برنامه زمانی فیلم های مارول تا سال ۲۰۲۲ مشخص شد

خشایار بهرامی خشایار بهرامی در 30 اسفند 1399
برنامه زمانی فیلم های مارول تا سال ۲۰۲۲ مشخص شد

برنامه زمانی و احتمالی اکران فیلم‌های استودیوی مارول تا سال ۲۰۲۲ مشخص شد. چندی پیش زمان اکران فیلم Avengers: Infinity War به ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ (۲۷ آپریل ۲۰۱۸) تغییر پیدا کرد و همانطور که می‌دانیم قسمت چهارم این سری نیز در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ (۳ می ۲۰۱۹) اکران خواهد شد. این استودیو همچنین روز پنجشنبه گذشته نیز اعلام کرد که زمان اکران یک پروژه بدون عنوان آن از ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ (۷ آگوست ۲۰۲۰) به ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ (۳۱ جولای ۲۰۲۰) تغییر پیدا کرده است. جیمز گان (James Gunn) سازنده سری Guardians of the Galaxy نیز اعلام کرد که فیلم سوم این مجموعه در سال ۲۰۲۰ اکران خواهد شد.

تقویم اکران فیلم‌های مشخص و قطعی استودیوی مارول در لیست زیر قرار داده شده است:

فیلم Avengers: Infinity War - ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ (۲۷ آپریل ۲۰۱۸)

فیلم Ant-Man and the Wasp  - ۱۵ تیر ۱۳۹۷ (۶ جولای ۲۰۱۸)

فیلم Captain Marvel  - ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ (۸ مارچ ۲۰۱۹)

فیلم Avengers4 - ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ (۳ می ۲۰۱۹)

فیلم Spider-Man2- ۱۴ تیر ۱۳۹۸ (۵ جولای ۲۰۱۹)

فیلم بدون عنوان - ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ (۱ می ۲۰۲۰)

فیلم بدون عنوان - ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ (۳۱ حولای ۲۰۲۰)

فیلم بدون عنوان - ۱۶ آبان ۱۳۹۹ (۶ نوامبر ۲۰۲۰)

فیلم بدون عنوان - ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ (۷ می ۲۰۲۱)

فیلم بدون عنوان - ۸ مرداد ۱۴۰۰(۳۰ جولای ۲۰۲۱)

فیلم بدون عنوان - ۱۴ آبان ۱۴۰۰ (۵ نوامبر ۲۰۲۱)

فیلم بدون عنوان - ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ (۱۸ فبریه ۲۰۲۲)

فیلم بدون عنوان - ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ (۶ می ۲۰۲۲)

فیلم بدون عنوان - ۷ مرداد ۱۴۰۱ (۲۹ جولای ۲۰۲۲)

هنوز مشخص نشده است که مارول چه زمانی قصد رو نمایی از فیلم‌های بدون عنوان لیست بالا را دارد با این حال برخی حدس و گمان‌ها به شرح زیر هستند:

 

فیلم Black Panther 2:

بدون شک یکی از این تاریخ‌های ذکر شده متعلق به فیلم Black Panther 2 که دنباله‌ای بر فیلم اول و موفق این مجموعه ساخته رایان کوگلر (Ryan Coogler) محسوب می‌شود، است. فیلم Black Panther در حال حاضر یکی از موفقترین فیلم‌های مارول در گیشه است که تنها در سه روز فروش آن از ۲۰۱ میلیون دلار عبور کرد. بیشتر دنباله‌ها در دنیای سینمایی مارول با فاصله دو یا سه ساله از یکدیگر اکران می‌شوند که اختلاف زمانی چهار ساله میان اکران فیلم Thor: The Dark World محصول سال ۲۰۱۳ و Thor: Ragnarok محصول سال ۲۰۱۷ بیشترین فاصله میان اکران دو فیلم از یک مجموعه در این دنیای سینمایی بوده است. انتظار می‌رود که تاریخ ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ (۱۸ فبریه ۲۰۲۲) برای اکران فیلم Black Panther 2 اعلام شود.

