دنی ویلنوو به ساخت دنباله‌های بیشتری برای فیلم Dune علاقمند است

میثم عبدالهی پور میثم عبدالهی پور در 06 آبان 1400
دنی ویلنوو به ساخت دنباله‌های بیشتری برای فیلم Dune علاقمند است

به دنبال آخر هفته پرفروش و جنجالی فیلم Dune، جدیدترین ساخته دنی ویلنوو (Denis Villeneuve) —  این فیلم به رکورد بیشترین میزان فروش یک فیلم که به طور همزمان در سینما و شبکه HBO Max به نمایش درآمده دست یافت — شرکت‌های فیلم‌سازی Legendary و برادران وارنر در این هفته اعلام کردند که قسمت دوم این سری با نام Dune: Part Two به صورت رسمی وارد مراحل اولیه تولید شده است. با این حال، می‌توان به ساخته شدن فیلم‌های بیستری در دنیای پرجزئیات و بزرگ Dune امیدوار بود.

 

به هر حال فرانک هربرت (Frank Herbert) شش کتاب در دنیای تلماسه نوشته است؛ تلماسه (Dune)، مسیحای تلماسه (Dune Messiah)، فرزندان تلماسه (Children of Dune)، خداپادشاه تلماسه (God Emperor of Dune)، کژآیین‌های تلماسه (Heretics of Dune) و البته Chapterhouse: Dune. برایان هربرت (Brian Herbert)، پس از مرگ پدرش در زمان نگارش هفتمین جلد از سری کتاب‌های تلماسه، با همکاری کوین جی. اندرسون (Kevin J. Anderson) کتاب‌های بسیاری را به عنوان پیش‌ درآمد‌ها، دنباله‌ها و نسخه‌های فرعی تلماسه نگاشته و منتشر کرده‌است؛ کتاب‌های برایان هربرت بیشتر از قبل در روابط، تاریخچه و وقایع بزرگ دنیای تلماسه عمیق می‌شوند. با این که تمامی کتاب‌های تلماسه، منابع مناسبی برای اقتباس سینمایی نیستند، اما دنی ویلنوو در مصاحبه با رسانه Entertainment Weekly گفت که علاقه دارد «حداقل سه فیلم Dune» بسازد.

 

شاید برایتان جالب باشد:

اصطلاحاتی که باید قبل از تماشای فیلم Dune یاد بگیرید

نقد فیلم Dune

دنی ویلنوو به ساخت دنباله‌های بیشتری برای فیلم Dune علاقمند است

جدیدترین اقتباس سینمایی از تلماسه، فیلم Dune، نیمی از داستان اولین رمان تلماسه را روایت می‌کند و دومین فیلم که با نام Dune: Part Two شناخته می‌شود، ادامه داستان رمان تلماسه را روایت خواهد کرد. با این حال دنی ویلنوو معتقد است که ساخت یک اقتباس سینمایی براساس کتاب «مسیحای تلماسه» برای روایت کامل حماسه پل آتریدیز (با نقش آفرینی تیموتی شالامی) ضروری است.

 

دنی ویلنوو در این باره گفت:

«من همیشه ساخت سه فیلم را تصور می‌کردم. اینطور نیست که بخواهم یک فرنچایز جدید بسازم، اما موضوع تلماسه است و تلماسه داستانی بسیار عظیم است. من فکر می‌کنم برای اقتباس درست این اثر حداقل به سه فیلم نیاز خواهد بود. [ساخت سه فیلم] کاملا رویایی است. دنبال کردن پل آتریدیز و داستان حماسی کامل او انتخاب درستی است»

 

​  دنی ویلنوو به ساخت دنباله‌های بیشتری برای فیلم Dune علاقمند است

همانطور که خوانندگان کتاب‌های تلماسه می‌دانند، این دنیا با هر کتاب و گذر زمان عجیب و عجیب‌تر می‌شود. در پایان کتاب فرزندان تلماسه، یکی از شخصیت‌های داستان تغییرات جسمانی و بنیادی دور از ذهنی را آغاز می‌کند که وقایع کتاب خداپادشاه تلماسه را رقم خواهد زد. ساخت یک اقتباس سینمایی از این تغییرات فیزیکی و بنیادی شاید حتی برای کارگردان خلاقی مثل دنی ویلنوو هم زیاده‌روی باشد، اما او بدون شک به ساخت اقتباسی براساس مسیحای تلماسه علاقمند است.

 

دنی ویلنوو به ساخت دنباله‌های بیشتری برای فیلم Dune علاقمند است

دنی ویلنوو در مورد رمان‌های تلماسه گفت:

«فرانک هربرت شش کتاب نوشت و هرچه بیشتر می‌نوشت نوشته‌هایش پیچیده‌تر و عجیب‌تر می‌شدند. بنابراین من نمی‌دانم که چطور باید بعضی از این نوشته‌ها را اقتباس کرد. باید به هر چیزی در زمان خودش فکر کنیم. [اما] اگر زمانی شانس ساخت فیلم Dune: Part Two و مسیحای تلماسه را داشته باشم، به من لطف بزرگی شده است.»

 

طبق گفته‌های شرکت برادران وارنر فیلم Dune: Part Two در تاریخ 20 اکتبر 2023 (۲۸ مهر ۱۴۰۲) فقط در سینماها اکران خواهد شد. برای مطالعه نقد فیلم Dune اینجا کلیک کنید.

برچسب ها: Dune, Dune2
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
به اشتراک بگذارید در :
مطالب مرتبط

نامزدهای جوایز منتخب مردم در سال ۲۰۲۱ اعلام شدند
نامزدهای جوایز منتخب مردم در سال ۲۰۲۱ اعلام شدند

ساعتی پیش، شبکه E! از نامزدهای جوایز منتخب مردم برای سال ۲۰۲۱ رونمایی کرد با لوکتو همراه باشید.

چرا هنوز خبر ساخت قسمت دوم فیلم Dune اعلام نشده است؟
چرا هنوز خبر ساخت قسمت دوم فیلم Dune اعلام نشده است؟

در حالی که گفته شده بود برادران وارنر منتظر مشاهده عملکرد فیلم Dune در گیشه و HBO Max است، به نظر می‌رسد که ساخت قسمت دوم آن متأثر از عوامل دیگری باشد. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 04 آبان 1400
نقد فیلم Dune
نقد فیلم Dune

پس از مدت‌ها انتظار، سرانجام فیلم Dune اکران شده است. آیا دنی ویلنوو توانسته آن‌چه را که باعث شده کتاب فرانک هربرت، شاهکاری فارغ از زمان باشد، در فیلمش به تصویر بکشد؟ با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 02 آبان 1400
اصطلاحاتی که باید قبل از تماشای فیلم Dune یاد بگیرید
اصطلاحاتی که باید قبل از تماشای فیلم Dune یاد بگیرید

در این مطلب شما را با اصطلاحات علمی-تخیلی دنیای تلماسه که باید قبل از تماشای فیلم Dune یاد بگیرید، آشنا می‌کنیم. با ما همراه باشید.

میثم عبدالهی پور - 29 شهریور 1400
بازیگر فیلم Dune دیوید لینچ از بد بودن فیلم آگاه بود
بازیگر فیلم Dune دیوید لینچ از بد بودن فیلم آگاه بود

صحبت‌های یکی از بازیگران فیلم Dune دیوید لینچ، در مورد علت‌ شکست فیلم در زمان عرضه‌اش. برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

میثم عبدالهی پور - 16 شهریور 1400
مشاهده موارد بیشتر
نظر خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.