بدترین فیلم‌های سال ۲۰۲۱

رامتین کاظمی رامتین کاظمی در 06 بهمن 1400
بدترین فیلم‌های سال ۲۰۲۱

در سال ۲۰۲۱، علاوه بر مشاهده فیلم‌های عالی از کارگردانانی خوش ذوق از سراسر دنیا بودیم، فیلم‌های بسیار بدی نیز منتشر شدند که تعدادی از آن‌ها، آثاری ناامیدکننده از فیلمسازانی هستند که انتظاراتی بسیار بیشتر از آن‌ها داشتیم؛ تعدادی دیگر نیز از همان ابتدا، سرنوشتی جز بدنامی نداشتند.

در این مطلب، ۱۰ فیلم بسیار بد سال ۲۰۲۱ را معرفی می‌کنیم و پیشنهاد می‌کنیم که به هیچ وجه نزدیک آن‌ها نشوید.

 

reminiscence

Reminiscence

فیلم Reminiscence به کارگردانی لیزا جوی (Lisa Joy)، یکی از خالقین سریال Westworld، ایده خوبی دارد اما به غیر از این ایده خوب، تقریبا هیچ نکته مثبت دیگری ندارد. داستانی بی‌روح، کاراکترهای تک‌بعدی و فاقد جذابیت و نقش آفرینی‌های خشک و اغراق شده بازیگران باعث شده‌اند تا اولین فیلم سینمایی لیزا جوی، یکی از بدترین فیلم‌های سال باشد. امیدواریم فصل چهارم Westworld، سرنوشت بهتری از این فیلم داشته باشد.

 

sweet-girl

Sweet Girl

فیلم Sweet Girl به کارگردانی برایان اندرو مندوزا (Brian Andrew Mendoza) داستان مردی با بازی جیسون موموآ (Jason Momoa) است که پس از مرگ همسرش به دلیل هزینه‌های بالای داروهایش، تصمیم می‌گیرد از سازنده این دارو انتقام بگیرد. فیلم Sweet Girl نه تنها موضوع حساس خودش را بهانه کرده است و تنها ادعا می‌کند که مشکلی عظیم را مورد توجه قرار داده است، از نظر سکانس‌های اکشن نیز حرفی برای گفتن ندارد. اما آن‌چه که باعث می‌شود این فیلم در لیست بدترین فیلم‌های سال قرار گیرد، داستان به شدت احمقانه آن است که مخاطب را سر کار می‌گذارد و وقت او را با فیلمی بی‌منطق و تقلبی تلف می‌کند.

 

venom

Venom: Let There Be Carnage

انتظار بهبود دنباله فیلم Venom با این تصور که سازندگان فیلم، از مشکلات و کمبودهای فیلم اول درس گرفته‌اند، انتظاری واهی بود. هر چند فیلم Venom: Let There Be Carnage از فیلم قبلی بهتر است، اما هنوز هم ملغمه‌ای بی‌ سر و ته، آشفته و بی‌ارزش از فرمول‌های کهنه فیلم‌های کامیک‌بوکی است که حتی توان سرگرم‌کردن مخاطب را برای لحظه‌ای ندارد. متأسفانه کار سونی با کاراکتر ونوم تمام نشده است و باید منتظر فیلم‌های بی‌ارزش دیگری با محوریت کامیک‌بوک‌های مرد عنکبوتی باشیم.

 

cinderella

Cinderella

فیلم Cinderella صرفا به دلیل حضور جیمز کوردن (James Corden) می‌توانست در این لیست قرار گیرد. این فیلم که قرار بوده برداشتی متفاوت از این داستان کهنه و پوسیده باشد، به شدت از فیلمنامه‌ای ضعیف، عدم درک درست فیلمساز از مدرن‌سازی، نقش‌آفرینی‌های به شدت بد بازیگرانی چون کامیلا کابیو (Camila Cabello)، صدای آزاردهنده جیمز کوردن، قطعات موزیکال یکنواخت و فاقد هیجان، کارگردانی افتضاح کی کنون (Kay Cannon) و تلاشی بیهوده برای قابل درک بودن دغدغه‌های کاراکترهای بی‌روح فیلم رنج می‌برد. باید امیدوار باشیم که کامیلا کابیو دیگر هیچوقت سراغ سینما نیاید و استودیوهای فیلمسازی نیز سر عقل بیایند و دیگر از جیمز کوردن در فیلم‌های خود استفاده نکنند.