 

فیلم Spider-Man 3:

یکی دیگر از فیلم‌های قطعی در دنیای سینمایی مارول فیلم Spider-Man 3 است که تام هالند (Tom Holland) ساخت این فیلم را تایید کرده است. فیلم Spider-Man: Homecoming در تاریخ ۱۶ تیر ۱۳۹۶ (۷ جولای ۲۰۱۷) اکران شد و قسمت دوم آن نیز در تاریخ ۱۴ تیر ۱۳۹۸ (۵ جولای ۲۰۱۹) اکران خواهد شد. از این رو انتظار می‌رود که فیلم Spider-Man 3 در تاریخ ۸ مرداد ۱۴۰۰(۳۰ جولای ۲۰۲۱) اکران شود.

 

فیلم Doctor Strange 2:

همانند اکثر کارگردان‌های استودیوی مارول، اسکات دریکسن (Scott Derrickson) انتظار دارد که برای ساخت فیلم دوم Doctor Strange نیز به دنیای سینمایی مارول بازگردد. اگرچه هنوز هیچ چیز قطعی نشده است، دریکسن در گفت و گو با وبسایت کمیک بوک اعلام کرد که به ساخت فیلم دوم بسیار علاقه مند است و باید دید که در آینده چه پیش می‌آید. همچنین می‌دانیم که شخصیت دکتر استرنج با بازی بندیکت کامبربچ (Benedict Cumberbatch) نقش کلیدی را در فیلم‌های آینده Avengers ایفا خواهد کرد. فیلم اول دکتر استرنج در سال ۲۰۱۶ به فروش کلی ۷۰۰ میلیون دلار دست یافت. تاریخ‌های ۱۶ آبان ۱۳۹۹ (۶ نوامبر ۲۰۲۰) یا ۱۴ آبان ۱۴۰۰ (۵ نوامبر ۲۰۲۱) زمان اکران احتمالی فیلم دوم هستند.

 

فیلم Captain Marvel 2:

فیلم Captain Marvel با هنرنمایی بازیگر برنده جایزه اسکار بری لارسن (Brie Larson) در نقش کاپیتان مارول در تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ (۸ مارچ ۲۰۱۹) اکران می‌شود تا رقابتی را با فیلم Wonder Woman که نقش اصلی آن را نیز یک زن ایفا می‌کند، آغاز کند. فیلم دوم این مجموعه در سال ۲۰۲۱ یا ۲۰۲۲ و در ماه‌های جولای یا می اکران خواهد شد.

 

فیلم Black Widow:

در ماه ژانویه گذشته بود که اعلام شد فیلم مستقلی از شخصیت Black Widow با بازی اسکارلت یوهانسن (Scarlett Johanson) در نقش اصلی ساخته خواهد شد و جک شیفر (Jack Shaeffer) نگارش فیلمنامه این فیلم را برعهده دارد. این فیلم احتمالا در یکی از دو تاریخ ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ (۳۱ حولای ۲۰۲۰) یا ۱۶ آبان ۱۳۹۹ (۶ نوامبر ۲۰۲۰) اکران خواهد شد.

 

فیلم Thor 4:

کریس همسورث (Chris Hemsworth) ایفاگر نقش ثور در ژانویه گذشته قرارداش با استودیوی مارول و فیلمبرداری‌اش در فیلم Infinity War به پایان رسید و در همان زمان اعلام کرد که مایل است بار دیگر در نقش این ابرقهرمان حضور یابد. تایکا وایتیتی (Taika Waititi) کارگردان سری Thor نیز برای ساخت یک فیلم دیگر ابراز علاقه کرده است با این حال هنوز هیچ چیز قطعی نشده است و فیلم  Thor 4 تنها یک گزینه احتمالی است.

 

فیلم Ant-Man 3:

فیلم Ant-Man and the Wasp   در ماه جولای آینده اکران خواهد شد و گمان می‌رود که فیلم سوم این مجموعه نیز در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ (۶ می ۲۰۲۱) یا ۸ مرداد ۱۴۰۰ (۳۰ جولای ۲۰۲۱) اکران شود.

