چرا هنوز خبر ساخت قسمت دوم فیلم Dune اعلام نشده است؟

رامتین کاظمی رامتین کاظمی در 04 آبان 1400
چرا هنوز خبر ساخت قسمت دوم فیلم Dune اعلام نشده است؟

دنی ویلنو (Denis Villeneuve) به شرطی ساخت اقتباسی سینمایی از رمان Dune نوشته فرانک هربرت (Frank Herbert) را پذیرفته بود که آن را به دو قسمت تبدیل کند زیرا از نظر او، رمان فرانک هربرت را نمی‌توان در یک فیلم جا داد. او در سال ۲۰۲۰ گفته بود که داستان Dune آن قدر غنی و پیچیده است که برای وفادار بودن به مضمون و فضای کتاب، به حداقل دو فیلم نیاز است. برادران وارنر با شرط دنی ویلنو موافقت کرده بود.

 

اکنون مدتی است که فیلم Dune Part One اکران و به صورت همزمان در سرویس HBO Max منتشر شده است و ان سارنوف (Ann Sarnoff)، مدیرکل کمپانی WarnerMedia، پخش کننده فیلم، اظهار کرده است که اگر فیلم اول را دیده باشید، پس می‌دانید که داستان آن ادامه خواهد داشت. فیلم Dune در گیشه نیز عملکردی فراتر از انتظار داشته است و در حالی که سینماهای آمریکا همچنان تحت تأثیر پاندمی کروناویروس هستند، توانسته ۴۱ میلیون دلار در گیشه فروش داشته باشد که از فروش دو فیلم The Suicide Squad و Space Jam: A New Legacy، امیدهای برادران وارنر در گیشه، فروش بسیار بهتری است. فروش جهانی فیلم Dune نیز ۲۲۰ میلیون دلار گذر کرده است که با توجه اکران محدود فیلم و پخش هم‌زمان در HBO Max، رقم بسیار خوبی است و انتظار می‌رود که فروش Dune در گیشه‌ها، حتی به سوددهی برای برادران وارنر حتم شود. علاوه بر این، رقم بازدید این فیلم در HBO Max نیز از جمعه تا کنون، ۱.۹ میلیون بوده است که حتی از رقم بازدید فیلم Zack Snyder's Justice League نیز بهتر است.

 

 

پس حالا که فیلم Dune، فراتر از حد انتظارات ظاهر شده است، چرا خبر ساخت قسمت دوم آن اعلام نمی‌شود؟

 

دلیل این امر، کمپانی Legendary Pictures است. کمپانی Legendary علاوه بر اینکه در تأمین بودجه فیلم Dune شریک است، حق امتیاز سینمایی رمان فرانک هربرت را نیز در اختیار دارد. اگرچه برادران وارنر ناشر فیلم Dune خواهد بود، اما این کمپانی Legendary است که باید برای ساخت قسمت دوم Dune، چراغ سبز را نشان دهد. زمانی که برادران وارنر اعلام کرد فیلم Dune در سرویس HBO Max، همزمان با اکران سینمایی، منتشر شد، علاوه بر دنی ویلنو، کمپانی Legendary هم به این تصمیم اعتراض و حتی برادران وارنر را تهدید به اقدام قضایی کرد. به نظر می‌رسد، دلیل اصلی اینکه خبر ساخت قسمت دوم فیلم Dune اعلام نشده است، مذاکرات در حال جریان بین کمپانی Legendary و کمپانی برادران وارنر درباره نحوه انتشار فیلم است. دنی ویلنو و Legendary برای قسمت دوم این ضمانت را می‌خواهند فیلم Dune Part Two حتما در سینما اکران شود و به مدت ۴۵ روز در انحصار پرده‌های سینما باشد، شرطی که یک استاندارد در زمان پیش از کروناویروس بوده است.

 

شاید برای شما جالب باشد

برندان فریزر در فیلم Batgirl بازی خواهد کرد

جزئیات جدیدی از مرگ فیلمبردار فیلم Rust فاش شد

 

البته ظاهرا برادران وارنر آن قدر از فیلم Dune راضی بوده است که با این شرط نیز موافقت خواهد کرد. بر اساس آن‌چه که به گوش می‌رسد، خبر ساخت قسمت فیلم Dune را به زودی خواهیم شنید و طرفداران لازم نیست نگران این مسئله باشند. دنی ویلنوو اعلام کرده است که آماده شروع فیلمبرداری قسمت دوم Dune در اوایل سال ۲۰۲۲ است و اگر این فیلم چراغ سبز بگیرد، آن را در سال ۲۰۲۴ خواهیم دید.
 

برچسب ها: dune, dune 2
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
به اشتراک بگذارید در :
مطالب مرتبط

دنی ویلنوو به ساخت دنباله‌های بیشتری برای فیلم Dune علاقمند است
دنی ویلنوو به ساخت دنباله‌های بیشتری برای فیلم Dune علاقمند است

دنی ویلنوو، کارگردان فیلم Dune به ساخت حداقل سه فیلم براساس رمان‌های تلماسه علاقمند است. برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

میثم عبدالهی پور - 06 آبان 1400
نامزدهای جوایز منتخب مردم در سال ۲۰۲۱ اعلام شدند
نامزدهای جوایز منتخب مردم در سال ۲۰۲۱ اعلام شدند

ساعتی پیش، شبکه E! از نامزدهای جوایز منتخب مردم برای سال ۲۰۲۱ رونمایی کرد با لوکتو همراه باشید.

نقد فیلم Dune
نقد فیلم Dune

پس از مدت‌ها انتظار، سرانجام فیلم Dune اکران شده است. آیا دنی ویلنوو توانسته آن‌چه را که باعث شده کتاب فرانک هربرت، شاهکاری فارغ از زمان باشد، در فیلمش به تصویر بکشد؟ با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 02 آبان 1400
اصطلاحاتی که باید قبل از تماشای فیلم Dune یاد بگیرید
اصطلاحاتی که باید قبل از تماشای فیلم Dune یاد بگیرید

در این مطلب شما را با اصطلاحات علمی-تخیلی دنیای تلماسه که باید قبل از تماشای فیلم Dune یاد بگیرید، آشنا می‌کنیم. با ما همراه باشید.

میثم عبدالهی پور - 29 شهریور 1400
بازیگر فیلم Dune دیوید لینچ از بد بودن فیلم آگاه بود
بازیگر فیلم Dune دیوید لینچ از بد بودن فیلم آگاه بود

صحبت‌های یکی از بازیگران فیلم Dune دیوید لینچ، در مورد علت‌ شکست فیلم در زمان عرضه‌اش. برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

میثم عبدالهی پور - 16 شهریور 1400
مشاهده موارد بیشتر
نظر خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.