 

false-positive

False Positive

به دلیل موفقیت هنری سریال Broad City، تصور میشد که شاید ایلانا گلیزر (Ilana Glazer)، یکی از خالقین و ستاره‌های این سریال، هنری در چنته برای خلق یک فیلم سینمایی داشته باشد اما فیلم False Positive نشان داد که با یکی از بی‌استعدادترین چهره‌های روز سینما مواجه هستیم. فیلم False Positive ظاهرا قرار است یک فیلم ترسناک روانشناسی باشد، اما آن‌چه که در این فیلم ترسناک است، پارانویای شدید خالقین این فیلم، شخصیت‌های یک بعدی غیر قابل باور و قهرمانی است که باید در یک تیمارستان روانی زندانی شود. فیلم False Positive، فقط یک فیلم جانبدارانه و احمقانه نیست، بلکه تیر خلاصی به زندگی حرفه‌ای عوامل آن، مخصوصا ایلانا گلیزر است که شاید بهتر است به ساخت سریال‌هایی کوچک که فقط خود و دوستانش مخاطب تماشا می‌کنند، بسنده کند و فیلمسازی را کنار بگذارد.

 

luca

Luca

آخرین استودیویی که شاید انتظار می‌رفت فیلمی بد بسازد، استودیو پیکسار بود. فیلم Luca داستان پسری از نژادی انسان گون است که در دریا زندگی می‌کنند و آرزو دارد که روزی میان انسان‌ها زندگی کند. نه تنها انیمیشن Luca بر خلاف عمده آثار پیکسار که باعث محبوبیت این استودیو شده‌اند، فاقد ذره‌ای تخیل و خلاقیت است و بیشتر هم‌راستا با فرمول‌های امن دیزنی است، بلکه به عنوان فیلمی که سعی دارد پذیرفتن تفاوت‌ها را به مخاطب خود آموزش دهد، با نمایش کاراکتری که هویت خود را دور می‌اندازد، کاملا در مسیر مخالف حرکت کرده است. شاید اگر انیمیشن Luca تلاش نمی‌کرد تا فیلمی پندآموز باشد، تا این حد مایه انزجار قلمداد نمی‌شد.

 

infinite

Infinite

فیلم Infinite به کارگردانی آنتوان فوکوا (Antoine Fuqua)، نشان می‌دهد که دوران فیلمسازی این کارگردان به سر آمده و مارک والبرگ (Mark Wahlberg)، ستاره فیلم نیز دیگر باید فکر حضور در نقش‌های اصلی فیلم‌های اکشن را فراموش کند. نه تنها مارک والبرگ یکی از بدترین نقش‌آفرینی‌های خودش را به نمایش گذاشته است، بلکه فیلم Infinite، ایده خود را کاملا هدر داده است و فیلمنامه احمقانه و پر از حفره آن، به هیچ وجه قابل دفاع نیست. فیلم Infinite با این هدف ساخته شده است تا مارک والبرگ را به عنوان یک ستاره اکشن روی سکو ببرد، اما فیلمی خسته‌کننده، فاقد سکانس‌های اکشن مهیج و به شدت کلیشه‌ای است که بهتر است از تاریخ سینما پاک شود.

 

spiral

Spiral: From the Book of Saw

فیلم Spiral قرار بوده تا شروعی دوباره برای دنیای فیلم‌های «اره» باشد. این فیلم که در ظاهر اسپین آف فیلم‌های Saw است، در واقع بازیافت همان فیلم‌ها با نامی دیگر است. استفاده بیش از حد از طیف رنگ‌های گرم، داستانی بی سر و ته، کاراکتر اصلی غیر قابل تحمل، نقش آفرینی‌های افتضاح فیلم و پایان‌بندی احمقانه آن، باعث شده‌اند تا با فیلمی بسیار بدتر از فیلم‌های «اره» مواجه باشیم که از هر نظر، به شعور مخاطب خود توهین می‌کند.

