گیشه شکست داد

رامتین کاظمی رامتین کاظمی در 18 بهمن 1400
فیلم مرد عنکبوتی سرانجام آواتار را در گیشه شکست داد

پس از هشت هفته، فیلم Spider-Man: No Way Home همچنان در حال پیشتازی در گیشه‌ها است.

این هفته فیلم Spider-Man: No Way Home توانست فیلم Avatar به کارگردانی جیمز کمرون (James Cameron) را در گیشه آمریکا پشت سر بگذارد و اکنون سومین فیلم پرفروش تاریخ آمریکا محسوب می‌شود. البته مقدار فروش دو فیلم بدون محاسبه نرخ تورم در نظر گرفته شده است.

 

فیلم Spider-Man: No Way Home در پایان روز یکشنبه، ۹/۶ میلیون دلار دیگر در گیشه فروش داشت و مجموع فروش بلیط‌های آن در آمریکا به ۷۴۹ میلیون دلار رسید که این رقم، تنها ۸۰۰ هزار دلار کمتر از فروش فیلم Avatar در گیشه‌های آمریکا در اکران اولیه آن است. البته فروش فیلم Avatar پس از اینکه بار دیگر در آمریکا روی پرده‌ها رفت، به رقم ۷۶۰ میلیون دلار رسید که به نظر می‌رسد فیلم Spider-Man: No Way Home به زودی این رقم را نیز پشت سر خواهد گذاشت.

 

در بازار آمریکا، فیلم Star Wars: The Force Awakens با ۹۳۶ میلیون دلار، پرفروش‌ترین فیلم تاریخ این کشور محسوب می‌شود و پس از آن فیلم Avengers: Endgame قرار دارد. رتبه سوم در اختیار فیلم Avatar است اما به نظر می‌رسد که هفته دیگر، فیلم Spider-Man: No Way Home جای آن را خواهد گرفت.

 

شاید برای شما جالب باشد

رکورد تازه بازی Dying Light 2

ساخت بازی GTA 6 رسما تایید شد

 

اما در گیشه جهانی، شکست دادن فیلم Avatar برای مرد عنکبوتی غیر ممکن به نظر می‌رسد. فیلم Avatar تا کنون ۲/۸۴ میلیون دلار فروش داشته است. برای مدتی فیلم Avengers: Endgame، پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما بود اما پس از اکران فیلم Avatar در چین در سال ۲۰۲۱، فروش این فیلم به رقم ۲/۸۴ میلیون دلار رسید.

 

spider-man-no-way-home

 

فیلم Spider-Man: No Way Home تا کنون ۱/۰۲ میلیون دلار در سینماهای سایر نقاط دنیا فروش داشته است و مجموع فروش بلیط‌های آن به ۱/۷۷ میلیون دلار رسیده است و ششمین فیلم پرفروش تاریخ سینما محسوب می‌شود. البته این فیلم هنوز در چین، که بزرگ‌ترین و مهم‌ترین بازار سینما در دنیا است، اکران نشده است.

 

فیلم Spider-Man: No Way Home که با استقبال فوق‌العاده طرفداران دنیای سینمایی مارول و منتقدان مواجه شده است و حتی عده‌ای معتقد بودند باید کاندید جایزه اسکار شود، از نظر تجاری، توانسته موفقیت دوران قبل از همه‌گیری کوید-19 را برای دیزنی تکرار کند و به سالن‌های سینما، جانی دوباره بدهد.
 

0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
به اشتراک بگذارید در :
مطالب مرتبط

نقد سریال Moon Knight
نقد سریال Moon Knight

مینی سریال Moon Knight اقتباسی از کامیک‌بوک‌های مارول است و داستان مردی است که برای زنده ماندن، خونس،‌ خدای ماه را می‌پذیرد و عدالت او را اجرا می‌کند. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 17 اردیبهشت 1401
راسل کرو در فیلم Kraven the Hunter بازی می‌کند
راسل کرو در فیلم Kraven the Hunter بازی می‌کند

راسل کرو که جدیدا به دنیای کامیک‌بوک‌ها خیلی علاقه‌مند شده است، به جمع بازیگران فیلم Kraven the Hunter، سومین فیلم کامیک‌بوکی‌اش پیوسته است. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 21 بهمن 1400
آنتونی راموس به جمع بازیگران سریال Ironheart اضافه شد
آنتونی راموس به جمع بازیگران سریال Ironheart اضافه شد

آنتونی راموس، بازیگر نمایش موزیکال Hamilton در سریال Ironheart بر اساس کامیک‌های مارول نقش آفرینی خواهد کرد. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 21 بهمن 1400
نقد فیلم Eternals
نقد فیلم Eternals

فیلم Eternals، بر خلاف آن‌چه که مارول و دیزنی قصد داشته‌اند جلوه بدهند، نه اثری جاه‌طلبانه است، نه نشانی از رشد و تحول MCU دارد و فقط یک فیلم هالیوودی تکراری دیگر است. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 23 دی 1400
موردانتظارترین فیلم‌های سال ۲۰۲۲
موردانتظارترین فیلم‌های سال ۲۰۲۲

در سال ۲۰۲۲ چشم انتظار کدام فیلم‌ها هستیم و کدام کارگردان بزرگ با دستانی پر به سینما باز خواهد گشت؟ با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 11 دی 1400
مشاهده موارد بیشتر
نظر خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.