 

فیلم Avengers 5:

کوین فیگ (Kevin Feige) رئیس کمپانی مارول در گفت و گو با ونیتی فیر در ماه نوامبر گفت:

تمام اتفاقات فیلم‌های سوم و چهارم این سری برای تحقق یک نتیجه خواهد بود و در عین حال یک جهت و هدف جدید را برای آینده معرفی می‌کند. همه چیز به قبل و بعد از فیلم Avengers 4 تقسیم می‌شود و می‌دانم که این اتفاق‌ها از راهی که مردم انتظار دارند، رخ نخواهد داد.

فیلم Avengers 4 بدون شک می‌بایست به نقطه عطف و اوجی در دنیای سینمایی مارول پس از گذشت یک دهه از اکران فیلم‌های این دنیای سینمایی بدل شود. فیلم پنجم این سری احتمالا در یکی از دو تاریخ ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ (۶ می ۲۰۲۲) و یا ۷ مرداد ۱۴۰۱ (۲۹ جولای ۲۰۲۲) اکران می‌شود.

 

فیلم مشترک X-Men و Fantastic Four:

کمپانی دیزنی پس از خریداری استودیوی فاکس قرن بیستم به ارزش ۵۲.۴ میلیارد دلار، حق امتیاز برخی از آثار اقتباسی مارول و متعلق به فاکس را نیز تصاحب کرد. از جمله این آثار می‌توان به فیلم‌های X-men ، Deadpool و Fantastic Four اشاره کرد. با این حال برخی از منابع ناشناس ازعان داشتند که ممکن است فاکس بخشی از قرارداد خود که در مورد تحت کنترل داشتن آثار مارول است را با دیزنی فسخ کند و ساخت فیلم جدیدی از سری‌های X-Men یا Fantastic Four آغاز شود. گفتنی است که اگر این خبر صحت داشته باشد، مراحل قانونی انجام آن بین 12 تا 18 ماه به طول خواهد انجامید.

برچسب ها: mcu
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
به اشتراک بگذارید در :
مطالب مرتبط

سریال The Falcon and the Winter Soldier - نقشه های مارول برای سورپرایز اپیزود پنجم
سریال The Falcon and the Winter Soldier - نقشه های مارول برای سورپرایز اپیزود پنجم

سورپرایز قسمت پنجم سریال The Falcon and the Winter Soldier چه بود و چه معنایی برای آینده MCU دارد؟ با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 27 فروردین 1400
هفت تئوری جذاب و جدید فیلم Avengers: Endgame
هفت تئوری جذاب و جدید فیلم Avengers: Endgame

پس از انتشار اولین تریلر رسمی فیلم Avengers: Endgame در هفته گذشته تئوریهای جذاب و جدیدی از طرفداران این فیلم منتشر شده است که به هفت مورد از آن‌ها می پردازیم. با لوکتو همراه باشید.

خشایار بهرامی - 30 اسفند 1399
تئوری جدید فیلم Avengers: Endgame از سفر ثور به Alfheim می گوید
تئوری جدید فیلم Avengers: Endgame از سفر ثور به Alfheim می گوید

طرفداران دنیای سینمایی مارول تئوری جدیدی را در مورد شخصیت ثور و تاثیر او در روند فیلم Avengers: Endgame منتشر کرده‌اند. با لوکتو همراه باشید.

خشایار بهرامی - 30 اسفند 1399
انتشار تئوری جدیدی در مورد فیلم Avengers 4
انتشار تئوری جدیدی در مورد فیلم Avengers 4

هرآنچه که از فیلم Avengers 4 میدانید را فراموش کنید چراکه تئوری جدید این فیلم فرضیهی سفر و پرشهای زمانی را منکر میشود. با لوکتو همراه باشید.

خشایار بهرامی - 30 اسفند 1399
سریال مستقل شخصیت های Falcon و Winter Soldier ساخته خواهد شد
سریال مستقل شخصیت های Falcon و Winter Soldier ساخته خواهد شد

پس از اعلام ساخته شدن دو سریال مستقل شخصیت‌های لوکی و اسکارلت ویچ، امروز ساخت سریال مشترک شخصیت‌های فالکون و وینتر سولجر برای سرویس استریم دیزنی تایید شد. با لوکتو همراه باشید.

خشایار بهرامی - 30 اسفند 1399
مشاهده موارد بیشتر
نظر خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.