 

the-woman-in-the-window

The Woman in the Window

فیلم The Woman in the Window به قدری بد است که می‌توانست تیر خلاصی برای زندگی حرفه‌ای جو رایت (Joe Wright)، کارگردان آن باشد. این فیلم که اقتباسی از رمانی به همین نام است، به جای توجه به منبع اقتباس خود، تلاش کرده تا از فیلم‌های آلفرد هیچکاک به شکلی کورکورانه تقلید کند. نتیجه، فیلمی خسته‌کننده و فاقد پویایی لازم برای همراه کردن مخاطب با پایان بندی ضعیف و سر هم بندی شده‌ای است که نشان می‌دهد جو رایت هیچ ایده‌ای از ساخت یک فیلم تعلیق آمیز ندارد یا به غیر از دستمزدش، به چیز دیگری اهمیت نداده است.

 

tom-and-jerry

Tom & Jerry

دو کاراکتر محبوب تام و جری هیچوقت در دنیای سینما موفق نبوده‌اند. این دو کاراکتر برای انیمیشن‌های کوتاه ویلیام هنا (William Hanna) و جوزف باربارا (Joseph Barbara)، عالی هستند و هنوز هم تماشای این انیمیشن‌های قدیمی، لذت‌بخش است اما فیلم‌های بلندی که با محوریت این دو کاراکتر ساخته شده‌اند، نشان می‌دهند که کمپانی برادران وارنر هیچ شناختی نسبت به آن‌ها ندارد. مانند سایر فیلم‌های لایو اکشنی که بر اساس این دو کاراکتر ساخته شده‌اند، فیلم Tom & Jerry نیز فیلمی احمقانه و بی‌مزه است که عوامل موفقیت انیمیشن‌های ویلیام هنا و جوزف باربارا را کاملا نادیده می‌گیرد و با تکیه بر شوخی‌های کودکانه و نوستالژی، سعی می‌کند تا مخاطبان خود را راضی نگه دارد. فیلم Tom & Jerry شاید برای کودکان زیر پنج سال جالب باشد، اما پیشنهاد می‌کنیم که آن‌ها را از دیدن چنین اثر بی‌روحی بر حذر کنید.

 

نظر شما درباره این فیلم‌ها چیست؟ بدترین فیلمی که در سال ۲۰۲۱ دیده‌اید کدام است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
به اشتراک بگذارید در :
مطالب مرتبط

بهترین فیلم‌های ساخته شده توسط زنان در سال ۲۰۲۱
بهترین فیلم‌های ساخته شده توسط زنان در سال ۲۰۲۱

سال ۲۰۲۱ سال پرباری برای فیلمسازان زن بود که با جسارتی مثال‌زدنی، داستان‌های متفاوتی را تعریف کردند. در این مقاله، نگاهی به بهترین فیلم‌های کارگردانان زن در سال ۲۰۲۱ می‌اندازیم. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 11 اسفند 1400
آشنایی با ژانر ترسناک | Horror 6
آشنایی با ژانر ترسناک | Horror

در این قسمت از مباحث آشنایی با ژانرهای سینمایی، سراغ ژانر پرطرفدار و پرمخاطب ترسناک می‌رویم. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 18 بهمن 1400
بهترین فیلم های خشن و خونین سینمای کره جنوبی
بهترین فیلم های خشن و خونین سینمای کره جنوبی

سینمای کره جنوبی میزبان تعدادی از خشن‌ترین و منزجرکننده‌ترین فیلم‌های سینمایی تاریخ بوده است. در این مطلب، تعدادی از خونین‌ترین فیلم‌های کره‌ای را معرفی می‌کنیم. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 04 بهمن 1400
بهترین فیلم‌های جدید که در بهمن ۱۴۰۰ می‌توانید دانلود کنید
بهترین فیلم‌های جدید که در بهمن ۱۴۰۰ می‌توانید دانلود کنید

در این مطلب با بهترین فیلم‌هایی که می‌توان در ماه بهمن ۱۴۰۰ دانلود کرد، آشنا می‌شویم. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 28 دی 1400
موردانتظارترین انیمه‌های سال 2022
موردانتظارترین انیمه‌های سال 2022

در سال ۲۰۲۲ شاهد انیمه‌های جدیدی که از محبوب‌ترین و خاص‌ترین مانگاها اقتباس شده‌اند، خواهیم بود. همچنین، تعدادی از بهترین انیمه‌های سال‌های اخیر نیز بازخواهند گشت. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 13 دی 1400
مشاهده موارد بیشتر
نظر خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.